Zupki chińskie kojarzą się z biednymi studentami, lecz nie rzadko są przysmakiem wielu innych ludzi. Ich zaletą jest bardzo szybkie przygotowanie, ale również mówi się wiele o tym, jakie są niezdrowe.

Nie tylko zupki chińskie…

czy-zupki-chinskie-sa-zdrowe

Choć tytułowe zupki są przede wszystkim oskarżane o to, że źle wpływają na organizm ludzki, to nie tylko one są temu winne. Istnieją setki innych rodzajów jedzenia typu instant, czyli po prostu zalewanego wrzątkiem..

Polskie firmy wprowadzają na rynek zupki o smakach tradycyjnych zup, takich jak barszcz, pomidorowa. Niewiele one w gruncie rzeczy różnią się od tytułowych zupek chińskich i również są niezdrowe.

Na tej samej zasadzie co chińskie zupki produkuje się również takie jedzenie jak sosy do makaronu zalewane gorącą wodą. Różnią się od zupek chińskich większą zawartością zagęszczaczy oraz tłuszczu zwierzęcego, by uzyskać odpowiednią konsystencję.

Czym zawiniła zupka chińska?

Co tak naprawdę tkwi w produktach typu “zupka chińska“? Przede wszystkim wiele konserwantów, które mają za zadanie nadać odpowiedni smak, a także przedłużyć datę ważności zupek. Choć jest ona ściśle ustalona, to tak naprawdę nadają się one do spożycia jeszcze nawet kilka tygodni po terminie.

Zawierają dużą ilość glutaminianu sodu, który w większych ilościach powoduje zatrucie, biegunki, jest przyczyną ostrych reakcji alergicznych. Oprócz tego znajdziemy tu ogromną ilość soli i tłuszczy trans.

Te ostatnie powodują miażdżycę i cechują się tym, że można je bardzo długo przechowywać bez lodówki. Powodują otyłość brzuszną – najgroźniejszy rodzaj otyłości zwiększający w bardzo dużym stopniu śmiertelność.

Makaron w zupkach chińskich jest produkowany z białej mąki, która nie ma zbyt wielu wartości odżywczych, lecz powoduje skok cukru we krwi.

W wyniku tego zupki w ogóle nie zaspokajają apetytu i już w krótkim czasie człowiek znów jest bardzo głodny. Zupki są najczęściej sprzedawane w małych opakowaniach, aby się nasycić trzeba zjeść ich kilka. Nie są więc wcale wartościowszym jedzeniem niż zwykła
kanapka.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl