Dziś pod lupę idzie dżem malinowy od firmy Herbapol, jest nowa seria dżemów i już za chwilę dowiecie się wszystkiego na ich temat, niskosłodzony dżem z Herbapolu wygląda tak:

dzem malinowy z herbapol

Dżem jest bardzo smaczny, nie jest to typowa zmielona setki razy maź czy papka, takich dżemów nie lubię, moim zdaniem w dżemie powinno być czuć owoc z którego dżem jest zrobiony. W dżemie są drobne kawałki owoców – to cieszy. Jest to dżem zrobiony z malin odmiany polka. Maliny tej odmiany rosną tylko w okolicach Nałęczowa. Taka ciekawostka, że Lubelszczyzna (gdzie leży Nałęczów) jest jednym z najlepszych regionów w Polsce do uprawy roślin, uprawom sprzyja szczególne w tym rejonie warunki glebowo-klimatyczne.

dzem-z-malin dzem-z-malin dzem z malin

Wartość odżywcza dżemu z malin firmy Herbapol

dzem-z-malin

Mimo, że producent określił dżem jako produkt niskosłodzony to jednak nadal jest to produkt który zawiera spore ilości cukru (34gramy w 100gramach) Należy także wspomnieć, że na 100 gram dżemu przypada 35 gramów owoców. Reszta to woda, cukier, substancja żelująca, kwas cytrynowy oraz regulator kwasowości.

Tak natomiast wygląda sam gwóźdź programu czyli dżem:

dzem

dzem

dzem

Przyznam się z ręką na sercu, że podczas recenzowania tego dżemu, zniknęła jego pewna część, przyczyną był miły zapach dżemu oraz smakowity wygląd a także moje łakomstwo. Dżem polecam wszystkim którzy mają ochotę na słodką chwilę zapomnienia. Jedynie co ma sobie do zarzucenia to niska ilość samych owoców w dżemie, mogłoby by ich więcej!

A jak jest Twoja opinia o dżemie?

 

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli chodzi o dżemy owocowe, to czasem faktycznie lepiej jest jak owoc nie jest zmielony, czyli dżem ma kawałki owoców, ale czasami czysta papka jest bardziej pożądana. To odnośnie artykułu, w którym pani pisze o owocach w dżemie. Moje dziecko nie lubi owoców tylko dżem musi być gładki. Dlatego często wybieram i takie i takie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.