Musiałaś słyszeć o Bora Bora – to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ta wyspa koralowa położona na Oceanie Spokojnym jest idealnym miejscem na twoje najbliższe wakacje. Dowiedz się więcej o Bora Bora!

1. Lokalizacja

Bora Bora jest wyspą na Oceanie Spokojnym. Należy do Polinezji Francuskiej i jest zamorskim terytorium Francji. Oryginalnie nazywała się Pora Pora, co znaczy “Pierworodna”. Litera “b” nie istnieje nawet w lokalnym języku.zdjęcie wyspy bora bora z góry

Wyspa liczy sobie 7 milionów lat, ale odkryta została w 1722 roku. Położona jest około 160 mil na północny zachód od Tahiti i około 2600 mil na południe od Hawajów.

Wyspa ma pochodzenie wulkaniczne i otoczona jest rafą koralową. Jest to luksusowy resort bardzo popularny wśród turystów, więc przygotuj się na spore tłumy.

Językiem urzędowym jest francuski, ale często usłyszeć można również lokalny dialekt polinezyjski.

2. Klimat

zdjęcie natury na bora bora z domkuNie istnieje zła pora na odwiedzenie tego miejsca, ale najkorzystniejszy okres to czas od czerwca do października. Lato trwa na Bora Bora od listopada do kwietnia i jest stosunkowo gorące i parne.

Reszta roku jest odrobinę chłodniejsza i mniej wilgotna. Lato jest tu porą deszczową, więc prawie każdy dzień jest pochmurny i występują krótkie, silne i nieprzewidywalne burze.

Wysoka temperatura na wyspie to średnio 29 stopni Celsjusza, a niska to średnio 24 stopnie Celsjusza. Na Bora Bora występuje rocznie około 109 dni deszczowych, a najbardziej deszczowy jest okres od stycznia do kwietnia.

Pora deszczowa uważana jest za okres poza sezonowy, ale ma również trochę zalet. Przede wszystkim wyspa jest wtedy mniej zatłoczona, więc łatwiej jest znaleźć zakwaterowanie. Również ceny są wtedy niższe.

Pewnie myślisz, że w porze deszczowej jest mało słońca, ale to nieprawda. Jest go po prostu odrobinę mniej niż w sezonie.

Sucha pora na Bora Bora

Sucha pora jest z kolei szczytem sezonu turystycznego. W tym okresie Bora Bora jest przepełniona ludźmi. Deszcz jest bardzo rzadki, a różnica pomiędzy temperaturą w dzień i w nocy minimalna. Jest to również najlepszy moment na nurkowanie, ponieważ woda jest w tym okresie krystalicznie czysta.

Miesiącem największego zatłoczenia jest lipiec, ponieważ odbywa się wtedy wiele lokalnych świąt. W ciągu całego roku możesz spodziewać się na Bora Bora również wiatru.

Region ten wystawiony jest na działanie cyklonów i huraganów, chociaż nie aż w takim stopniu jak na przykład USA. Nie masz więc wielkich powodów do obaw, ale ostrożność i kurtka z wind stoperem nie zaszkodzą.

3. Turystyka

zdjęcie natury rekina na bora bora pod wodą

tubylcy tańczą na polaży na bora boraBora Bora w zasadzie utrzymuje się z turystyki i oferuje swym gościom pełen zakres usług – od nurkowania i snorkelingu, przez fantastyczne wycieczki górskie w prawdziwych jeepach, do karmienia rekinów i płaszczek.

Wyspa sama w sobie jest tak niesamowita, że będziesz całkowicie usatysfakcjonowana samym leżeniem na plaży i pływaniem w krystalicznie czystej wodzie.

Mimo to, jest tam naprawdę wiele świetnych rzeczy do zrobienia i obejrzenia – zdecydowanie nie może cię to ominąć!

***

Planujesz wycieczkę na Bora Bora? Napisz nam o swoich planach w komentarzu!

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl

1 KOMENTARZ

  1. Chciałam odwiedzać świat w pięknych zakątkach. Zaczęłam od Europy i to porwało mnie do napisania książki, w jej treści, wrzucam obecnie ostatnie szlify :) Byłam w Grecji, Katalonii, Litwie i jedną stopą w Niemczech. Wiele zdjęć i cudownych wspomnień :) Lecz… Polinezja to moje marzenie, jak na razie :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.