Manicure hybrydowy, akrylowy czy żelowy ma tę przewagę nad klasycznym, że utrzymuje się na paznokciach znacznie dłużej. Właśnie dlatego, wiele osób chętnie korzysta z tego rozwiązania, by oszczędzić swój czas.

Samo wykonywanie takiego malowania może jednak trwać nawet kilka godzin w zależności od wybranego zdobienia czy chęci nadbudowywania płytki.

W związku z tym niektórzy zastanawiają się jak przedłużyć trwałość manicure hybrydowego, żeby cieszyć się nim jak najdłużej. Sprawdź, kilka praktycznych porad, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zadbać o swoje dłonie.

Postaw na dobre nawilżenie dłoni i paznokci

jak dbać o hybrydę

Jednym z podstawowych aspektów, jest zadbanie o pielęgnację, która wesprze płytkę i ułatwi zachowanie jej dobrego wyglądu. I chociaż manicure nakłada się na płytkę paznokcia, to warto dbać również o skórę na dłoniach, żeby całość prezentowała się świeżo, naturalnie i estetycznie.

Koniecznie trzeba pamiętać, że nawilżanie jest równie ważne od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Odpowiednie nawodnienie organizmu ma także wpływ na nasz wygląd zewnętrzny, więc warto mieć pod ręką zawsze wodę do picia.

Prawidłowo przeprowadzona pielęgnacja skóry dłoni i paznokci sprawia, że zyskują one na elastyczności i lepiej znoszą wielogodzinne zabiegi, takie jak wykonywanie hybryd. Są też bardziej podatne na wykonywane zabiegi. Płytka jest bardziej elastyczna (lepiej pracuje i nie łamie się), wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i lepiej rośnie.

Zadbaj o odżywienie swoich paznokci

Planując zabiegi pielęgnacyjne dla swoich dłoni i paznokci, dobrze jest najpierw sprawdzić, czy są one w dobrej kondycji, a co za tym idzie, w zdrowiu. Często proponowanym rozwiązaniem jest wprowadzenie do diety (polecamy wcześniejszą konsultację ze specjalistą, w celu ustalenia dawek i potwierdzenia zasadności stosowania) suplementów albo wyciągów z ziół.

Przy odpowiednim stosowaniu, uda się wzmocnić płytkę paznokcia, która odżywiona będzie się mniej łamać, a także szybciej rosnąc, jeśli stosowane były środki wspierające wzrost.

Wśród popularnych rozwiązań są takie substancje wspierające jak: biotyna, witamina C i E czy kolagen. Świetnie sprawdzają się też napar z ziół, w tym pokrzywa, skrzyp czy rozmaryn. Przed zaplanowaniem takiej kuracji polecamy skonsultować swoje zapotrzebowanie ze specjalistą np. dietetykiem czy internistą.

Wiele witamin da się łatwo przyswoić z warzyw czy owoców, więc czasem wystarczy tylko wzbogacić swoją dietę, żeby efekty zobaczyć już po kilku tygodniach.

Stosuj dobrej jakości lakiery hybrydowe i pozostałe kosmetyki

W wypadku wybierania produktów do wykonywania manicure hybrydowego działa zasada, że nie wszystko, co dobre, musi być drogie. Dlatego, łatwo jest znaleźć produkty dobrej jakości, z wartościowym składem, żeby nie obciążały dodatkowo płytki, a jednocześnie były korzystne cenowo.

Podczas wyboru i zakupów warto zdecydować się na lakier hybrydowy, którego formuła umożliwia łatwą aplikację, a konsystencja pozwala na równomierne rozmieszczenie produktu, bez ryzyka zalewania skórek, co często prowadzi do powstawania zapowietrzeń albo wywołuje reakcje alergiczne.

Na rynku dostępne są również kauczukowe bazy do paznokci, które wzmacniają płytkę i tworzą trwałą konstrukcję, niczym stelaż. Decydując się na bazę budującą, łatwiej jest rozprowadzić produktu po płytce w taki sposób, żeby ciężar rozkładał się równomierne, wtedy jest mniejsze ryzyko, że paznokieć się złamie albo pęknie.

Zadbaj o precyzję podczas pracy

Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy samodzielnie albo chodzisz do salonu kosmetycznego, zawsze zwracaj uwagę na precyzyjne wykonanie.

