Homeopatia ma w naszym kraju podzieloną opinię. Najczęściej nienawidzą jej ludzie, którzy nigdy nie mieli z nią styczności. Czy słusznie niektórzy nienawidzą tej metody leczniczej?

Jak działa homeopatia?

homeopatia

Niektórzy twierdzą iż działanie homeopatii opiera się wyłącznie na efekcie placebo. Tymczasem placebo jest stosowaną metodą leczniczą, nawet przez lekarzy. Jeśli więc leki homeopatyczneplacebo, to są z pewnością skuteczne.

Jednak nie na placebo opiera się działanie homeopatii w oficjalnym ujęciu. W pojęciu homeopatii objawy chorobowe nie są czymś, co należy zwalczać, ale naturalną obroną organizmu. Zatem organizmowi trzeba pomóc w tej walce.

Dlatego leki homeopatyczne zawierają czasami substancje trujące, wywołujące wymioty, gorączkę. Jednak dawka jest tak niewielka, że nikomu nie szkodzi.

Właściwie jej tam nie ma, lecz na poziomie cząsteczkowym pozostaje ich “odcisk”. To on właśnie wpływa na objaw i pozwala mu się “rozwinąć” jednocześnie lecząc daną chorobę.

Dla kogo leczenie homeopatyczne?

Niezależnie od tego, jak naprawdę działają leki homeopatyczne, wykazują one dużą skuteczność, daleko wychodzącą poza przypadek. Dlatego leki homeopatyczne są dopuszczone do sprzedaży w aptekach jako pełnoprawne leki i są dostępne oraz odpowiednie dla wszystkich.

Nawet nieprawidłowo dobrane lekarstwo nigdy nikomu nie zaszkodziło – najwyżej nie pomogło. Ogromną zaletą homeopatii jest to, że nigdy nie szkodzi, dlatego bezpiecznie mogą ją przyjmować i dzieci, dorośli, starsi ludzie, a nawet zwierzęta.

Homeopatia ma za zadanie raz na zawsze wyleczyć daną chorobę, tak, by jej dolegliwości nigdy więcej nie wróciły. Dlatego dobrze dobrany lek homeopatyczny jest w stanie rozwiązać nawet wieloletnie problemy chorobowe w krótkim czasie oraz właściwie za grosze.

Dobrze dobrane leczenie homeopatyczne jest wskazane przez lekarza
homeopatę.

Dobry homeopata właściwie określi lek. Tym samym zwiększa się szansa powodzenia. Niektórzy lekarze o różnych specjalnościach przepisują leki homeopatyczne, zauważając i uznając ich skuteczność.

0 Udostępnień
Nie jestem seksuologiem, nie jestem nawet psychologiem. Ale jestem dobrym słuchaczem i wnikliwym obserwatorem. Mało mówię, dużo piszę - głównie o seksie. Lubię francuskie kino, literaturę erotyczną i kolor czarny. Kocham jeść, nie cierpię gotować. Telefon: 0048609909876, e-mail: Julka.D@gmail.com