Jeżeli to Twój pierwszy pocałunek francuski, bądź ostrożna i odczytuj sygnały drugiej strony zanim przejdziesz do rzeczy. Oto kilka wskazówek jak zachęcić wybranka:

 • Otwórz szerzej usta zachęcając partnera do kontaktu z Twoim językiem.
 • Lekko zaciśnij wargę partnera, a potem ją dotknij końcówką swojego języka. Zrób to jednym, szybkim ruchem tak, by ten kontakt trwał około sekundy. Jeżeli druga strona jest zainteresowana, odpowie tym samym.
 • Jeżeli partner nie reaguje na zaproszenie, wstrzymaj się do kolejnego razu. Nie rób z tego problemu, ani nie obwiniaj nikogo. Po prostu być może nie był to odpowiedni moment…

 

 

francuski-pocalunek-krok-3

Zagłębiaj się we francuskim pocałunku z języczkiem bez granic… Jeżeli widzisz zainteresowanie wybranka to do dzieła! Najpierw powoli wsuń swój język pod lub nad język partnera. Jeśli czujesz się pewnie możesz nim poruszać, stymulując drugą stronę.

Obserwuj reakcję. Co dalej:

 • Dotykaj języka partnera i czekaj na odpowiedź.
 • Język jest mocno unerwiony, dlatego takie dotykanie będzie bardzo przyjemne dla was obojga.
 • Nie wkładaj języka zbyt głęboko – jeżeli przesadzisz, może to być dla partnera nieprzyjemne. Podstawa to delikatność. Obserwuj jak daleko chce się posunąć druga strona i staraj się to naśladować.

 

 

jak-oddychac-podczas-calowania

Oddychanie podczas całowania po francusku. Jeżeli pocałunek trwa już jakiś czas łatwo możesz zapomnieć o oddechu. Wierz lub nie, ale sinienie z braku tchu jest mało romantyczne.

Może Ci się wydawać, że prawdziwy francuski pocałunek wymaga zupełnego przywarcia do siebie, jednak aby się naprawdę udał musisz złapać trochę tlenu. Jak już zaczniecie się całować i poczujesz rytm, to bez przeszkód znajdziesz przestrzeń na oddychanie. Oto co trzeba na ten temat wiedzieć:

 • Najlepiej oddychaj przez nos w trakcie pocałunku.
 • Nie bój się. Jeżeli zrobisz to właściwie, może to nadal być seksowne. Delikatnie odsuń usta, ale tak, że Wasze czoła ciągle się stykają i nadal macie kontakt wzrokowy.
 • Jak już nabierzecie wprawy, spróbuj oddychać przez usta: w końcu wymiana oddechów także może być romantyczna (pamiętaj, że nie każdy to lubi).

 

Francuski pocałunek w wersji PRO

 francuski-pocalunek

Mieszaj style całowania. Pocałunki są jak płatki śniegu: nie ma dwóch identycznych. Jak już poczujecie się komfortowo we francuskim pocałunku będzie Was kusić, aby za każdym razem wyglądał tak samo, ale to błąd. Aby było interesująco spróbujcie coś urozmaicać. Oto kilka wskazówek:

 • Tempo całowania: Raz całujcie się bardzo powoli, aby potem na kilka sekund przyspieszyć. To jeden z pomysłów na zmianę stylu.
 • Głębokość pocałunku: Jak już poczujecie się pewnie, spróbuj wsunąć język nieco głębiej. Aby było przyjemnie nie wykonuj nagłych i szybkich ruchów. Możesz też powrócić do delikatnych, flirtujących muśnięć warg dla podkręcenia atmosfery.
 • Intensywność pocałunku: Podobnie jak przy głębokim pocałunku – pikantny i mocny pocałunek może nastąpić tylko wtedy, gdy poczujecie się już swobodnie.
 • Zęby w czasie całowania: Możesz spróbować dotykać językiem zębów partnera, powoduje to uczucie wzmagania się pocałunku. Spróbuj także delikatnie zagryźć mu wargę. Weź pod uwagę, że nie każdy to lubi.

 

 

uzywanie-rak-podczas-calowania

Używaj rąk w czasie całowania. Zwłaszcza podczas pierwszego pocałunku Twój dotyk powinien być delikatny. Subtelne przytulenie, dotknięcie sprawi, że będzie czuli większą bliskość. Od czasu do czasu pogłaszcz czule partnera.

 • Zacznij od objęcia partnera w pasie, a potem przesuń ręce w stronę twarzy i pogłaszcz po włosach.
 • Innym sposobem jest delikatne głaskanie po ramionach. To da znać drugiej stronie, że czujesz się komfortowo.
 • Pogłaszcz partnera po twarzy, policzku, szyi.
 • Albo po prostu przytul partnera do siebie.

 

 

mowa-ciala-podczas-calowania

Obserwuj mowę ciała. Każdy ma swój styl całowania i kręcą go inne rzeczy – nie ma czegoś takiego jak “właściwy pocałunek”. Aby się udało musisz dawać i brać, czyli dokładnie obserwować sygnały co się podoba, a co nie. Najważniejsze, abyście czuli się ze sobą dobrze.

 • Nie każdy lubi to samo. To, że Twój poprzedni partner coś lubił, nie oznacza, że nowy też ma takie upodobania. Musisz nauczyć się odczytywać sygnały, aby dostosować swój styl tak, by było przyjemnie.
 • Jeżeli partner się odsuwa lub wycofuje zwolnij tempo.
 • Pozwól drugiej stronie się odwzajemnić i obserwuj co zrobi.
 • Zwracaj uwagę na wysyłane sygnały. Jeśli słyszysz przyjemne pojękiwanie lub partner zwiększa intensywność pocałunku to znaczy, że wszystko idzie dobrze.

 

 

cwiczenia-francuski-pocalunek

Ćwicz całowanie po francusku! Francuski pocałunek, jak każdy inny, wymaga wprawy. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym będzie lepiej. A im więcej całujesz się z jedną osobą, tym większy komfort będziesz odczuwać z czasem, bo rozwiniecie styl, który będzie przyjemny dla obojga.

To, że pierwszy pocałunek po francusku wydał Ci się nieco dziwny nie oznacza, że tak będzie za każdym razem. Cierpliwości – powoli znajdziecie swój rytm.

 • Nie traktuj tego zbyt poważnie. Jeżeli spróbujesz czegoś co nie wypali, nie przejmuj się i uśmiechnij, jeśli będzie chęć spróbujesz ponownie. Zbytnie przejmowanie się wywoła krępującą atmosferę.
 • Większość pierwszych pocałunków, jak i innych pierwszych doświadczeń miłosnych, nie koniecznie kończy się sukcesem. Cała przyjemność w tym by razem próbować.

 

 

rozmowa-po-calowaniu

Rozmowa po całowaniu! Jeśli podoba Ci się jak całuje partner, powiedz to. Tak samo jasno mów jak coś Ci nie odpowiada. Oczekuj tego samego od drugiej strony, ale nie bierz zbytnio do siebie uwag, bo zapanuje krępująca atmosfera i ciężko będzie Wam się ponownie zdobyć na szczerość.

 • Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, atmosfera może być nadal romantyczna, gdy obydwoje będziecie się potrafili z tego śmiać. Najważniejsza jest szczera rozmowa i mówienie wprost co się podobało, a co lepiej spróbować inaczej.
 • Mów drugiej osobie, że Ci się podoba i jak bardzo Cię uszczęśliwia. Wyznawanie uczuć sprzyja atmosferze francuskich pocałunków.
 • Chcesz nieco zaszaleć? może zostawcie sobie pamiątkę? Oto poradnik jak zrobić malinkę krok po kroku, jest świetny sposób na rozluzowanie napięcia jeśli takowe powstało…

Całowanie po francusku jest bardzo ważne w Twoim życiu, zaimponuj partnerowi już dziś!

0 Udostępnień
1
2
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

11 KOMENTARZE

 1. Fajna instrukcja jak całować po francusku! dzięki! już teraz wiem jak zacząć!

 2. Czy ktoś mi odpowie, czy pocałunek francuski jest grzechem? pochodzę z bardzo religijnej rodziny i sama taka jestem, jeśli miałby ktoś ochotę napisać czy francuski pocałunek jest grzechem – będę bardzo wdzięczna!

  • Niby dlaczego ma być grzechem? Przecież pocałunek nie sprawi że nagle będziesz rozdziewiczona.

 3. Jak zacząć francuski pocałunek z kobietą z którą jeszcze nie całowałem się? jak to zrobić żeby jej nie wystraszyć? mam nieodparte wrażenie, że ona tego chce a ja nie wiem jak zacząć…. help pleaseeeee!

 4. Co to jest francuski pocałunek bez języczka? jak to możliwe? słyszałam kątem ucha ale nie wiem czy dziewczyny żartowały czy mówiły serio…

 5. Dzięki! już wiem teraz na czym polega francuski pocałunek!!! ćwiczyć jeszcze nie ćwiczyłam :P ale może wkrótce…

 6. Jaki był najdłuższy francuski pocałunek? kiedyś były zawody par w TV, nie pamiętam jednak jakie mieli czasy ale chyba ponad 12h całowania!!! wyobrażacie sobie! hehe

 7. Pocałunek francuski z chłopakiem to jedna z przyjemniejszych chwil jakie doznałam! co prawda z dziewczynami nie próbowałam hehe i chyba raczej nie spróbuję bo jestem straight! :P :P :P :P

 8. A jak urozmaicić pocałunek francuski? czy znacie jakieś zabawy polegające na całowaniu?

 9. Jak wykonać francuski pocałunek pod wodą? widziałam już kilkukrotnie na filmach takie triki. Czy to naprawdę czy fikcja? da się całować pod wodą?

 10. Pocałunek francuski to grzech? czyś Ty oszalała dziewczyno! :-) nie przesadzaj ze świętością bo nim się obejrzysz, całe życie minie Ci przed oczami!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.