Fit catering, pod którym skrywa się dieta pudełkowa, początkowo kojarzona była wyłącznie z osobami medialnymi. Następnie zaczęły ją stosować osoby pracujące w korporacjach, a także sportowcy.

Poniżej przedstawiamy ważne informacje na ten temat i mówimy, dlaczego nie jest to dieta wyłącznie dla osób intensywnie trenujących.

Fit catering w praktyce

Fit-catering-rozwiazanie-nie-tylko-dla-sportowcow

Na początku zawsze należy podjąć najważniejszą decyzję. Mianowicie dotyczy ona wyboru odpowiedniej firmy, która zajmie się dostawami. W kolejnym kroku należy określić rodzaj diety, która ma być przygotowywana.

Bardzo dobrą opcją jest przeanalizowanie jej z dietetykiem. Brać pod uwagę należy nie tylko własne upodobania, ale także aktualną wagę ciała, jak i częstotliwość uprawianej aktywności fizycznej.

Wówczas można ustalić cel takiej diety, którym może być np. utrata zbędnych kilogramów. Niezbędnym czynnikiem, który należy określić, jest także kaloryczność diety. Ona musi zostać dostosowana do wcześniej wymienionych elementów. Zazwyczaj usługodawcy dysponują rozwiązaniami: 1000, 1300, 1500, 1800 i 2200 kalorii. Kolejnym aspektem jest ilość dostarczanych posiłków.

Dietetycy zawsze obstają za pięcioma posiłkami dziennie. Mają być one mniejsze, ale bardziej wartościowe. Dzięki tej zasadzie prostym staje się utrzymanie odpowiednich odstępów między posiłkami, które powinny wynosić od trzech do czterech godzin. W momencie, gdy dieta będzie dobrze zbilansowana, to pomiędzy posiłkami nie powinno być potrzeby tzw. podjadania.

Dieta pudełkowa – oszczędność czasu dla każdego użytkownika!

Fit-catering

Dieta pudełkowa niewątpliwie jest rozwiązaniem, które potrafi wpłynąć na oszczędność czasu. Taka usługa sprawia, że zamawiający nie ma potrzeby sporządzania listy zakupów, ich przeprowadzenia, a także co najważniejsze przyrządzania.

Te wszystkie czynności pochłaniają wiele czasu, który w przypadku korzystania z diety pudełkowej można przeznaczyć na zupełnie inne czynności. Także te związane z aktywnością fizyczną.  Wcześniejsze wstawanie, by przygotować śniadanie, a także gotowanie obiadu w pośpiechu odchodzi więc do lamusa.

Jedzenie pudełkowe – dodatkowe zalety

Jako iż dieta pudełkowa nie wymaga samodzielnego przyrządzania posiłków, to przestają się liczyć umiejętności kulinarne użytkowników. Jak się okazuje, bardzo często ich brak wpływa na korzystanie z produktów typu fast food.

Regularność spożywanych posiłków sprawia z kolei, że niknie potrzeba podjadania, zwłaszcza tych niezdrowych przekąsek. Ciągłe korzystanie z jedzenia pudełkowego sprawia również, że w organizmie człowieka zaczynają się wytwarzać pewne nawyki, z których później ciężko jest zrezygnować.

To bardzo duża zaleta tego rozwiązania, ponieważ mowa tu przede wszystkim o przyzwyczajaniu się do stosowania mniejszych, ale częstszych ilości pożywienia, a także do konkretnej grupy produktów, która nie ma nic wspólnego z żywnością przetworzoną.

Co więcej, dieta pudełkowa może być spożywana w dowolnym miejscu. Nikt nie powiedział, że można z niej korzystać wyłącznie na uczelni, czy w biurze. Opakowania, w których dostarczane są posiłki, są bardzo trwałe i nadają się do dalszego transportu. Jedyne, o co trzeba zadbać to miejsce do podgrzania.

Nie wolno zapominać również o tym, że firmy cateringowe takie jak  https://bedietcatering.pl/bialystok/ szczególną wagę przykładają do jakości produktów. To właśnie one mogą zapewnić im stałą grupę klientów, a także nowe twarze, które przyjdą z polecenia.

Kolejną istotną kwestią jest połączenie przez fit catering z pozoru cech, które nie chcą iść w parze. Mowa tutaj tak o smacznych, jak i zdrowych posiłkach. Doświadczeni kucharze przy współpracy z dietetykami starają się cały czas dopracowywać menu, tak by sprostać wymaganiom nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Co bardzo ważne żadna firma cateringowa nie będzie miała zamiaru zmuszać wegetarian do spożywania mięsa i przeciwnie. Właśnie to ma wpływ na rosnące zadowolenie klientów.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Wygodną rzeczą jest porównywarka cateringów po prostu. Wchodzisz i wiadomo, jak Klienci oceniają poszczególne cateringi w twoim mieście. Czy to catering Chodakowskiej, czy Rozenek, czy jakikolwiek inny można znaleźć na Cateromarket i poczytać sobie co ludzie naprawdę myślą.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.