Wiek przedszkolny wydaje się momentem przełomowym, bowiem większość rodziców właśnie wtedy decyduje się na urządzenie w domu czy mieszkaniu własnego kąta dla malucha.

Obok takich elementów wyposażenia dziecięcego pokoju, jak szafa, komody, regały, biurko z fotelem, istotnym meblem jest łóżko dziecięce, a jego wybór nie zawsze jest prostym zadaniem.

Jak nie pogubić się w natłoku oferowanych modeli i wybrać łóżko dziecięce idealne dla przedszkolaka, a potem ucznia i młodzieży? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Łóżko do pokoju dziecięcego dla przedszkolaka

lozkodopokojudzieciecego

Dziecko wkraczając w wiek przedszkolny wyrasta ze swojej pierwszej „kołyski”, potrzebując już większego łóżka dziecięcego. Na jaki model jednak postawić, aby było ono bezpieczne dla malucha i zapewniało mu komfortowy sen? Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na łóżko dziecięce z barierką, którego ogromną zaletą jest ochrona malca przed upadkiem na podłogę w trakcie snu.

Kwestia na którą rodzice przedszkolaków muszą zwrócić także uwagę, to brak ostrych krawędzi i wykonanie mebla z wytrzymałego, ale bezpiecznego dla zdrowia dzieci materiałów, posiadających odpowiednie certyfikaty. Wymogi te idealnie wpisuje się łóżko dziecięce drewniane.

Współcześnie rodzice mogą wybierać spośród wielu różnorodnych modeli, od klasycznych propozycji, poprzez wersje zdobione np. postaciami z bajek czy w formie domku, aż po łóżka dziecięce drewniane o ramie odwzorowującej np. wyścigowe auto. Każdy rodzic musi jednak zwracać uwagę na to, czy kolorowe łóżka są wykończone nietoksycznymi, bezpiecznymi materiałami.

Jeszcze inna propozycja to łóżko dziecięce z materacem. W tym przypadku warto wybierać model, w którym materac cechuje się wysoką odpornością na różnorodne mikroby, posiada porowaty i szybkoschnący materiał, który jest nieoceniony podczas różnych nocnych „niespodzianek”. Wybierając łóżko z wbudowanym materacem dobrze by było również, aby dostęp do różnych jego zakamarków był łatwy, po to, aby móc go łatwo i szybko wyczyścić.

Łóżko dziecięce dla „starszaka”

Dziecko na progu szkoły jest już o wiele wyższe, niż przedszkolak, stąd bardzo często potrzebuje wymiany swojego dotychczasowego łóżka na większe. Dlatego decydując się na kupno łóżka dziecięcego dla „starszaka” warto postawić na modele o znacznie większych gabarytach, niż poprzedni mebel, dzięki czemu posłuży uczniowi na długie lata. Dobrą propozycją jest np. łóżko dziecięce 90×200 lub nawet łóżko dziecięce 140×200.

Jeżeli chodzi o łóżko dla starszego dziecka, warto wziąć pod uwagę nie tylko gabaryty mebla, ale również kwestię wizualną i funkcjonalną. Pociecha, która wyrasta powoli z etapu fascynacji bajkami, potrzebuje mebli uniwersalnych, które będą dodawały jej powagi.

Dlatego jednym z lepszych wyborów jest inwestycja w łóżko dziecięce białektóre będzie pasować do różnorodnych, zmieniających się aranżacji pokoju. Ciekawą propozycją jest również łóżko dziecięce z szufladą, w której pociecha będzie mogła przechowywać swoje „skarby”, utrzymując jednocześnie porządek w swoim pokoju!

Jakie łóżko dla nastolatka?

Okres nastoletni u dziecka, to czas wielu dynamicznych przemian, które nierzadko dotyczą także otoczenia młodej osoby. W tym czasie nastolatek pragnie bardzo często radyklanych zmian w swoim pokoju, aby nadać mu bardziej poważny i „dorosły” ton.

Wymieniając wystrój jego pokoju, na jakie łóżko dziecięce najlepiej postawić? Odpowiedź brzmi – na proste, klasyczne, uniwersalne. Łóżko metalowe w prostym designie, na drewnianych nóżkach w stylu skandynawskim bądź klasyczne sypialniane z pojemnikiem na pościel powinno przypaść do gustu każdemu nastolatkowi!

W poszukiwaniu nieszablonowych, ciekawych, komfortowych i co najważniejsze bezpiecznych łóżek dziecięcych, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu meblujdom.pl Nasz szeroki asortyment pozwoli odnaleźć Państwu idealne łóżko dziecięce dla dziewczynki, jak i łóżko dziecięce dla chłopca w każdym wieku!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.