Jeśli widzisz, że Twoje skórki są zalane, a czubek paznokcia źle zabezpieczony, to możesz mieć pewność, że taki manicure nie będzie trwały, a dodatkowo sprzyja to reakcjom alergicznym (kosmetyk taki jak lakier do malowania paznokci jest przeznaczony do pokrywania płytki, a nie skóry) czy zakażeniom bakteryjnym (rozszczelniona hybryda może wpływać na zbieranie się wody między bazą a paznokciem oraz zaleganie zanieczyszczeń w tej szczelinie). Dlatego bardzo ważne jest również dbanie o higienę oraz sterylizacja narzędzi.

 

Oczywiście, jeśli dopiero się uczysz, to daj sobie czas na ćwiczenia, żeby wyrobić sobie pewny, płynny ruch i gładkie wykończenie. Istotne jest również dokładne opracowanie płytki przed przystąpieniem do malowania, żeby nie było na niej pozostałości poprzednio zastosowanych produktów, żadnych nieestetycznych zadziorów czy braku wyrównania. Przed przystąpieniem do malowania, pamiętaj też o dobrym odtłuszczeniu płytki, co również przedłuży trwałość manicure.

Doświadczone stylistki i styliści, znając materiały, na których pracują i widząc, jak zachowuje się stylizacja, mogą ocenić, że wystarczy uzupełnienie produktów, a nie wykonywanie całego malowania od początku. Osoby samodzielnie robiące manicure w domowych warunkach, powinny jednak unikać tego rozwiązania, jeśli nie są pewne, czy ich manicure jest w wystarczająco dobrym stanie.

Regularność to klucz do sukcesu

Jeśli liczysz na to, że znajdziesz tu wskazówki, które umożliwią Ci noszenie hybryd przez kilka tygodni, to mamy złe wieści — nie ma takiej opcji. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, kiedy stylizacja jest noszona nawet przez 2-3 miesiące, ale są to skrajne przypadki i absolutnie nie warto wybierać ich jako wzorca.

Hybryda musi być regularnie zmieniana, najlepiej co dwa, maksymalnie trzy tygodnie, żeby apex był odpowiednio zabezpieczony, a całość elegancko się prezentowała. Dlaczego? Powody są proste:

  • wzrost płytki paznokcia — odrost wygląda nieestetycznie,
  • zużywane się materiałów — produkty takie jak baza, top czy lakier hybrydowy są narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych, jak woda, promieniowanie słoneczne, detergenty i z tego powodu często zmniejsza się ich odporność na uszkodzenia,
  • przenoszona hybryda może zacząć odchodzić od płytki paznokcia np. w wyniku przerwania ciągłości, jak odpryśnięcie lakieru, a to prowadzi do powstawania m.in. zapowietrzeń czy wolnych przestrzeni, w których mogą zbierać się i rozwijać bakterie,
  • nierównomiernie obciążona płytka paznokci (odrost i masa zbierająca się na czubku) jest podatniejsza na złamania.

Dlatego właśnie, nawet jeśli wydaje Ci się, że Twój manicure hybrydowy nadal wygląda dobrze, chociaż nosisz go już miesiąc, to weź pod uwagę, że takie zachowanie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Szczególnie jeśli dojdzie do zakażenia bateriami, np. zieloną bakterią. Wtedy konieczna będzie przerwa od malowania, żeby przeprowadzić kurację leczniczą.

Nie polegaj na hybrydach zbyt długo

Chociaż manicure hybrydowy wyróżnia się bardzo dużą trwałością i wytrzyma na paznokciach długie tygodnie, to takie zachowanie sprawia, że Twoja płytka jest przeciążana, nieodżywiona i bardziej podatna na uszkodzenia.

W związku z tym jeśli chcesz dbać o swoje paznokcie, to staraj się regularnie, co 2-3 tygodnie zmieniać hybrydy. Pamiętaj o usunięciu zalegającej masy i dokładnym oczyszczeniu płytki, a następnie śmiało możesz ponownie nakładać lakier hybrydowy w nowym pięknym kolorze.

Zadbanie o zdrowe dłonie da też większą estetykę stylizacji, zachowując jej piękny wygląd. Czasem mniej, znaczy więcej, a wyjątkowej trwałości hybryd nie trzeba nadwyrężać — w końcu częstsza zmiana daje więcej możliwości do stosowania najróżniejszych odcieni i zdobień.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.