Hulajnogi to sprzęt bardzo łatwy w obsłudze i w montażu. Ich konstrukcje są wytrzymałe, bezpieczne i stosunkowo proste.

W zależności od rodzaju hulajnoga jest pojazdem, który daje wiele rozrywki dla dzieci, ułatwia przemieszczanie się, a także służy do wykonywania trików.

Hulajnogi elektryczne

hulajnoga-dla-dzieci

W ostatnich kilku latach ma miejsce wręcz eksplozja popularności hulajnóg elektrycznych. To wygodny sposób na przemieszczanie się po mieście z punktu A do B pod same drzwi z ominięciem korków.

Bez konieczności szukania miejsca do zaparkowania, bez tankowania drogiego paliwa, bez zanieczyszczania powietrza spalinami i bez wysiłku! Większość modeli hulajnóg elektrycznych ma możliwość złożenia, dlatego łatwo jest ją przechowywać, a kiedy zajdzie potrzeba zabrać ze sobą.

Hulajnogi wyczynowe

W skateparkach przybywa hulajnóg. Coraz więcej młodych osób zamiast deskorolki albo rolek wybiera hulajnogę i kieruje się tam, gdzie są rampy, poręcze i baseny. To ten rodzaj jazdy należy do ekstremalnych, dlatego konieczne jest korzystanie z kasku i ochraniaczy.

Materiał, z jakiego jest wykonywana hulajnoga wyczynowa to najczęściej aluminium lotnicze. Jest bardzo wytrzymały i ma stosunkowo niską wagę, a to kwestie niezbędne dla bezpieczeństwa użytkowania. Hulajnoga wyczynowa pomaga wejść na wyższy poziom pod względem umiejętności i pozwala wykonywać triki i doskonalić swoje umiejętności.

Hulajnoga trójkołowa dla małych dzieci

Dla najmłodszych rewelacyjnym rozwiązaniem jest hulajnoga 3-kołowa. Jest bezpieczna i da mnóstwo frajdy maluchom. Dwa przednie koła stabilnie utrzymują hulajnogę w prawidłowej pozycji, dlatego dziecko nie musi jeszcze umieć utrzymywać równowagi.

Przedni drążek z balansowym systemem skręcania działa intuicyjnie i bez problemu radzą sobie z nim nawet dzieci w wieku 3 lat (oczywiście pod czujnym okiem osoby dorosłej). Brak kierownicy eliminuje ryzyko upadku wskutek gwałtownego skręcenia, a antypoślizgowy szeroki podest daje stabilne podparcie dla nóg maluchów.

Tylny hamulec umożliwia kontrolować prędkość i zapewnia bezpieczne hamowanie, a regulacja wysokości kierownicy sprawia, że hulajnoga rośnie razem z dzieckiem.

Hulajnogi dla dzieci i dla dorosłych

Dla dzieci starszych, a także dla osób dorosłych dedykowane są hulajnogi z kołami o średnicy 125 do 200 mm lub trochę więcej. Pozwalają osiągać większe prędkości i są przeznaczone dla dzieci potrafiących już dobrze utrzymać równowagę.

Poza tylnym hamulcem nożnym niektóre posiadają także przedni uruchamiany klamką umieszczoną na kierownicy. Podest pokryty jest gripem dającym przyczepność, a regulacja kierownicy ułatwia dopasowanie do wzrostu. Nóżka umożliwia postawienie hulajnogi niemal w dowolnym miejscu, a możliwość składania ułatwia przechowywanie i transportowanie.

Konstrukcja tego typu hulajnóg została wykonana ze stali, aluminium lub z obu tych materiałów. Maksymalna waga użytkownika sięga nawet 100 kilogramów, dlatego korzystać z nich mogą także osoby dorosłe.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.