Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe formy rozrywki. Ludzie ciągle oczekują nowych doznań, emocji, przygód. Ostatnio w modzie są tzw. escape roomy. Pomysł na ich realizacje został zaczerpnięty z gier komputerowych. Jest to świetna alternatywa dla tych, którzy lubią grać, ale nie chcą spędzać wielu godzin przed komputerem. To również wspaniała rozrywka dla dzieci i sposób rodziców, aby nie spędzały wielu godz. przy grach. Jednak wbrew pozorom nie jest to rozrywka tylko dla maniaków komputerowych. Escape roomy są pełne zagadek, labiryntów, łamigłówek oraz zadań zręcznościowych, które wciągną każdego.

 

Zabawa polega na tym, że grupa przyjaciół zostaje zamknięta w pokoju pełnym dziwnych przedmiotów i mają oni określony czas (najczęściej jest to godz.), aby się z niego wydostać. Po kolei rozwiązują zagadki, wykonują zadania zręcznościowe, odnajdują szyfry i kody do kłódek, by na końcu znaleźć rozwiązanie otwierające drzwi wyjściowe. Zabawa polega na jak najszybszym odnalezieniu drogi wyjścia i rozwiązaniu wszystkich zagadek z jak najmniejszą liczbą podpowiedzi. Wciąga to tak bardzo, że uczestnicy na tą godz kiedy znajdują się w pokoju zapominają o realnym świecie i sprawach oraz problemach które zostawili za drzwiami. Liczy się tylko i wyłącznie pokój oraz to żeby jak najszybciej znaleźć z niego wyjście. Jest to świetna rozrywka rozwijająca logiczne myślenie oaz zachęcająca do zdrowej rywalizacji.

 

Escape roomy stały się już popularne na całym świecie. Również w Polsce pojawiają się jak grzyby po deszczu. Niektóre zasługują jednak na szczególną uwagę.

 

Warszawa: Dom Zagadek

Mnie do napisania tego artykułu zainspirował jeden z warszawskich escape roomów Dom Zagadek. Pokój Piramida ma niesamowity klimat. Robi ogromne wrażenie zarówno wystrojem jak i poziomem zagadek. Aby wyjść z pokoju trzeba ze sobą współpracować, jest też dużo zadań zręcznościowych oraz tych na logiczne myślenie. Nie będę więcej zdradzać, żeby nie popsuć zabawy, ale polecam gorąco ten i inne pokoje w Domu Zagadek

piramida_dom_zagadek

W innych miastach są również godne polecenia escape roomy. Przedstawie kilka na podstawie opinii z lockme.pl.

Katowice: Garderoba Baletnicy

Let me out w Katowicach przygotował pokój o cukierkowym wystroju, ale nie jest to pokój tylko dla dziewczyn. Wystrój może zmylić,ale kryje się tu wiele ciekawych zagadek.

Łódź: W krainie czarów

Kłód i escape room w krainie czarów to kolejny pokój tylko wbrew pozorom dla płci pięknej. Wystrój odpowiada przygodom Alicji z Krainy Czarów. Teraz Ty masz szansę przenieść się w magiczny świat baśni i poczuć się jak Alicja.

z7629230XAlicja-w-Krainie-Czarow

Kraków: Laboratorium Rzeźnika

Laboratorium rzeźnika w Escape Land  –  coś dla miłośniczek horrorów. Jesteś zakuta w kajdanki i znajdujesz się w klatce. Musisz wydostać się z pokoju zanim wróci rzeźnik i dobierze Ci się do skóry.

Gdańsk: Katastrofa w przestworzach

Quest Room  – jeśli masz w sobie coś z detektywa to pokój dla Ciebie. Musisz odgadnąć zagadkę zaginięcia samolotu na podstawie kilku rzeczy osobistych pasażerów oraz resztek wraku.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

1 KOMENTARZ

  1. Escape room to świetna rozrywka! Jakiś czas temu miałam okazję wybrać się razem ze znajomymi do Captivity – escape roomu w Warszawie. Odwiedziliśmy wówczas pokój Gry o Tron. Teraz planujemy wybrać się tam ponownie i odwiedzić nowość – pokój Gwiezdnych Wojen! :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.