Dobry fryzjer nie może pracować bez profesjonalnych artykułów fryzjerskich. Obecnie konkurencja jest bardzo duża, a klienci coraz bardziej świadom. Istotne są zatem nie tylko umiejętności fryzjera, ale i produkty, których używa podczas wykonywania usług.

Warto poświęcić czas, by sprostać oczekiwaniom klientów i zmienić zwyczajny salon fryzjerski, jakich wiele, w profesjonalne miejsce, do którego zawsze chce się wrócić.

Talent i fach w ręku są niezwykle istotne, jednak ciężko mówić o profesjonalnym salonie fryzjerskim, w którym kosmetyki fryzjerskie czy artykuły fryzjerskie pozostawiają wiele do życzenia. A zatem jak wyposażyć salon fryzjerski, by właściwie służył zarówno pracownikom, jak i klientom?

Hurtownia fryzjerska – spraw, by twój salon fryzjerski należał do najlepszych

Dla większości klientów to umiejętności fryzjera mają podstawowe znaczenie. Jednak to, jak wygląda salon i to, jakich artykułów fryzjerskich używa podczas pracy, również jest niezwykle istotne.

Klient nie wróci do salonu, w którym korzysta się z najgorszej jakości sprzętu i używa kiepskich kosmetyków fryzjerskich. Są usługi, jak farbowanie włosów czy tonowanie włosów, w przypadku których nie ma mowy o kompromisach.

Liczy się nie tylko efekt końcowy, ale i stan włosów klientki / klienta po wykonaniu usługi. Klient, który będzie niezadowolony, może podzielić się swoją opinią w sieci, a to skutecznie zniechęci do salonu potencjalnych klientów. Jak to zmienić?

Warto zacząć od inwestycji w profesjonalne kosmetyki do włosów i artykuły fryzjerskie wysokiej jakości. Taka inwestycja szybko się zwróci, a fryzjer będzie mógł się skupić na rzetelnym wykonywaniu obowiązków, a nie wadliwym sprzęcie. Jeśli boisz się zbyt dużych kosztów, hurtownia fryzjerska ułatwi ci zrobienie kompleksowych zakupów w przystępnej cenie.

Profesjonalne kosmetyki do włosów: o tym warto pamiętać

Sklep fryzjerski to miejsce, którego półki zazwyczaj uginają się od profesjonalnych kosmetyków do włosów. Tylko jak wybrać najlepsze?

Postaw na te najwyższej jakości i rekomendowane do użycia profesjonalnego. Pamiętaj, że klient przychodzi do salonu, chcąc uzyskać profesjonalny efekt końcowy, a nie taki, który mógłby osiągnąć, wykonując daną czynność, np. farbowanie włosów, samodzielnie.

Z pewnością będzie potrzebować szamponów, odżywek, żelu, lakieru, utrwalaczy, brylantyny czy gumy do włosów.

kosmetyki-fryzjerskie

Artykuły fryzjerskie: jak wyposażyć salon fryzjerski?

Jeśli chcesz wyposażyć swój salon i odwiedzasz sklep fryzjerski lub przeglądasz sklep fryzjerski online, możesz zacząć od zakupu podstawowych artykułów fryzjerskich i stopniowo dokupywać kolejne.

Artykuły fryzjerskie, których nie może zabraknąć w twoim salonie, to:

  • nożyczki fryzjerskie
  • grzebienie i szczotki
  • fartuch fryzjerski
  • urządzenia elektryczne
  • miski oraz pędzle do farbowania
  • peleryny i kołnierze ochronne
  • klipsy fryzjerskie
  • akcesoria sanitarne

Pamiętaj również o innych jednorazowych artykułach – ręcznikach papierowych, rękawiczkach gumowych czy folii fryzjerskiej. Nie zapomnij też o środkach, niezbędnych podczas czyszczenia salonu, jak gumowe miotły i cichy odkurzacz, dzięki którym przygotujesz stanowisko na przyjęcie klienta.

Zwróć uwagę na to, że salon fryzjerski zaczyna się już od recepcji, a więc i o nią należy zadbać tak, by była wizytówką salonu i zachęcała klientów do skorzystania z jego usług.

Podobne artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.