Uwielbiasz, gdy twoje paznokcie są zadbane i pomalowane, ale nie lubisz poświęcać na to zbyt dużo czasu? Przedstawiamy, krok po kroku, jak wykonać doskonały manicure w szybki, precyzyjny i trwały sposób.

1. Usuwanie skórek

wycinanie skórek manicure
Choć wycinanie skórek za pomocą cążek jest nadal dosyć popularne, to trzeba przyznać, że ta metoda nie zawsze wychodzi naszym paznokciom na dobre. Nie dość, że łatwo jest się przy niej „pozacinać”, to niewłaściwe użycie tego sprzętu może spowodować uszkodzenie struktury paznokcia. W domowym zaciszu lepiej postawić na manicure biologiczny i najpierw namoczyć skórki w wodzie z dodatkiem płynu do kąpieli, a następnie usunąć je za pomocą drewnianego patyczka. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu, a zarazem jesteś fanką długiego przesiadywania w wannie, pomyśl o usuwaniu skórek właśnie podczas kąpieli. Wystarczy 10 min pod wodą, by dostatecznie zmiękczyć skórki i z łatwością je usunąć.

2. Przed malowaniem

Zanim pomalujesz paznokcie na wybrany kolor, postaraj się wykonać jeszcze 3 proste zabiegi, dzięki którym efekt końcowy twojego manicure będzie niezwykle estetyczny i trwały. Zacznij od odtłuszczenia płytki paznokcia alkoholem salicylowym – lakier lepiej utrzyma się na jego powierzchni i nie będzie odpryskiwać. Jeśli masz tendencję do wyjeżdżania „poza linię” przy malowaniu, posmaruj skórę wokół paznokci wazeliną (np. przy pomocy patyczka do uszu) – w ten sposób łatwo usuniesz niechciane resztki lakieru. Na koniec zastosuj odżywkę lub pomaluj paznokcie jedną warstwą lakieru bezbarwnego.

3. Proces malowania

Zanim nałożysz pierwszą warstwę lakieru, obróć kilka razy buteleczkę w dłoniach – dzięki temu lakier będzie ładnie rozprowadzał się po paznokciu. Malowanie zacznij od środka paznokcia, a później przejdź do jego brzegów. Zawsze nakładaj dwie warstwy lakieru, ale pamiętaj, by drugą nałożyć po dokładnym wyschnięciu pierwszej. Jeśli chcesz skrócić cały proces robienia manicure – dwie grubsze warstwy lakieru zamień na trzy bardzo cienkie. W przerwach pomiędzy kolejnymi warstwami, postaraj się nie dmuchać na paznokcie. Choć może być ci ciężko zwalczyć ten odruch, to musisz wiedzieć, że w rzeczywistości dmuchanie tylko spowalnia wysychanie paznokci. Zamiast tego poruszaj energicznie rękoma.

4. Suszenie

ręce w zimnej wodzie
Z doświadczenia wiemy, że większość z nas malowanie paznokci zostawia na ostatnią chwilę, czyli tuż przed wyjściem z domu. Niestety manicure, który nie wysechł do końca, ma prawo zniszczyć się podczas zapinania butów czy zakładania kurtki. Jeśli więc musisz już wyjść, a nie masz pod ręką wysuszacza lakieru, włóż ręce do miski z lodowatą wodą i wytrzymaj tak ok. 1 min – efekt natychmiastowy! Do suszenia paznokci możesz też wykorzystać suszarkę do włosów. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku musi wydostawać się z niej nie ciepłe, lecz zimne powietrze. Na koniec połóż na paznokcie utwardzacz. Żeby skorcić ten proces do minimum, zamiast utwardzacza w pędzelku, wybierz ten w sprayu. Kilka psiknięć i manicure gotowy.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ja, sposób na wkładanie paznokci do zimnej wody, poznałam bardzo późno, a szkoda bo efekt jest naprawdę dobry. Ale że jestem leń wkładam ręce pod kran …. wygodniej ;)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.