„Nudzi mi się!” – to jedno z najczęściej wypowiadanych zdań w czasie ferii przez dzieci. Na samą myśl o nim masz dreszcze? Zastanawiasz się, jak zaplanować wolny czas, aby pociechy dobrze się bawiły?

Nic tak nie angażuje maluchów, jak prace plastyczne! Wbrew pozorom nie musisz mieć zdolności artystycznych, aby móc je wykonać – wystarczą odbitki i kilka akcesoriów. Poznaj kreatywne pomysły na zabawy z dziećmi!

Kolaż ze zdjęciami – kreatywny sposób wykorzystania odbitek

Ferie w domu – jak kreatywnie bawić się z dzieckiem

Kolaż to oryginalny pomysł na to, jak wyeksponować np. zdjęcia z wakacji czy z pierwszych lat życia dziecka. Taką pracę można później wykorzystać np. do udekorowania sypialni malucha, korytarza, a nawet salonu. Z pewnością przyciągnie ona uwagę niejednego gościa i urozmaici wnętrze.

Do wykonania kolażu potrzebujesz:

  • odbitek – świetnie będą się prezentować zwłaszcza kwadratowe fotografie z oferty foto.fujifilm.pl. Takie zdjęcia można łatwo połączyć. Jednak aby obrazy umieszczone obok siebie wyglądały schludnie, zadbaj o to, żeby miały zbliżoną kolorystykę. Dzięki temu wszystkie elementy będą ze sobą pięknie współgrać;
  • podkładki, do której przymocujesz odbitki – w tej roli dobrze sprawdzi się np. sztywny brystol, antyrama lub klasyczna ramka w dużym formacie;
  • kleju lub taśmy dwustronnej, za pomocą których przykleisz zdjęcia do podkładki;
  • dekoracji, np. takich jak taśmy washi, naklejki, kolorowe flamastry, wstążki, kawałki materiałów, kolorowe papiery.

Kiedy wszystko będzie gotowe, przejdź do działania. Na początek wybierz z dzieckiem kształt kolażu. Może to być klasyczny kwadrat czy prostokąt, ale świetnie będzie wyglądać także serce czy drzewo. Kolejny krok to wypełnienie całej przestrzeni zdjęciami i dekoracjami.

Album ze zdjęciami – ciekawy pomysł na długi zimowy wieczór

Nie masz miejsca na ścianie na kolejną dekorację? Nic straconego! Razem z dzieckiem możecie przygotować także pamiętniki pełne wspomnień z minionego roku, wakacji, czy ze świąt. To doskonały sposób nie tylko na zabicie nudy podczas ferii, ale także na to, żeby odbyć „mentalną podróż” do radosnych chwil.

Do wykonania takiej pamiątki potrzebujesz:

  • albumu z kartami do wklejania zdjęć – zadbaj, żeby miał porządną okładkę, a fotografie były dobrze zabezpieczone przed zagnieceniami czy działaniem czynników zewnętrznych. Dobrze może sprawdzić się model na spirali, dzięki której przekładanie kart będzie bardzo wygodne;
  • odbitek – możesz sięgnąć po prostokątne lub kwadratowe zdjęcia albo pomieszać formaty. To prosty sposób, aby nieco urozmaicić album i nadać mu oryginalnego charakteru;
  • dodatków, czyli taśm washi, flamastrów, wstążek itp.

Po zebraniu wszystkiego, co jest potrzebne do zrobienia pamiętnika, czas na wymyślenie tytułu! Zróbcie z pociechą prawdziwą burzę mózgów. Wybierzcie coś oryginalnego, aby budziło Wasz uśmiech nawet po kilku latach.

Następnie wklejcie wspólnie zdjęcia i umieśćcie obok nich barwne opisy. W ten sposób zachowacie wspomnienia z ważnych chwil i będziecie mogli do nich z łatwością wrócić po dłuższym czasie.

Pamiętaj! Aby zabić nudę w ferie, nie trzeba mieć zdolności artystycznych. Wystarczą zwykłe odbitki, aby zająć dziecko przez długie wieczory.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.