Jesteście ze sobą już dość długo, on jest twoim ideałem i czas najwyższy na kolejny poważny krok, jakim jest małżeństwo. Ty w myślach już wybierasz idealną suknię, obrączki i widzisz siebie na ślubnym kobiercu. Ale czy on jest na to gotowy? Oto jest pytanie. Jak podjąć ten temat? Jak przygotować się na jego odpowiedź, jeśli będzie ona negatywna? Weź pod uwagę poniższe kwestie i przekonaj się czy on także myśli o tobie w tych samych kategoriach.

1. Czas

Jak długo już jesteście razem? Nie ma oczywiście żadnego wyznacznika, który sugeruje, że już czas na małżeństwo, ale czy mieliście przynajmniej poważną rozmowę o waszej wspólnej przyszłości?

Niektórzy twierdzą, że rok to wystarczający czas, aby poznać drugą osobę i ocenić czy to właśnie z nim chcesz spędzić resztę życia. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie to stwierdzić. Jeśli macie już wspólne konto i razem mieszkacie możesz być pewna, że on myśli o tobie poważnie i jesteś dla niego kimś więcej niż tylko jego dziewczyną.

2. Kariera

mężczyzna w garniturze po spotkaniu biznesowymSpójrzmy prawdzie w oczy. Jeśli ktoś ledwo wiąże koniec z końcem i nie ma wystarczająco dużo oszczędności, nie będzie chciał dokładać sobie wydatków w postaci małżeństwa. Bardzo często rodzice ponoszą koszty związane z małżeństwem, ale może się tak zdarzyć, że on sam chciałby zarobić, aby wszystko opłacić.

Jeśli jest teraz bardzo skupiony na swojej karierze to możliwe, że chciałby zarabiać tyle, aby móc zapewnić ci wszystko czego potrzebujesz. Większość facetów nie chce być na czyimś utrzymaniu lub też nie lubi, gdy ich partnerki zarabiają więcej.

3. Priorytety

Pomyśl, czy zawsze możesz na niego liczyć? Czy jest przy tobie zawsze, gdy go potrzebujesz? Jeśli jesteś dla niego całym światem – gratulacje! Z pewnością cię kocha, a skoro to prawdziwa miłość, małżeństwo to tylko kwestia czasu.

Jeśli natomiast czujesz, że twój facet ma w życiu inne priorytety i nie jesteś w jego życiu numerem jeden – porozmawiaj z nim. Być może jego wizja waszej przyszłości różni się od twojej.

4. Koledzy

Wydaje ci się, że jego koledzy i małżeństwo nie mają ze sobą wiele wspólnego? Wręcz przeciwnie. Niektórzy mężczyźni nie chcą być pierwsi z kręgu znajomych, których „usidliła” kobieta.

Jeśli jego koledzy to single, którzy imprezują ile chcą, nie oczekuj, że on będzie myślał tylko o tym, aby się ustatkować. Jeśli jednak jego koledzy są już żonaci i mają dzieci, on także może skłaniać się ku takiej decyzji.

5. Spojrzenie na małżeństwo

mężczyzna i kobiety w sali czy pubieZ pewnością mieliście już rozmowę dotyczącą waszych planów na przyszłość. Czy zauważyłaś jak reagował w trakcie tej rozmowy? Czy sama perspektywa małżeństwa go przeraża?

Jeśli nie jesteś pewna jakie jest jego spojrzenie na kwestię małżeństwa, skup się na tym, jak wyraża się o swoich żonatych kolegach. Czy cieszył się ze ślubu znajomego czy może wyrażał raczej negatywne komentarze na ten temat?

6. Przyszłość

Mężczyzna, który myśli o tobie poważnie i jesteś dla niego potencjalną przyszłą żoną, nie będzie się krępował podejmować tematu waszej wspólnej przyszłości. Jeśli zaczął już snuć plany, w których coraz częściej pojawia się „my” zamiast „ja”, to jest z pewnością gotowy na następny krok.

7. Rodzina i znajomi

Zastanów się przez chwilę czy jego rodzina i znajomi wiedzą o tym, że istniejesz i na tym koniec, czy rzeczywiście dobrze cię znają? Jeśli zaprasza cię na rodzinne obiady i zależy mu na tym, abyś spędzała czas z jego znajomymi, to widocznie widzi cię w przyszłości jako część swojej rodziny i ważną osobę w swoim życiu.

8. Rozmowa

kobieta i mężczyzna rozmawiają w restauracji na randceBardzo często mężczyźni nie są zbyt otwarci mówiąc o przyszłości. Musisz umieć odróżnić czy wasze plany na przyszłość to tylko puste słowa z jego strony czy może rzeczywiście on chce je wcielić w życie. Bądź ostrożna i oceń sytuację. Czasami niektórzy faceci grają na czas i mówią to, co chcemy w danym momencie usłyszeć, ale nic później z tego nie wynika. Zobacz jakie tematy do rozmowy możesz poruszyć!

Warto przeprowadzić szczerą rozmowę dotyczącą waszej przyszłości, ale pamiętaj, ma ona na celu wybadać grunt, na którym opiera się wasz związek, a nie przekonywać go na siłę do małżeństwa.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl