Jak zdobyć lajki na Instagramie będąc mamą, która ma światu coś do pokazania? Chcąc wybić się na Instagramie (szczególnie gdy zaczynasz od zera), z pewnością należy uzbroić się w cierpliwość.

Niekiedy wrzucanie samych świetnych i zjawiskowych zdjęć, nie gwarantuje sukcesu w zdobywaniu zasięgu i lajków. Aby wypromować się na Instagramie, należy zadbać o kilka bardzo ważnych aspektów, o których za chwilę napiszę.

Trendy i algorytmy Instagrama zmieniają się i ewoluują nieprzerwanie, próbując dać użytkownikom jak najlepsze wyniki wyszukiwania i zaangażować ich najmocniej, jak tylko się da.

Jak działa Instagram?

Instagram to serwis społecznościowy, który w głównej mierze służy do dzielenia się zdjęciami i wideo.

Zdjęcia można dodawać przez aplikację, a posty m.in. np. przeglądać na komputerze. W momencie, gdy opublikujesz zdjęcie lub wideo na Instagramie, zostanie ono wyświetlone na Twoim profilu.

Wtedy użytkownicy którzy Cię obserwują, zobaczą post na swoim kanale aktualności, czyli w tzw. feedzie. Jeśli natomiast Ty obserwujesz jakiś profil na Insta, zobaczysz posty tego użytkownika w swoim feedzie.

Trochę statystyk:

  • z Instagrama obecnie korzysta ponad miliard użytkowników na całym świecie,
  • w Polsce na Instagramie Polacy mają założonych ponad 7,5 miliona kont!
  • Dominująca grupa wiekowa mieści się w przedziale 18-24 lata i 25-34 lata.

… i podobnie jak w innych serwisach społecznościowych, możesz wejść w interakcje z innymi użytkownikami Instagrama poprzez: obserwowanie ich, komentowanie, lajkowanie, tagowanie i wysyłanie prywatnych wiadomości.

Jak zdobyć lajki na Instagramie?

Jak budować wizerunek marki na Instagramie? kluczem do sukcesu będzie unikalny i ciekawy content, a więc wartościowa i angażująca treść połączona z przykuwającą grafiką czy zdjęciem.

Ciekawym sposobem na zdobywanie zasięgu na Insta jest wykorzystanie tzw. user generated content (UGC) – czyli treści tworzonych przez społeczność komentującą Twoje zdjęcia (czasem pod zdjęciem wywiązuje się naprawdę ciekawa dyskusja!).

Możesz też zdecydować się na płatne działania, a więc reklamę na Instagramie czy Facebooku.

Top 5 sposobów na lajki

Używaj hashtagi – hashtagi to słowa kluczowe, które można przypisać do postu, który publikujesz. Używanie hashtagów to świetna metoda na dodatkowy zasięg, bo szybciej dotrzesz do użytkowników Instagrama, którzy obserwują konkretne hashatgi, ponadto dzięki hashtagom możesz też szybciej dotrzeć do użytkowników, którzy wyszukują treści na Insta właśnie za ich pomocą.

Regularne publikowanie postów – regularność dodawania zdjęć ma ogromne znaczenie na Instagramie, publikując systematycznie, nie tylko przypomnisz obserwatorom o swoim istnieniu, ale też przypodobasz się algorytmowi Instagrama (jak wiadomo, aktywność i zaangażowanie na profilu Instargrama, to kluczowy czynnik rankingowy). Aby nie wypaść z trendu, publikuj co najmniej 4-5 postów tygodniowo.

Planuj posty na konkretną godzinę – dodawanie contentu o porze, w której Twoi obserwujący są najbardziej aktywni, może przynieść Ci naprawdę spory zasięg. Musisz docierać do odbiorców dokładnie wtedy, kiedy używają oni aplikacji, by zdobyć w ten sposób jak najwięcej lajków na Instagramie. Najlepsza pora na publikowanie zdjęć to: poniedziałek, środa i czwartek. Natomiast najlepsza pora na publikowanie filmów na Instagramie to godzina tuż po 21:00.

Aplikacje upiększające zdjęcia na Instagram – na szczęście aplikacji do edycji zdjęć na Instagramie jest całkiem sporo i jest w czym wybierać! Dominujące na rynku aplikacje to VSCOCAM i choćby Snapeed. Aplikacje te oferują bardzo szeroki wachlarz filtrów, balans bieli, ustawienie kontrastu, nasycenia, ostrość zdjęcia, rozmycia i tak można by jeszcze wymieniać… dodam jeszcze, że nie wszystkie ustawienia się dostępne w wersji darmowej – za niektóre trzeba zapłacić.

Kupowanie lajków na Instagramie – początki na Instagramie są bardzo trudne, a dotąd wymienione sposoby na zasięg i lajki Instagram, są raczej dla użytkowników aktywnych z jakimś już dorobkiem fanów. Lajki na Instagramie pomagają wyróżnić się wśród innych, a także pozycjonują wizerunek i nadają mu zaufania.

Podsumowanie

Instagram followers (obserwujący Twój profil) nie lubią nudy i monotonii, najwięcej zasięgu łapią zawsze nietuzinkowe zdjęcia, które zamiast wyglądać pięknie, pokazują Twoje życie „od kuchni”.

Warto więc od czasu do czasu wyjść poza schemat i zrobić jakiś ciekawy kolaż, lub super viralowy filmik, przyciągający rzeszę fanów do Twojego profilu.

Powodzenia!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.