Polscy naukowcy również dołożyli się do walki z pandemią. Opracowano maseczkę o właściwościach wirusobójczych. Inventi Mask to maseczka z samooczyszczającą powłoką, które powstały dzięki współpracy holdingu biotechnologicznego NanoGroup oraz producenta kosmetyków firmy Marion.

Maseczkę Inventi Mask wyprodukowano w nowoczesnej technologii ze specjalną powłoką NanoTechnology zabijającą wirusy i bakterie. Posiadają w sobie substancję czynną, która działa odkażająco i dezynfekująco, utrzymując ochronę aż przez 48h noszenia.

Maska została opracowana przez polskich naukowców specjalizujących się w nanotechnologii. Dzięki swojemu innowacyjnemu działaniu powierzchnia maseczki przez cały czas pozostaje wolna od zarazków i można ją swobodnie dotykać, nie przenosząc żadnych wirusów czy bakterii przy kontakcie dłońmi.

Maseczka została zgłoszona w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i posiada numer patentowy P.436477.

Zainteresowanie produktem w Polsce jest bardzo duże, są dostępne w sprzedaży w sklepach sieci Biedronka, w serwisie aukcyjnym Allegro.

Maseczki są dystrybuowane w opakowaniach zawierających 1 lub 3 sztuki.

Dlaczego Inventi Mask?

  • zabija wirusy oraz bakterie
  • posiada samooczyszczającą powłokę aktywną, która chroni przez 48h
  • ma wysoką skuteczność działania 99,9%
  • jest bardzo wygodna
  • można bezpiecznie i wielokrotnie zdejmować i zakładać przez cały czas użytkowania
  • posiada poziom filtracji powyżej 98%
  • wyprodukowana w Polsce

porownanie-maseczek

Skuteczność działania Inventi Mask wynosi 99,9 proc, a poziom filtracji powyżej 98 proc. Maseczki spełniają normę medyczną EN14683 oraz normę ISO 18184 dla antywirusowych wyrobów tekstylnych.

Jak używać maseczki?

1. Przed nałożeniem powinniśmy dokładnie umyć i zdezynfekować dłonie.
2. Maseczki ubieramy zawsze czarną warstwą na zewnątrz.
4. Dopasowujemy wkładkę elastyczną do kształtu nosa.
5. Sprawdzamy, czy maseczka zasłania nos, usta i podbródek.
6. Po zdjęciu maseczki można swobodnie użyć jej ponownie.
7. Po upływie 48 godzin od otwarcia opakowania maseczkę należy wyrzucić.
8. Na koniec dokładnie myjemy i dezynfekujemy dłonie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.