Dziś świat wymaga od nas wielozadaniowości. Trudno sprostać wszystkim oczekiwaniom, być jednocześnie świetnym pracownikiem, zaangażowanym partnerem i rodzicem, dobrym przyjacielem, osobą, która rozwija swoje pasje.

Dlatego zawsze gdy tylko możemy, powinniśmy ułatwić sobie życie, korzystając z rozwiązań, które bezpośrednio przełożą się na jakość naszego funkcjonowania w codziennym życiu. Gotowanie zdecydowanie ułatwią kursy gotowania i warsztaty kulinarne.

Czas to pieniądz

Gotuj prosto, szybko, smacznie i tanio!

W tym porzekadle jest dużo prawdy. Ile czasu zajmuje Ci przygotowanie posiłku? Nie myślimy tu o samym procesie gotowania. Pomyśl ile czasu poświęcasz na myślenie o tym, co na obiad, ile czasu spędzasz między sklepowymi półkami gdy tak naprawdę nie wiesz co kupić, jak długo stoisz w kolejce do kasy lub w korku, bo na zakupy bez listy wpadasz prosto po pracy.

Ile czasu zajmuje Ci przygotowanie składników no i samo gotowanie. Często to kilka godzin! kilka godzin, dzięki którym powstaje jedno danie! A co by było gdyby te kilka godzin poświęcić na coś innego – na pracę, na rozwój własnej firmy, na poszukiwanie nowych klientów.

Na naukę języka lub zdobywanie nowych umiejętności, których potrzebujesz aby odnieść zawodowy sukces. Czas to pieniądz, także dosłownie. Dlatego warto zadbać o to, by nie tracić go tam, gdzie nie trzeba.

Kurs gotowania – inwestycja z dużą stopą zwrotu

Wyobraź sobie dzień, w którym dokładnie wiesz, co masz ugotować. Zakupy według przygotowanej wcześniej listy czekają w lodówce, a Ty znasz kulinarne triki, dzięki którym dwudaniowy obiad i deser powstają w godzinę.

Domownicy i goście zachwycają się przygotowanym przez Ciebie daniem i zjadają je do ostatniego okruszka, nic więc nie ląduje w koszu. Niemożliwe? A jednak! Jeśli chcesz gotować właśnie w taki sposób koniecznie zapoznaj się z ofertą GoCook https://gocook.pl

Firma GoCook oferuje warsztaty kulinarne i kursy gotowania, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności, nauczysz się gotować smacznie, tanio, prosto i szybko! Kursy gotowania nie są drogie, a zainwestowane w nie pieniądze szybko się zwracają.

Dzięki praktycznym umiejętnościom zdobytym podczas kursu będziesz spędzać w kuchni zdecydowanie mniej czasu. Kurs pomoże Ci urozmaicić domowe menu i sprawi, że twoje dania będę pyszne i zdrowe.

Jak kupować mniej i wydawać mniej na jedzenie?

Wiele osób chce mniej wydawać na jedzenie. Niektórych do oszczędzania zmusza inflacja, innym na sercu leży dobro planety i kupując mniej, chcą ją ratować. Wydatki na jedzenie stanowią jedną z głównych kategorii w wydatkach domowych Polaków.

Raport „Nawyki żywieniowe Polaków” wskazuje, że około 40% z nas wydaje  na zakupy spożywcze ponad 2.000 zł miesięcznie, a kolejne 21% 1.500 – 2.000 zł miesięcznie. Tylko nieznaczna grupa wydaje mniej.

Czy jedzenie naprawdę musi tyle kosztować? Nie, nie musi. Najwięcej wydają ci, którzy jedzą poza domem. Smaczne, różnorodne dania jak z restauracji można przygotować we własnej kuchni. Praktycznych umiejętności i kulinarnych inspiracji dostarczą kursy gotowania i warsztaty kulinarne.

Jeśli chcesz ograniczyć wydatki na jedzenie planuj posiłki, a zakupy rób z listą, pomoże to uniknąć kupowania i za dużo i wyrzucania jedzenia. Przed wyjściem do sklepu przejrzyj szafki i lodówkę, zastanów się co możesz przyrządzić z produktów, które już masz.

Przeglądaj gazetki sklepowe i zwracaj uwagę na promocje. Jedzenie, które ma długi termin przydatności do spożycia kupuj w dużych opakowaniach. Zakupy rób najedzony, głodni kupujemy więcej. Szukaj inspiracji wśród sezonowych produktów, w czasie, kiedy jest na nie urodzaj są znacznie tańsze.

Rób w tym czasie przetwory i mrożonki. Pamiętaj, że nawet małe kwoty oszczędzane regularnie pozwolą po jakimś czasie odłożyć całkiem pokaźną sumę, którą możesz przeznaczyć np. na warsztaty kulinarne, a dzięki nim gotować jeszcze lepiej, prościej, szybciej i taniej.

Artykuł sponsorowany: Akademia Kulinarna Let’s Go Cook https://gocook.pl

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.