Która z nas nie stała przed otwartą szafą pełną ubrań, twierdząc: „Nie mam co na siebie włożyć”. Czasami oczekiwania innych wobec nas są zbyt wysokie i nie wiemy jak sobie z tym poradzić. Niekiedy wręcz musimy zaimponować innym, np. w trakcie rozmowy o pracę. W takich sytuacjach, twój strój odzwierciedla ciebie.
Niektórym wydaje się, że kobieta ubiera się elegancko i szykownie by zrobić wrażenie na mężczyźnie, ale prawda jest taka, że najczęściej chcemy zrobić wrażenie… na innych kobietach! Według ostatnich statystyk 6 na 10 kobiet chce, aby to koleżanki prawiły im komplementy na temat stroju, ponieważ zasadniczo mężczyźni nie przywiązują do tego aż takiej wagi.

Ubieraj się stosownie do okazji

Zanim pójdziesz na rozmowę o pracę czy ważne wydarzenie, upewnij się czy nie obowiązuje konkretny „dress code”, który określa zasady jakimi powinnyśmy się kierować, wybierając nasz strój. Najgorsze, co możesz zrobić to zdecydować się na zupełnie niewłaściwy ubiór, przez co będziesz się w nim czuła niekomfortowo.
Można rozróżnić trzy najważniejsze typy „dress code’u”:

1. Formalny – garnitur czy sukienka z jakimś wierzchnim okryciem, najczęściej w klasycznych kolorach, tj. szary, czarny, granatowy.
2. Biznesowy – typowy dla pracy w biurze. Koszula i garniturowe spodnie będą wyglądały świetnie.
3. Zwyczajny – możesz nosić niemal wszystko.

Na każdą z tych okazji możesz wybrać coś, co podkreśli twój styl i wyróżni cię z tłumu. Musisz być jednak bardzo ostrożna, aby nie zrobić na innych złego wrażenia.

Wybieraj strój, który pasuje do twojej sylwetki

kobieta w mieście

Nie ma nic gorszego niż widok kobiety ubranej w zupełnie nie pasujący do niej strój. Zły ubiór nie podkreśli twoich walorów i nie zatuszuje twoich wad. Wręcz przeciwnie, będziesz wyglądała niekorzystnie. Nie podążaj ślepo za modą. Nie kupuj czegoś, tylko dlatego, że jest trendy. Wybieraj takie elementy garderoby, które pasują do twojej sylwetki czy wieku. Decyduj się na kolory, które pasują do twojej karnacji. Gdy nauczysz się, w czym wyglądasz dobrze, będzie ci łatwiej wybierać stroje na przeróżne okazje.

Nie przesadź

Bardzo łatwo jest przesadzić, gdy chcemy komuś zaimponować. Złota zasada: mniej znaczy więcej! Najlepiej wyglądają proste stroje. Nie obwieszaj się też nadmierną biżuterią, to może zupełnie odwracać uwagę od całego ubioru. Odpowiednie dodatki mogą dopełnić cały strój, ale granica pomiędzy dobrym smakiem, a przesadą jest w tym przypadku dość cienka. Lepiej wybierz coś naprawdę klasycznego, ale skromnego. Takie ubrania jak „mała czarna” zawsze wyglądają dobrze i nigdy nie wychodzą z mody.

Bądź pewna siebie w tym, co nosisz

Nie ważne czy masz na sobie sukienkę za 10 000 zł czy zwykły t-shirt i dżinsy… Najważniejsze, żebyś we wszystkim czuła się dobrze i pewna siebie, wtedy z pewnością niejedna osoba zwróci na ciebie uwagę. Jeśli będziesz czuła się komfortowo w swoich ciuchach to zrobisz na innych naprawdę duże wrażenie. I pamiętaj, uśmiech będzie doskonałym dodatkiem!

Nie zapominaj o włosach i makijażu

kobieta w ładnym makijarzu blondynka

Nie lekceważ potęgi makijażu i starannie ułożonych włosów. Dzięki temu cały twój wygląd będzie szykowny, dopracowany i z pewnością elegancki. Ponownie, nie należy przesadzać, zwłaszcza z makijażem. Wybieraj naturalne kolory. Rozpuszczone włosy zawsze wyglądają dobrze i naturalnie. Możesz też wybrać delikatne fale lub proste uczesanie.

Bądź sobą

Jeśli będziesz udawała kogoś, kim nie jesteś, możesz przyciągnąć niewłaściwe osoby, a inni odbiorą cię zupełnie nie tak, jak byś tego chciała. Aby tego uniknąć, nie naśladuj nikogo. Najważniejsze, aby mieć swój własny styl, który będzie cię wyróżniał z tłumu. Z pewnością inne osoby to docenią. Nie bój się błyszczeć wśród ludzi!

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl