Przyjęło się, że Dzień Dziecka to święto najmłodszych. Tymczasem przecież każdy z nas jest dzieckiem swoich rodziców. Niezależnie od wieku powinniśmy więc świętować te wyjątkowe chwile.

Warto więc zaplanować wcześniej atrakcje dla całej rodziny, które zapewnią dobrą zabawę. W końcu wspólnie spędzony czas to przeżycia cenniejsze niż najdroższe na świecie prezenty.

Jak zatem dobrze się bawić w Dniu Dziecka? Poznaj 5 pomysłów na wspólne świętowanie!

Dobra zabawa na świeżym powietrzu

Wspólny piknik na łonie natury, połączony z grą w piłkę lub badmintona albo jazdą rowerową po okolicy kochają dzieci w każdym wieku. Na taką wyprawę warto przygotować się nieco wcześniej. Zaplanujcie dokładnie, dokąd pojedziecie oraz co będziecie robić.

Czy zabieracie ze sobą piłkę do nogi lub siatkówki? A może chcecie pobawić się w leśne podchody? Tego dnia w wielu miejscach w Polsce Nadleśnictwo zaprasza całe rodziny do zwiedzania Ośrodków Edukacji Przyrodniczo-Leśnej oraz udziału w zabawie terenowej na ścieżce edukacyjnej.

Jeśli lubicie zabawę na świeżym powietrzu, koniecznie sprawdźcie, czy w Waszej okolicy taka atrakcja będzie dostępna.

Wyprawa na basen

To chyba jedna z najlepszych rodzinnych atrakcji. Dzieci uwielbiają bawić się w wodzie, nawet wówczas, gdy nie potrafią jeszcze pływać. Wodne atrakcje wspierają ich rozwój ruchowy i dają wiele radości.

Jeśli to tylko możliwe, wybierzcie cię do parku wodnego. Wspólne pluskanie się w wodzie z rodzicami, a nawet kąpiel z bąbelkami to istna frajda dla maluchów i starszaków. Z wodnej przygody ucieszą się również nastolatki.

wyprawa-na-basen

Biwak w ogrodzie

To propozycja dla wszystkich, którzy w Dniu Dziecka mogą zrobić sobie trochę wolnego i mają dostęp do ogrodu. Nawet jeśli mieszkacie w bloku, możesz przecież poprosić dziadków bądź przyjaciół, by udostępnili Wam na tę okoliczność swoje podwórko. Rozłóżcie namiot w ogrodzie.

Pozwól, żeby dzieci zadbały o jego wystrój. Girlanda na baterie, lampiony i kolorowe, własnoręcznie wykonane ozdoby z pewnością się przydadzą. Nie zapomnijcie też o zestawie gier planszowych oraz przekąskach na wieczór.

Wycieczka w nieznane

Umówcie się na wycieczkę. Ale nie planujcie celu podróży. Dajcie się powieść chwili i kierujcie się tam, gdzie Was oczy poniosą.

Możecie np. wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy lub pojechać w dowolnym kierunku do najbliższej miejscowości. Znajdziecie tam zapewne jakąś ciekawą atrakcję.

Może wybierzecie się do jakiegoś muzeum? Albo na plac zabaw, na którym jeszcze nigdzie nie byliście? Wszystko jest kwestią chwili. Niech ta wycieczka będzie naprawdę spontaniczna.

Pokaz mody albo domowy teatrzyk

Warto też zaplanować rozrywkę na niepogodę. Dzień Dziecka przypada na 1 czerwca, co wcale nie gwarantuje niezachwianej pogody. Jeśli więc zostaniecie w domu, zorganizuj dla dzieci pokaz mody. Pozwól im pogrzebać w szafie dorosłych i przebierać ubrania. Dzisiaj to oni są stylistami.

Również Twoimi. Ciekawą propozycją na wspólnie spędzony czas jest także teatrzyk z udziałem pluszaków lub samodzielnie wykonanych pacynek. Użyjcie rolek po papierze toaletowym i kolorowej włóczki, guzików, plasteliny i wszystkiego, co tylko przyjdzie Wam do głowy. Udana zabawa gwarantowana!

Nie zapomnij też, że w tym dniu warto złożyć życzenia wszystkim bliskim Twojemu sercu dzieciom. Nawet jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, wyślij SMS, e-mail lub po prostu zadzwoń. Gotowe życzenia na Dzień Dziecka dla dorosłych dzieci możesz wykorzystać również do napisania telegramu bądź klasycznej kartki pocztowej.

Podobne wpisy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.