Sposobów na mocne i jednocześnie świetnie wyglądające mięśnie brzucha jest wiele. Najważniejsza jest oczywiście dopasowana aktywność fizyczna i dieta, ale wspomóc się można również wartościowymi zabiegami.

Jednym z nich jest elektrostymulacja mięśni brzucha przy użyciu specjalnego urządzenia – elektrostymulatora. Czym on dokładnie jest? Jak działa i czy faktycznie jest skuteczny? O tym przeczytasz poniżej. Zapraszamy!

Czym jest elektrostymulator mięśni brzucha?

Specjalistyczny sprzęt, jakim jest elektrostymulator mięśni brzucha, to urządzenie, które wykorzystywane jest zarówno w poradniach rehabilitacyjnych i na siłowniach, jak i w prywatnych domach.

Na takie urządzenie składa się zwykle mały, przenośny i łatwy w użyciu elektrostymulator, zestaw przewodów oraz zestaw elektrod. Większość elektrostymulatorów ma kilka różnych trybów pracy, które pozwalają na dostosowanie intensywności impulsów do potrzeb i preferencji użytkownika.

Elektrostymulator mięśni brzucha

Elektrostymulatory mięśni są najczęściej stosowane przez osoby, które chcą zwiększyć siłę mięśni brzucha utraconą np. wskutek urazu lub kontuzji – zarówno sportowych, jak i powypadkowych. W poradniach rehabilitacyjnych wykorzystywane są również do pobudzania mięśni przy ich przykurczach bądź zwiotczeniu spowodowanych różnymi chorobami.

Urządzenia te równie często są wykorzystywane także przez tych, którzy pragną poprawić wygląd i ukształtowanie swojego brzucha. Z tego też względu spotkać je można w salonach masażu, na siłowniach, a także w prywatnych domach.

Jak działa elektrostymulator mięśni brzucha?

Elektrostymulator mięśni brzucha to urządzenie, które, jak sama nazwa wskazuje, działa na zasadzie elektrostymulacji. Sprzęt ten, zależnie od modelu, wykorzystuje prąd EMS lub TENS, dzięki któremu jest w stanie wygenerować impulsy elektryczne o zmiennej częstotliwości i amplitudzie.

Stworzone przez urządzenie bodźce przekazywane są do mięśni za pomocą przyklejonych do nich elektrod. Impuls przekazany przez elektrodę do mięśnia umożliwia stymulację nerwów w jego obrębie. To zaś powoduje jego pobudzenie do pracy, podobnej jak w czasie ćwiczeń fizycznych.

Jakie efekty przynosi elektrostymulacja mięśni brzucha?

Elektrostymulacja mięśni brzucha może przynieść różne efekty w zależności od celów i indywidualnych uwarunkowań użytkownika. Wiele zależy m.in. od jakości wykorzystanego sprzętu, sposobu przeprowadzania zabiegu, ale i dodatkowych aspektów, takich jak stan zdrowia danej osoby, jej nawodnienie czy aktywność fizyczna każdego dnia.

Zawsze jednak będzie wartościowym wsparciem przy wzmacnianiu mięśni brzucha, ich regeneracji, a także poprawy ich wyglądu.

Systematyczne stosowanie elektrostymulatora mięśni na brzuch prowadzi do zwiększenia jego siły i wytrzymałości. Jest więc wartościowym wsparciem dla tradycyjnych ćwiczeń, gdy celem jest poprawa wyglądu sylwetki. Z pomocą tego urządzenia poprawia się ukrwienie tkanek, a ich wymuszona praca umożliwia lepsze spalanie tkanki tłuszczowej. To zaś przekłada się na lepsze ukształtowanie mięśni, jak również ich wygląd.

Doskonałe efekty elektrostymulator przynosi również na mięśniach, które uległy kontuzji czy urazowi bądź są osłabione ze względu na towarzyszące choroby. Impulsy wysyłane bezpośrednio do mięśni brzucha pomogą w poprawie przepływu krwi przez nie, umożliwią lepsze odprowadzanie zalegającej limfy, a także przyspieszą ich regenerację.

Wzmocnienie i poprawa ukształtowania mięśni to główne efekty korzystania z elektrostymulatorów. Warto jednak wspomnieć również o tym, że z ich pomocą możliwe jest zredukowanie bólu czy sztywności w obrębie brzucha, co przełoży się na ogólne lepsze samopoczucie.

Jak widać wyżej, elektrostymulator mięśni brzucha to urządzenie, z którego zdecydowanie warto korzystać w wielu sytuacjach. Stosowanie elektrostymulatora mięśni brzucha w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi i zdrową dietą przyniesie doskonałe efekty wizualne, ale i przyczyni się do poprawy ogólnego samopoczucia. Sięgnij po ten sprzęt i przekonaj się sam!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.