Fryzury ślubne czesane wiatrem, podszyte zwiewną chwilą i ulepione z księżycowego pyłu… Fryzura ślubna powinna dopełniać całą stylizację, a jaką powinna wybrać panna młoda, która marzy o weselu w stylu boho?

Moda ślubna jest niezwykle silnie podkreślana i eksponowana każdego sezonu. Konkretne trendy, wyraziście i jasno określone detale, które królują danego roku, nie powinny być obce żadnej pannie młodej.

fryzury-boho

Od dobrych kilku sezonów przewodnim motywem wielu ślubów jest trend boho – oznacza on niezwykle spójną koncepcję zarówno wyglądu państwa młodych, wyglądu sali weselnej, papeterii ślubnej czy dekoracji, które będą otaczały zainteresowanych tego jedynego dnia.

Styl boho ślubu to przede wszystkim nawiązanie do rustykalności, sielskości, silnego przywiązania do natury i pewnej nonszalancji rozumianej jako brak wymuskanej perfekcyjności.

Panny młode nawiązanie do motywu boho najczęściej okazują poprzez wybór sukni – zwiewnych, delikatnych, skomponowanych z falban lub takich z elementami ażuru, a prócz tego nawiązanie to często pojawia się w dobranych dodatkach, bukietach i… fryzurach!

Boho fryzury

Fryzura to prawdziwa korona całego ślubnego wyglądu. Powinna być dopasowana do sukni, spójna z całym wizerunkiem.  Do panny młodej w stylu boho będzie pasowało wiele fryzur. Większość z nich jest niezwykle dziewczęca i bardzo urocza. Co sprawdzi się najlepiej?

Luźne sploty i warkocze to prawdziwy hit boho fryzur! Klasyczny warkocz spleciony z całości włosów nie może być jednak zbyt idealny i dopracowany, wpisze się w klimat boho ślubu wtedy, gdy będzie spleciony z lekko natapirowanych włosów, a klimatycznego sznytu dodadzą wypadające gdzieniegdzie pasemka włosów.

Warkocze mogą być także częścią składowa innych fryzur – świetnie wyglądają w połączeniu z rozpuszczonymi, pofalowanymi włosami lub luźnymi upięciami z tyłu głowy.

Klimatu sielskiego nadadzą włosy pofalowane, których pasma okalające twarz zostaną luźno upięte z tyłu głowy. Dobrym pomysłem będzie także stworzenie kontrolowanego nieładu – lekko, i pozornie niedbale, upięte włosy z tyłu głowy przywodzić będą na myśl letnie wieczory w oświetlonym gwiazdami ogrodzie.

Dodatki do włosów

Styl boho to także duża różnorodność dodatków do włosów. Naturalne dodatki: wianki z żywych kwiatów, luźno wpięte pojedyncze kwiaty, a także wszelkiego rodzaju delikatne opaski lub wstążki, którymi możemy związać warkocz lub opleść kok doskonale dopełnia całą stylizację.

Internet pełny jest inspiracji, które pomogą dokonać wyboru.

Kluczem do stylu boho jest dewiza: im naturalniej i prościej, tym lepiej!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.