Klocki to najczęściej polecane zabawki dla dzieci. W przeciwieństwie do grających i świecących zabawek nigdy nie przyczyniają się do przestymulowania mózgu dziecka, dlatego można kupować je nawet najmłodszym.

Klocki pobudzają kreatywność, wyobraźnię i konstruktywne myślenie. W niczym nie ograniczają twórczości dziecka i pomagają mu doskonalić swój charakter. Uczą cierpliwości i poprawiają koordynację oraz zdolności manualne.

Co więcej, są także uniwersalne – odpowiednie i dla chłopców, i dla dziewczynek. Jakie klocki wybrać dla małej lub większej księżniczki?

Klocki Lego – znane i lubiane

klocki-lego-dla-dziewczynek

Klocki Lego to wręcz kultowa zabawka, ze względu na małe elementy dedykowana starszym dzieciom. Konstrukcje, jakie można stworzyć przy użyciu Lego są oszałamiające, dlatego zabawka tego typu pozwala zająć malucha na wiele godzin. Zabawa klockami ma ogromną wartość edukacyjną.

Uczy małego człowieka rozpoznawania kształtów i kolorów, rozwija jego wyobraźnię, kreatywne myślenie i zdolności manualne. Trenuje koordynację oko ręka. Chociaż po Lego najczęściej sięgają chłopcy – mali konstruktorzy – to nie brakuje również dziewczęcych wielbicielek klocków tego typu.

Ze względu na to producent przygotował wiele typowo damskich wydań klocków Lego. Można zbudować z nich na przykład zamek, domek, butik, salon fryzjerski czy stajnię dla koni.

Wersje dziewczęce tych zabawek charakteryzują się zwykle innymi kolorami oraz damskimi postaciami, dlatego mniejsze i większe damy chętniej sięgają po nie, by rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne. Istnieją także uniwersalne wersje Lego, które spodobają się i chłopcu, i dziewczynce – na przykład Lego szpital.

Zabawki dla dziewczynek

Jakie zabawki dla dziewczynek warto kupić? zamiast drobnych klocków Lego warto kupić większe klocki konstrukcyjne (zgodnie z zaleceniami wiekowymi). Są one bardzo uniwersalne i pozwalają dziecku na tworzenie przeróżnych budowli.

Można zbudować z nich domek dla lalki, zamek, a nawet miniaturowe krzesła i stoły. Dziewczynkom powinny spodobać się zarówno uniwersalne kolorowe klocki, jak i specjalne wersje w odcieniach pastelowych lub typowo dziewczęcych (różowych i fioletowych).

Klocki dla dziewczynek to zabawki plastikowe oraz drewniane. Te pierwsze pozwalają na tworzenie trwałych budowli, zaś te drugie stanowią wyzwanie dla cierpliwości i zdolności manualnych dziecka. Małej dziewczynce, która potrafi już sama siedzieć, warto kupić drewniane klocki z sorterem kształtów.

Taka zabawka rośnie razem z dzieckiem. Na początku służy poznawaniu kolorów i kształtów, a później pozwala rozwijać kreatywność. Drewniane klocki mają wiele innych zalet – są ekologiczne, trwałe i w pełni bezpieczne dla maluchów.

Puzzle 3D – odwzorowanie rzeczywistości!

Ciekawym połączeniem klocków i puzzli są nowe puzzle 3D, z których buduje się trójwymiarowe budowle i inne obiekty. Taka zabawka to źródło rozrywki dla całej rodziny. W zależności od liczby elementów może stanowić wyzwanie nawet dla rodziców.

Puzzle 3D pozwalają na układanie miniatur znanych budowli i obiektów z całego świata oraz uniwersalnych konstrukcji – na przykład domków czy ogrodów. Zabawki tego typu nie muszą mieć typowo damskiego charakteru, chociaż i takie wersje puzzli 3D są dostępne na rynku.

Układanie puzzli 3D to rozrywka dla starszych dziewczynek. Niewykluczone również, że dziecko będzie potrzebowało pomocy rodzica. Zabawa puzzlami, które łączą właściwości klocków ma jednak wiele zalet w kontekście rozwoju młodego człowieka.

Uczy przede wszystkim cierpliwości, a także kształtuje charakter. Wpływa korzystnie na koordynację ruchów, zręczność dłoni, spostrzegawczość i koncentrację.

Dziecko, które bawi się tego typu zabawkami łatwiej uczy się i zapamiętuje wiedzę szkolną. Zamiast lalki czy misia, warto podarować więc córce, wnuczce lub chrześnicy właśnie klocki lub puzzle.

To mit, że tylko chłopcy lubią bawić się klockami. Dziewczynki nie tylko dobrze radzą sobie z ich układaniem, ale również czerpią z tego taką samą przyjemność i korzyści rozwojowe.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.