Tobie, mnie, wszystkim nam kobietom zależy aby golenie nóg maszynką było efektywne, bezpieczne i mało bolesne. Nawet jeśli przeważnie używasz do golenia nóg używasz kremu bądź wosku to prędzej czy później przyjdzie czas na używanie maszynki do golenia nóg. Poniżej zamieszczam 7 rad dzięki którym golenie nóg maszynką stanie się łatwiejsze i dzięki którym skóra po goleniu będzie wyglądać o wiele lepiej! stanie się gładka, nawilżona a włoski nie będą się wrastać…

Rodzaje maszynek do golenia:

  1. maszynki do golenia z paskami zmiękczającymi
  2. maszynki do golenia z żelowymi paskami
  3. maszynki z efektem chłodzenia
  4. maszynki z ekstraktami roślinnymi

# Golenie nóg rano

golenie-nog-maszynka
Gol nogi rano

Skóra nóg z rana jest bardziej elastyczna, zachodzi mniejsze ryzyko na zacięcie się maszynką a jak wiesz, zacięcia na nogach wyglądają mało interesująco…

# Zmiękcz włoski biorąc prysznic!

Przed goleniem nóg weź krótki prysznic pod gorącą wodą, chodzi o to abyś rozgrzała skórę nóg. Gorąca woda zmiękczy włoski na nogach, dodatkowo uelastyczni skórę.

# Peeling przed goleniem nóg

Jeśli już rozgrzejesz skórę nóg to jeszcze przed goleniem zrób sobie peeling który usuwając martwy naskórek, odsłoni jeszcze głębiej dolne części włosków. Nogi pozostaną gładkie na dłużej a sam widok dogłębnie ogolonych nóg będzie idealny!

# Mydło do golenia nóg? NIE!

Do golenia nóg używaj jedynie przeznaczonych do tego kosmetyków ponieważ tylko one otulają włoski najściślej i dodatkowo nadając maszynce odpowiedni poślizg, chronią skórę nóg przed uszkodzeniami, ranami. Nie używaj do golenia nóg mydła, żelu pod prysznic czy szamponu!

Mydło do golenia nóg? NIE

# Golenie z włosem!

golenie-nog
Golenie nóg z włosem!

Jeśli chcesz zapobiec wrastaniu się włosków to stosuj wyłącznie golenie nóg z włosem, golenie pod włos sprawia, że na skórze powstają mikroskopijne ranki w obrębie ogolonego włoska, czasem bywa tak, że nowo wyrastający włosek wrasta się pod skórę w okolicy rany i problem gotowy! Gol nogi z włosem aby tego uniknąć…

# Przejedź maszynką tylko raz!

Kilkukrotne katowanie naskórka maszynką bo zostały jakieś włoski jest wyniszczające dla naskórka. Jeśli po jednym przejechaniu wciąż są włoski to zmień maszynkę na inną lub wymień ostrze. Włoski powinny zniknąć po jednym przejechaniu maszynką! Kilkukrotne przejechanie maszynką w tym samym miejscu naraża skórę na nogach na wrastanie się w nią włosków.

# Stosuj kosmetyki po goleniu nóg

Jakakolwiek ingerencja w skórę nóg powoduje jej mniejsze lub większe podrażnienie. Korzystaj z kosmetyków po goleniu aby odpowiednio nawilżyć nogi. Najfajniej swoją rolę spełniają kremy chłodzące lub środki łagodzące po goleniu. Dodatkowo aby uniknąć zaczerwienienia na nogach oraz swędzenia nie stosuj kosmetyków na bazie alkoholu!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Cześć. Podpytałam męża jak to jest z tym goleniem. Numer jeden to golić się po kapieli, potem dobry żel do golenia (lepszy od pianki). Potem golimy nie jednorazówkami, ale czymś droższym np. Gillette po 50 zł / maszynkę. Po goleniu balsam. Jak sobie podrażnimy nogi, to można je lekko nakremować Kailasem (krem z Indii). Wyraźnie chłodzi.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.