Każda dziewczyna powinna choć raz w życiu pojechać na gorące wakacje. Chociaż każdy może mieć co innego na myśli mówiąc „gorące”, to jednak pewne rzeczy pozostają uniwersalne. Przeczytaj o trzech najgorętszych miejscach na wakacje.

1. Rejs po Karaibach

Nic nie wzbudza tak gorących emocji jak luksusowy rejs wokół wysp Karaibskich. Kosztuje oczywiście dużo, ale pewnym jest, że nie będziesz żałować ani jednego grosza wydanego na tę przygodę. plaża na karaibach i kobietaPomyśl sama – luksusowy jacht, pyszne jedzenie i morze atrakcji. Nie musisz nawet opuszczać pokładu, ale jeśli już to zrobisz… będziesz zachwycona! Wyobraź sobie piękne plaże i zapierające dech w piersiach laguny. Lokalna kuchnia każdej z wysp jest prawdziwym przysmakiem.

W międzyczasie, możesz korzystać ze wszystkich zalet luksusowego rejsu – świetnego jedzenia, basenów, masaży, saun, może nawet tenisa lub golfa. W każdym przypadku, rejs po Karaibach to gorące wakacje, na których bawić się będziesz świetnie.

2. Rzym, Włochy

koloseum w rzymie w promieach słońcaWizyta we Włoszech to coś, co przeżyć musi każda z nas. Sztuka cię zachwyci, ludzie cię zdziwią, a lokalna kuchnia to prawdziwe niebo w gębie. Wiele osób obiera za swój cel Wenecję lub Weronę; ty możesz wyróżnić się, decydując się na Rzym.

Rzym to stolica Włoch położona w samym sercu kraju. Jest to również największe i najbardziej zaludnione miasto Włoch, przygotuj się więc na tłumy i wrzawę. Wszystko w Rzymie warte jest zobaczenia – nie będziesz nawet wiedziała, od czego zacząć zwiedzanie!

Wizyta w Koloseum i Panteonie to oczywiście konieczność, ale Rzym jest wprost przepełniony zabytkami, które oczarują twoje oczy. Rzecz jasna, zwiedzanie to nie wszystko – Rzym to także emocjonujące życie nocne i świetna kuchnia!

Będąc w Rzymie warto również odwiedzić Watykan i Muzeum Watykańskie

3. Rio de Janeiro, Brazylia

plaża w rio de janeiro o zachodzie słońcaRio jest miastem najsłynniejszego na świecie Karnawału. Jest drugim największym miastem w Brazylii i kolejnym miejscem na twoje gorące wakacje. Wszystko w Rio jest najgorętsze i to dosłownie – począwszy od pogody, a kończąc na ludziach przechadzających się po plażach Copacabana i Ipanema. W Rio można się zakochać dosłownie we wszystkim.

Pospaceruj po promenadzie Copacabana, lub wjedź kolejką liniową na słynną Głowę Cukru. Góra ta wznosi się nad miastem i zapewnia oszałamiający widok na plaże, ocean i samo Rio. Jeśli kochasz wspinaczki górskie – Głowa Cukru to coś dla ciebie. Jest to też świetne miejsce dla miłośników sportów ekstremalnych, na przykład paralotniarstwa czy szybownictwa.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela, jeden z 7 cudów świata, również wznosi się nad Rio. To trzeci najwyższy pomnik na świecie, ma prawie 40 metrów i jest symbolem brazylijskiego chrześcijaństwa.

Rio to również miasto prawdziwej rozrywki, nie tylko w czasie Karnawału. Szkoły samby czynne są przez cały rok, a Brazylijczycy naprawdę kochają tańczyć. Wstąp pewnego wieczoru do jednego z lokalnych klubów samby i dołącz do zatracających się w rytmie tańca mieszkańców Rio – to naprawdę gorące doświadczenie!

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl