Popularność rowerów elektrycznych na polskim rynku sprawia, że producenci oferują coraz więcej nowoczesnych modeli. Dzięki temu możesz dobrać taki jednoślad, który będzie fantastycznym towarzyszem wycieczek na co dzień.

Warto na początku określić budżet na zakup elektryka, aby wiedzieć, w jakiej półce cenowej szukać idealnej maszyny. Podpowiemy Ci, ile może kosztować rower z napędem i co wpływa na kwotę zakupu.

Rower damski z napędem elektrycznym to spora inwestycja

Nie da się ukryć, że elektryczny jednoślad jest dużą inwestycją. Trzeba liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy złotych, a niektóre modele na rynku kosztują nawet kilkanaście. Na początek warto zatem zadać sobie pytanie o to, jaki jest Twój budżet oraz po jakim terenie najczęściej będziesz się poruszać. Im bardziej rozbudowany osprzęt i nowocześniejsze rozwiązania, tym cena będzie wyższa. 

Ile kosztuje damski rower elektryczny
Ile kosztuje damski rower elektryczny

Oczywiście, jeśli masz zamiar poruszać się wyłącznie po ścieżkach rowerowych w mieście, czasem rekreacyjnie wyjechać do lasu, nie musisz wybierać modelu za kilkanaście tysięcy złotych. Wyższej klasy napęd, hamulce i amortyzator sprawdzą się na trudniejszym terenie (np. kamienistym, górzystym) oraz podczas pokonywania długich dystansów. 

Na pewno warto szukać roweru elektrycznego u sprawdzonych, cenionych producentów. Wykorzystują oni wysokiej klasy komponenty, które są dopasowane odpowiednio do oczekiwań amatora, średniozaawansowanego czy bardziej doświadczonego kolarza. Osprzęt jest podzielony na grupy, które różnią się przeznaczeniem i ceną. Każdy model, w zależności od zastosowania, będzie zatem wyposażony w inne komponenty.  

Warto pamiętać też o tym, że zakup takiego pojazdu w supermarkecie to nie najlepszy pomysł. Cena roweru elektrycznego będzie wtedy niższa, ale osprzęt będzie kiepskiej jakości. To oznacza, że możesz mieć później problem z wymianą, naprawą czy samodzielnym serwisowaniem jednośladu. 

Od czego zależy cena roweru elektrycznego?

O tym, ile kosztuje rower elektryczny, decyduje przede wszystkim jakość komponentów. Na tym aspekcie nie warto oszczędzać. Jeśli jednoślad wykorzystuje sprawdzone na rynku rozwiązania i osprzęt znanych producentów – to dobry wybór.

Dlaczego? Części takich marek jak SRAM czy Shimano cechują się wysoką jakością. W razie awarii czy wymiany będzie Ci znacznie prościej zdobyć dokładnie taki podzespół, jakiego potrzebujesz.

Duże znaczenie ma również umiejscowienie silnika. Najdroższe modele mają zintegrowany napęd w ramie, co jest rozwiązaniem estetycznym oraz funkcjonalnym, zadowalającym wymagających rowerzystów.

Takie położenie przekłada się też na bezpieczeństwo szczególnie podczas jazdy w trudniejszym terenie. Nieco tańsze może się okazać usytuowanie silnika w piaście, które zdaje egzamin podczas jazdy po płaskiej, mniej wymagającej nawierzchni. 

Damski rower elektryczny jest też wyposażony w baterię, której pojemność świadczy o tym, jak długo po ładowaniu będzie działał silnik. Niestety im wyższa pojemność, tym cena roweru też może okazać się wyższa.

Sprawdź ofertę polskiego producenta, który ma w swoim portfolio zróżnicowane pod względem ceny jednoślady. Twoim wymarzonym modelem może okazać się damski rower elektryczny z oferty sklepu Romet

Na czym nie warto oszczędzać?

O ile umiejscowienie silnika i baterii możesz dopasować do swojego budżetu, o tyle na hamulcach i osprzęcie nie warto oszczędzać. Pierwszy komponent jest zawsze odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo w terenie.

Warto zatem postawić na hamulce tarczowe, szczególnie jeśli będziesz poruszać się po zróżnicowanej nawierzchni i to w różnych warunkach atmosferycznych. Im trudniejszy teren, tym więcej biegów Ci się przyda, dlatego trzeba też na ten aspekt zwrócić sporą uwagę. 

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.