Pojawienie się dziecka zazwyczaj wywraca dotychczasowe przyzwyczajenia rodziny do góry nogami. Dotyczy to zwykłej, codziennej rutyny, ale także na przykład przygotowań do wyjazdu wakacyjnego.

Oprócz zwyczajnych akcesoriów, ubrań, kosmetyków, trzeba bowiem zabrać ze sobą również większe sprzęty, jak choćby wygodny wózek.

Jaki model wybrać, by najlepiej sprawdził się podczas wakacyjnych wędrówek? Kilka praktycznych wskazówek przedstawimy w dalszej części artykułu.

Wózek na wyjazd – jaki powinien być?

idealny-wozek-na-wyjazd-wakacyjny

Zanim rozpocznie się poszukiwania odpowiedniego wózka na wyjazd wakacyjny, warto zdać sobie sprawę z kilku kluczowych kwestii. Jaki powinien być idealny pojazd dla malucha, który zabierze się ze sobą na urlop?

Przede wszystkim konstrukcja powinna być solidna i trwała, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Równocześnie należy stawiać na rozwiązania funkcjonalne z punktu widzenia małego użytkownika oraz jego opiekunów.

Warto także zadbać o walory estetyczne – w końcu wózek kupuje się na dłuższy czas i korzysta się z niego regularnie, najlepiej wybrać zatem przyjemny dla oka model. Spory wybór takich produktów oferuje na przykład sklep Wozki-Foteliki.pl.

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań wózka?

Jak znaleźć idealny wózek, który sprawdzi się podczas wakacyjnego wyjazdu? Przede wszystkim należy przyjrzeć się solidności wykonania każdego elementu. Pojazd dla malucha musi spełniać restrykcyjne normy bezpieczeństwa, potwierdzone przez odpowiednie certyfikaty międzynarodowych instytutów.

Wózek nie może być zrobiony z nietrwałych materiałów lub z elementów, do zbudowania których wykorzystano surowce stanowiące zagrożenie dla dziecka, jak choćby toksyczne barwniki.

Równie ważne jest zadbanie o komfort użytkowników (małych i dużych). Wózek powinien bowiem zapewniać wygodne miejsce do podróżowania dla dziecka, a przy tym być prosty w obsłudze dla jego rodziców. Praktyczne modele są bezproblemowe w prowadzeniu, wyróżniają się stabilnością oraz łatwością manewrowania w różnych terenach.

Gdy wybiera się wózki na wakacyjne wyjazdy, warto zwrócić uwagę na dwie kluczowe sprawy – sposób składania wózka oraz jego wagę. Konstrukcje tego typu będą bowiem wkładane do bagażnika samochodu lub luku bagażowego w samolocie. Muszą zatem zajmować jak najmniej miejsca, a przy tym gwarantować bezproblemowe składanie i rozkładanie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, ile wózek waży, zwłaszcza gdy często będzie się z nim podróżować transportem lotniczym.

Nowoczesny wózek na wyjazdy powinien być dopasowany do terenu, w którym ma być używany. Konstrukcje do przemieszczania się po miastach zazwyczaj mają mniejsze koła, pozwalające na sprawne manewrowanie po chodnikach i w wąskich uliczkach. Modele terenowe natomiast najczęściej wyposaża się w duże pompowane koła i amortyzatory, aby usprawnić przemieszczanie się na przykład po leśnych ścieżkach.

Dodatkowe akcesoria na wakacje do wózka dla dziecka

Oprócz standardowej konstrukcji warto przemyśleć zakup odpowiednich akcesoriów, które ułatwią podróżowanie z dzieckiem. W terenie często zachodzi potrzeba skorzystania z rozmaitych przedmiotów, które trzeba mieć cały czas pod ręką.

Dobrym pomysłem jest zatem zakup torby do wózka. Zmieszczą się w niej dodatkowe ubranka, kosmetyki i środki higieniczne, a także przekąski i zabawki dla malucha.

W plenerze trzeba liczyć się ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Należy zatem wyposażyć się w osłony przeciwdeszczowe na wózek, aby dziecko nie zmokło podczas nagłej ulewy, a także w parasolki lub inne elementy chroniące przed palącymi promieniami słonecznymi. Dzięki takim akcesoriom zapewnia się maluchowi dodatkową ochronę oraz zwiększa komfort podróżowania.

Praktyczny wózek na wakacje – jak wybrać najlepszy?

Wygodny wózek dla dziecka na wyjazd wakacyjny powinien zapewniać wysoką wygodę jazdy oraz być komfortowy w obsłudze. Najlepiej sprawdzają się lekkie, proste do złożenia i rozłożenia konstrukcje, które bez trudu można zabrać ze sobą nawet do odległych krajów.

Oprócz tego warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, by zawsze być przygotowanym na różne sytuacje. W końcu dobry wózek to podstawa, która znacząco ułatwia funkcjonowanie rodziców również na wakacjach.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.