Rozdwojone końcówki włosów marnotrawią piękno i naturalność Twoich włosów. Rozdwajające się końcówki włosów doprowadzają do ich niekorzystnego wyglądu, przez co Twoje włosy mogą wyglądać na zaniedbywane, kiedy Ty międzyczasie próbujesz doprowadzić je do właściwego stanu! jednak tego nikt nie widzi…

Walkę z rozdwojonymi końcówkami włosów zacznij od znalezienia przyczyny!

Koniecznie zobacz wczorajsze rankingi:

Wycieranie włosów ręcznikiem :/

Energiczne pocieranie włosów ręcznikiem to słaby pomysł, szczególnie jeśli jesteś świadoma, że z końcówkami zaczyna coś się dziać. Kosmyki włosów potrzebują delikatnego traktowania! mechaniczne uszkodzenia włosów doprowadzają je opłakanego stanu.

Mokre włosy zawiń w ręcznik dobrze chłonący wodę

Zabezpiecz włosy olejkiem lub silikonowym serum

Gdy już umyjesz włosy, zabezpiecz ich końcówki silikonowym serum do włosów lub olejkiem do ich pielęgnacji. Lepiej przygotujesz je do suszenia, zwłaszcza gdy susząc włosy, pocierasz je ręcznikiem…

Spinaj włosy w podróży!

Zahaczanie włosami o suwaki, pasek od torebki czy przygniatanie ich paskami od plecaka to normalka, warto pomyśleć nad eliminacją tych niszczących strukturę włosa działaniami. Najprościej chyba będzie związać włosy na czas podróży w luźny kok.

Stylizacja włosów “na gorąco” ? STOP!

rozdowojone-koncowki-wlosow

Jeśli praktykujesz modelowanie włosów za pomocą gorącego podmuch suszarki lub prostownicy (widziałam nawet, jak jedna z moich koleżanek prostowała włosy żelazkiem bo zapomniała prostownicy!) to niech ten ostatni raz, który tak modelowałaś włosy będzie ostatnim razem!

Można jeszcze stosować kosmetyki termoochronne, ale i tak nie ochronisz włosów w 100% przed niszczeniem!

Wiesz już, jakie są modne kolory włosów w tym roku?!

> Kondycja włosów i odżywianie

Na pewno już wiesz, że jedno z drugim ma wiele wspólnego. Bez wartościowej w składniki odżywcze diety nie ma zdrowych lśniących włosów. Nie odżywiając się właściwie, możesz sprawić, że Twoje włosy będą suche, przesuszone, podatne na uszkodzenia i łamliwe. Skup się przede wszystkim na produktach spożywczych zawierających biotynę i cynk.

> Czesanie = szarpanie?

Czesanie włosów na siłę, bo się plączą to zadanie im poważnego ciosu w ich strukturę! Tak samo szkodliwe jest czesanie mokrych włosów (chyba że nosisz loki) Jeśli dojdzie kiedykolwiek do splątania się włosów, to staraj się rozplątać je za pomocą palców, a nie szarpiąc szczotką…

> Zwiąż długie włosy gdy idziesz spać

Nawet sobie nie wyobrażasz, jak często w trakcie snu przewracasz się z boku na bok, wiercisz się, sprawiając, że włosy przechodzą prawdziwą katorgę! Problem rozdwojonych końcówek może zniknąć jeśli zacznie wiązać włosy na noc.

> Zbyt częste mocne oczyszczanie włosów!

Mocne, dogłębne oczyszczanie włosów od czasu do czasu to dobry pomysł, nadgorliwość w tej kwestii jednak może zaszkodzić włosom. Na co dzień zawsze używaj delikatnych i łagodnych szamponów bez SLS i SLES, a raz na tydzień możesz użyć nieco bardziej agresywny szampon.

Wprowadź powyższe zasady pielęgnacji włosów, a Twoje rozdwojone końcówki włosów odejdą w niepamięć. Pamiętaj, że tak samo jak odpowiednia pielęgnacja włosów ważna jest systematyczność jej stosowania.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.