Zużycie internetu mobilnego jest uzależnione od tego w jaki sposób korzysta się z telefonu. Pakiet GB powinien być dopasowany do potrzeb każdego użytkownika. Co zużywa najwięcej internetu? Jaki pakiet wybrać dla siebie?

Decydując się na konkretny pakiet, warto zastanowić się nad tym jak korzysta się z internetu w telefonie. Czy głównie używa się internetu w smartfonie, czy może jednak korzysta się z domowego łącza, a z tego w telefonie uzupełniająco.

Jeśli nie chce się być ograniczonym, pakiet 2 GB to na pewno za mało – lepiej mieć minimum 5 GB. Do przeglądania stron, Facebooka, poczty mailowej wystarczy pakiet 3-5 GB miesięcznie, do słuchania muzyki i grania online potrzeba 10 GB, a jeśli ogląda się filmy na komórce, to co najmniej 15 GB.

W przypadku intensywnego korzystania – oglądania filmów na YouTube’ie i grania online warto wybrać pakiet 50 GB, a jeśli korzysta się głównie z internetu w telefonie do rozrywki to nawet 100 GB. Zużycie internetu zależy w dużej mierze od tego, do czego się go wykorzystuje. Co zużywa najwięcej internetu?

Co zużywa najwięcej internetu?

Spis treści

Ile GB internetu mobilnego zużywamy w ciągu miesiąca?

Najwięcej danych zużywają rozrywki takie jak: gry online, filmy i muzyka. Przykładowo ściągnięcie 2 filmów w jakości HD to ok. 18 GB, obejrzenie filmu w jakości HD ok. 6 GB, 10 godzin oglądania filmów i teledysków ok. 5 GB. 20 godzin słuchania radia internetowego to 1 GB – tyle samo wykorzystuje się podczas słuchania przez 20 godzin muzyki przez aplikację. Najwięcej danych pożerają gry online.

Ile zużywa danych transferu gra online? Przez godzinę grania można zużyć od 3 do nawet 300 MB w zależności od rodzaju gry. Inne czynności wykorzystują mniej danych – np. 10 godzin spędzonych na Facebooku to ok. 2 GB, wysłanie 200 zdjęć ok. 1 GB, 5 godzin rozmów w wideo komunikatorze ok. 2,5 GB, a 40 godzin surfowania po stronach to 0,3 GB, wysłanie i odebranie 400 e-maili 0,1 GB. Ile to jest GB? 1 GB to 1000 MB.

Orange – pakiety internetu

W Orange na kartę dostępne są 4 rodzaje pakietów internetowych: jednorazowe, cykliczne, elastyczne i multipakiety. Pakiety jednorazowe można aktywować doraźnie, czyli wtedy, gdy użytkownik chce skorzystać z internetu.

Mogą z nich korzystać użytkownicy wszystkich taryf na kartę, posiadający na koncie kwotę umożliwiającą aktywację usługi. Pakiety cykliczne są przeznaczone dla osób, które chcą mieć stały dostęp do sieci i cenią wygodę – pakiety te odnawiają się automatycznie co 30 dni. W każdym momencie można z nich zrezygnować.

Pakiety elastyczne to z kolei rozwiązanie dla osób, które chcą samodzielnie decydować jak długo będą korzystać z nielimitowanego transferu danych. Są to pakiety jednorazowe. Multipakiety to paczki internetu, ale także minut i SMS-ów, które można wykorzystać w kraju i w roamingu. Są jednorazowe oraz cykliczne.

artykuł

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.