Płatki owsiane z mlekiem jabłkiem i cynamonem są smaczną, ale niekoniecznie zdrową przekąską zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Płatki owsiane z cynamonem marki Fitella

O produkcie

Płatki owsiane z mlekiem i cynamonem marki Fitella to kolejny produkt, który jest gotowy do spożycia poprzez zalanie gorącą wodą. Uwagę zwraca jego niska cena, przez co jest ekonomiczny (1,44 za jedną saszetkę). Produkt marki Fitella zawiera w rzeczywistości około 60% płatków owsianych, resztę stanowi głównie mleko w proszku. Zawartość cynamonu wynosi 0,26%. Płatki nadają się do przygotowania w większości warunków, nawet w warunkach polowych. Aby przygotować jedzenie wystarczy dostęp do gorącej wody. Po rozpakowaniu oczom ukazuje się niezbyt estetycznie wyglądający proszek z płatkami owsianymi. Nic nie zdradza, że są tam jakieś owoce, choć znamienny jest silny aromat.

Płatki owsiane z cynamonem marki Fitella

Skrobia modyfikowana i szczypta cynamonu

Nie znajdziemy tu jednak jabłek a jedynie to, co zostało z nich po długim procesie przygotowania, podczas którego zostały najpierw zamrożone, potem wysuszone i zmielone na proszek z dodatkiem cukru. Producent podaje informację, że do dania dołączył skrobię modyfikowaną. Dodatek ten nie cieszy się popularnością wśród entuzjastów zdrowego odżywiania. Skrobia ma zadanie utrzymać produkt przez długi czas w odpowiednim stanie, nadać mu odpowiednią konsystencję.

W tym wypadku skrobia stanowi tani i łatwy w przechowywaniu wypełniacz bez większych wartości odżywczych. Opakowanie nie zawiera również informacji z jakiego źródła pochodzi ta skrobia. Jeśli jest to skrobia pochodząca z soi, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że była to soja genetycznie modyfikowana, ponieważ jest tania.

Płatki owsiane z cynamonem marki Fitella

Biorąc pod uwagę, że opakowanie zawiera informację o tym, iż produkt może zawierać śladowe ilości soi, mamy pewność, że w zakładzie produkcyjnym jest ona stosowana. Zatem prawdopodobnie to właśnie ona posłużyła za bazę do skrobi modyfikowanej. Podsumowując płatki owsiane z mlekiem i cynamonem nie zastąpią pełnowartościowego posiłku i nie są wskazane dla osób chcących odżywiać się w sposób naturalny.

 

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl