Napoje stanowią bardzo ważny element zdrowej diety, w końcu człowiek w większości składa się właśnie z płynów. Warto wybierać zatem sprawdzone i zdrowe herbaty oraz zioła.

Antyczna herbata powraca do łask

Guayusa to propozycja dla wszystkich, którzy do tej pory zachwycali się na przykład yerba mate. Po prawdzie zioło to jest z nią spokrewnione. Jednak stwierdzono, że to guayusa ma właściwości znacznie przekraczające te przypisywane yerbie.

Guayusa

Z początku roślina ta była w użyciu głównie przez mieszkańców Ekwadoru zajmujących się leczeniem. Swoje ważne miejsce w tym kraju znajdowała już od wielu tysięcy lat. Nic dziwnego zważywszy na to, że ma ciekawe, wielofunkcyjne zastosowanie.

Przypisuje się jej również działanie mistyczne, przez co jest wykorzystywana przez szamanów w tajemniczych obrzędach.

Właściwości guayusy

Napar z tej rośliny dzięki bogactwu naturalnych środków, witamin i mikroelementów jest stosowany w celu wprowadzenia równowagi zarówno do ciała, jak i umysłu.

Stwierdzono, że wypijanie guayusy sprawia iż człowiek jest pełen energii poprzez wysoką zawartość kofeiny (5%), lecz jednocześnie nie czuje się otumaniony i nie ma problemów z zapadnięciem w sen.

Jest pełen energii, zwiększa się również jego libido. Ponadto roślina ta stosowana regularnie może nawet wpłynąć na jakoś snu, naturalnie uspokaja i odpręża, przez co pozwala on na solidniejszy wypoczynek.

Niektórzy mówią nawet, że sny dzięki tej roślinie są bardziej intensywne, kolorowe a nawet środek ten pozwala na osiągnięcie stanu tak zwanego świadomego śnienia.

Zawiera zatem składniki o działaniu lekko narkotycznym. Wobec tego ostrzega się osoby zażywające leki wpływające na umysł czyli psychotropowe, aby nie piły naparu z tej rośliny. Jej działanie nie jest jeszcze do końca poznane.

Guayusa ma także wiele innych właściwości między innymi znana jest jako znakomite lekarstwo leczące objawy przeziębienia i grypy. Doskonale nadaje się do wprowadzenia odczynu zasadowego do organizmu. Jest polecana osobom, które chcą skutecznie i naturalnie zrzucić wagę.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.