Farbowanie włosów naturalną henną? O tym już za chwilę, teraz krótki wstęp: zazwyczaj henną, określa się wszystkie farby ziołowe. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego środka do koloryzacji włosów.

Nie wszystkie henny są w 100% naturalne, część zawiera dodatki chemiczne. Te właśnie tajemnicze dodatki mogą wyrządzić Ci krzywdę, doprowadzić skórę głowy do opłakanego stanu, dlatego tak ważne jest, aby „dmuchać na zimne” i postawić na naturalną hennę!

Koniecznie zobacz wczorajsze rankingi:

Jak rozpoznać naturalną hennę do farbowania włosów?

farbowanie-wlosow-naturalna-henna
Farbowanie włosów naturalną henną?

Naturalną hennę najłatwiej rozpoznać po składnikach preparatu. Dlatego warto czytać dokładnie, co jest napisane na opakowaniu. Naturalne składniki to:

  • Indigofera Tinctoria (Indigo)
  • Lawsonia Inermis (Henna)
  • Emblica Officinalis (Amla)
  • Eclipta Alba (Bhringaraj)
  • Bacopa Monniera (Brahmi)
  • Acacia Concinna (Shikakai)
  • Terminalia Chebula (Harad)
  • Jatpropha Glandulifera (Jatropha)
  • Azadiracta Indica (Neem)
  • Terminalia Bellirica Roxb (Vibhitaki)
  • Cassia Obovata Leaves

W hennie naturalnej znajdziemy tylko te powyższe składniki!

Są produkty, które zawierają również inne składniki. Wówczas nie ma mowy o naturalnej hennie. Na niektóre składniki powinniśmy zwracać szczególną uwagę.

Unikajmy produktów, które zawierają parafedylodwuaminę („sztuczną hennę”). Może ona wywołać silną reakcję alergiczną, a nawet doprowadzić do szoku anafilaktycznego lub śmierci.

Inne oznaczenia „sztucznej henny” to PPD, 1,4-fenylenodiamina, 1,4-diaminobenzen, 1,4-benzenodiamina lub fenylenodiamina. Warto też uważać na produkty z napisami “fast” lub “instant” na opakowaniu. Takie oznaczenie może oznaczać, że mamy do czynienia ze szkodliwą chemiczną henną.

Farbowanie włosów naturalną henną

Naturalną henną możemy tylko przyciemnić włosy, gdyż nie zawiera ona chemicznych składników, które są odpowiedzialne za rozjaśnienie. Trudno też przewidzieć efekt farbowania, który u każdej osoby może być inny.

Warto więc wcześniej wypróbować hennę na jednym kosmyku, aby sprawdzić, jaki kolor włosów uzyskamy. Nie powinno się jej używać na włosach wcześniej rozjaśnianych, ponieważ efekt może się zasadniczo różnić od naszych oczekiwań.

Za to bez problemu można ją nakładać na włosy wcześniej farbowane zwykłą farbą lub po trwałej ondulacji.

Zioła zawarte w hennie pomagają przy problemach ze skórą głowy oraz zmniejszają wypadanie włosów

W przeciwieństwie do zwykłych farb henna nie niszczy, ale odżywia. Włosy są mocniejsze, ich wygląd się poprawia, a kolor jest trwalszy.

Jak farbować włosy naturalną henną?

naturalna-henna

Zawartość opakowania należy tak zmieszać z kwaśnym płynem, np. cytryną, aby powstała gęsta papka. Następnie należy ją przykryć folią oraz zostawić na noc. Wtedy barwnik ma szansę się uwolnić.

Zanim przystąpimy do farbowania, musimy dokładnie oczyścić włosy ze wszystkich produktów i brudu.

Powinno się unikać produktów z silikonem, który może utrudnić wnikanie henny. Tuż przed użyciem produktu należy dodać do niego sok z cytryny i rozrobić pastę do konsystencji jogurtu.

Hennę należy nakładać w rękawiczkach i bardzo ostrożnie, gdyż powstałe plamy trudno zmyć. Po nałożeniu preparatu należy założyć na głowę woreczek foliowy i owinąć ją ręcznikiem.

Hennę trzyma się kilka godzin (maksymalnie 6), od długości trzymania zależy intensywność i trwałość koloru. Ostateczny efekt widoczny jest po kilku dniach.

0 Udostępnień

1 KOMENTARZ

  1. Nie polecam henny mimo ze faktycznie odżywia włosy. Ale nigdy nie zapomnę jak długo musiałam czekać na to a by henna całkowicie zeszła z mojej głowy. Jak już wreszcie pozbyłam się jej, zaczęłam farbować włosy farbami z organicznewlosy-pl są fito proteinowe i tez fajnie odżywiają, ale można zmienić kolor bez problemu to nie jak przy hennie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.