Moda z dawnych czasów co raz częściej wraca do łask we współczesnym świecie. Wiele projektantów, blogerów modowych i osób ubierających się awangardowo sięga po dodatki, które kiedyś używane były przez największe sławy. Jednym z niegdyś używanych dodatków są kapelusze, które dawniej stanowiły główny element zdobniczy ubioru. Dowiedz się jak dobrać kapelusz do rodzaju twarzy.

Jaki dobrać kapelusz?

jak-dobrac-kapelusz-do-ksztaltu-glowy

Osoby, które mają owalną twarz nie muszą martwić się o dobór kapelusza. Kapelusz każdego rodzaju świetnie będzie się komponował z owalną twarzą.

Kobiety, które mają okrągłą głowę muszą wybrać kapelusz, który będzie powodował optyczne wydłużenie i wysmuklenie jej. Najlepiej w tym zadaniu sprawdzą się nakrycia o ukośnych czy trójkątnych liniach.

Dobrym rozwiązaniem są też kapelusze w kształcie geometrycznym np. prostokątne. Takie nakrycia wysmuklą twarz oraz całą sylwetkę. Osoby z okrągłą twarzą nie mogą nosić kapeluszy z dużym rondem oraz takich przylegających znacznie do głowy.

Jeśli posiadasz kwadratową głowę i ostre rysy twarzy, wybierz nakrycie, które złagodzi je. Świetnie sprawdzą się w tym kapelusze okrągłe, posiadające linie skośne i pionowe.W przypadku kwadratowej twarzy nie zaleca się noszenia kapeluszy zsuniętych na tył głowy, które mogą powodować zarysowanie ostrych kości szczęki.

Osoby z twarzą trójkątną chętnie wybiorą zaokrąglone kapelusze np. Panama lub beret, które skutecznie przysłonią szerokie czoło. Warto wybrać kapelusz z falowanym rondem oraz zdobiony różnymi dodatkami. Zakazuje się noszenia kapeluszy na bok oraz tych, które posiadają skośne linie .

W przypadku twarzy podłużnej najlepiej sprawdzi się kapelusz rozkloszowany, posiadający szerokie rondo i głęboko osadzoną główkę. Takie nakrycie spowoduje złagodzenie rysów twarzy oraz znaczne skrócenie jej optycznie. Osoby z twarzą podłużną nie powinny nosić kapeluszy z wąskim rondem.

Jeśli twoja twarz jest drobna, powinnaś wybrać kapelusz z małym rondem i niską główką. Musisz unikać kapeluszy w dużych rozmiarach, z szerokim rondem. Takie nakrycie może spowodować przyćmienie twojej twarzy.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl