Często nakładasz krem na twarz, zapominając o dekolcie? Chcesz wiedzieć, co zrobić, by wyglądał pięknie? Skorzystaj z naszych porad, a dodatkowo dowiedz się, czym jest mezoterapia i jaki wpływ może mieć na twoje problemy ze skórą w tym obszarze.
Dekolt to część ciała, o której większość kobiet zapomina przy codziennej pielęgnacji. A wymaga jej o wiele bardziej niż inne partie ciała.

Dlaczego? Wszystko ze względu na strukturę skóry, skóra dekolcie jest wyjątkowo cienka i delikatna. Idealny dekolt powinien być gładki i mieć równomierny, zdrowy odcień.

Jeśli nie zadbasz o niego odpowiednio, skóra na nim szybko stanie się wiotka i będzie potrzebowała dogłębnej regeneracji, a z czasem nawet na to może być za późno.

pielęgnacja-szyi-i-dekoltu

Działaj już teraz, dzięki czemu zapobiegniesz trwałym zmianom skórnym. Metody na pielęgnację dekoltu są naprawdę różne i wszystko zależy od indywidualnych czynników. Dobierz nasze porady względem swoich potrzeb, a na twoja skóra na pewno odwdzięczy ci się pięknym wyglądem.

Unikniesz także częstego pojawiania się pryszczy i trądziku na dekolcie, jest bardzo uciążliwa i niezręczna dolegliwość, szczególnie gdy gustujesz w bluzkach z dużym dekoltem…

Zadbaj o dekolt sama

Jeśli twoja skóra nie wymaga jeszcze dogłębnej regeneracji i jest wystarczająco jędrna oraz gładka, strefę dekoltu wystarczy nawilżać codziennie odpowiednim kremem.

To może być ten sam, którego używasz do twarzy, pod warunkiem, że skład nie będzie jej wysuszał ani zanadto matowiał.

Zmarszczki na szyi i dekolcie

Kiedy szyja i dekolt tracą jędrność i pojawią się zmarszczki, trzeba sięgnąć po kosmetyki przeznaczone właśnie do tego. To miejsce, w którym zmarszczki i inne oznaki starzenia widać najczęściej, dlatego nie zaniedbuj tej części ciała, żeby później nie było… za późno.

Dlaczego zaleca się używanie innych, specjalnych kremów przeznaczonych do tej strefy ciała?

Wszystko wynika z faktu, że skóra potrzebuje stymulacji do produkcji większej ilości włókien podporowych, którym to zawdzięcza się właśnie jędrność i gładkość, a to właśnie te kosmetyki mają dostarczać.

szyja-i-dekolt
Szyja i dekolt jest wizytówką Twojego wieku, zadbaj o nie!

Takich produktów używaj zawsze nieco mniej oszczędnie niż kremów do twarzy – nakładaj grubą warstwę na szyję i dekolt, następnie poleż przez kilkanaście minut (możesz w tym czasie poczytać lub pooglądać telewizję, zrelaksować się albo zrobić dodatkowo – maseczkę na twarz) i poczekaj aż się wchłonie.

Za pierwszym razem możesz być zdziwiona, jak dużo kosmetyku jest w stanie pochłonąć twoja skóra, szczególnie jeśli wcześniej nie dostarczałaś jej odpowiednich składników z zewnątrz.

Pamiętaj, że możesz stosować różnych preparatów, a nawet jest to wskazane – szczególnie, jeśli wymagania twojej skóry się zmieniają.

Kiedy potrzebny jest dermatolog?

Czasem domowa pielęgnacja i starannie nakładane kremy nie wystarczą. Wtedy warto udać się na konsultację do dermatologa, który będzie w stanie ocenić przyczyny złego stanu skóry z medycznego punktu widzenia.

Jeśli po dwóch miesiącach regularnej pielęgnacji, stan dekoltu się nie poprawił, umów się na wizytę w gabinecie dermatologii estetycznej.

Każdą intensywniejszą pielęgnację i kurację upiększającą powinno się przeprowadzać pod okiem lekarza specjalisty, a to jest wymagane w przypadku skóry osłabionej, na której nie działają kremy i inne środki pielęgnacyjne.

Jakiego zabiegu potrzebuje twoja skóra? Zapytaj o jeden z nich podczas wizyty, gdyż sama możesz określić czego trzeba się pozbyć z partii szyi i dekoltu. Najczęściej kobiety potrzebują jednego z dwóch zabiegów, związanego z tymi problemami:

1. Skóra tracąca elastyczność

Taki typ skóry potrzebuje kuracji rewitalizującej, która poprawi jej nawilżenie i jędrność. Całe leczenie powinien zaplanować lekarz i zazwyczaj jest to kilka zabiegów mezoterapii igłowej, dzięki której w głąb skóry wprowadzane są potrzebne jej substancje odżywcze.

2. Wiotka skóra

O takiej świadczą pojawiające się załamania i głębokie zmarszczki. Tutaj także zaleca się mezoterapię, jednak w o wiele częstszych odstępach czasu i z większą ilością powtórzeń.

W przypadku bardzo głębokich zmarszczek, być może konieczne będzie uzupełnienie kuracji o wypełnianie pustych miejsc kwasem hialuronowym lub poddanie się fotobiomodulacji. Szczegóły i tak powinien zaplanować lekarz.

dekolt
Idealna skóra na dekolcie!

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg wykonywany na różnych częściach ciała, zajmijmy się jednak tym, jak przebiega w przypadku zwalczania problemów skórnych szyi i dekoltu.

Mezoterapia igłowa, bo tak brzmi pełna nazwa zabiegu, jest znana w medycynie od wielu lat i jest zabiegiem bezpiecznym, choć ingerującym w naturalne części organizmu.

Jak przebiega kuracja szyi i dekoltu?

Kuracja szyi i dekoltu odbywa się za pomocą wstrzykiwania w skórę właściwą odpowiednich substancji odżywczych i leczniczych za pomocą igły – przede wszystkim witamin, soli mineralnych oraz kwasu hialuronowego.

Obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jej rezultatem jest poprawa wyglądu szyi i dekoltu, znaczne odmłodzenie skóry w tych miejscach.

Polecana jest wszystkim kobietom z problemami w tym obszarze ciała, niezależnie od tego, ile mają lat. Zabieg jest niemal bezbolesny, a najbardziej ekstremalnych i ciężkich przypadkach może pojawić się zasinienie i lekki obrzęk.

Zaczerwienienia związane z nakłuciami igłą znikają po kilku godzinach.

0 Udostępnień