Kwas hialuronowy to związek pełniący szereg istotnych funkcji w organizmie. Choć występuje naturalnie w organizmie, z czasem produkowany jest w coraz mniejszej ilości, co ma swoje przełożenie na ogólny poziom nawodnienia, stan skóry, kondycję stawów, włosów czy paznokci.

Skutecznym sposobem na jego uzupełnienie jest kierunkowa suplementacja. Czym jest kwas hialuronowy do picia, jak działa i jakie efekty może przynieść?

Czym jest kwas hialuronowy do picia?

Kwas hialuronowy do picia to doustny preparat w formie suplementu diety, który pozwala na skuteczne uzupełnienie i wyrównanie jego poziomu. Jego stosowanie może przynieść szereg korzyści – przede wszystkim w obrębie skóry, stawów, włosów czy paznokci.

Jak działa kwas hialuronowy do picia

Kwas hialuronowy do picia można znaleźć na rynku również pod postacią tzw. beauty drinków – czyli specjalnie opracowanych napojów ze składnikami odżywczymi o ukierunkowanym działaniu na urodę i zdrowie.

Jak działa kwas hialuronowy do picia?

W odróżnieniu od kosmetyków działających miejscowo kwas hialuronowy to picia może zadziałać w obrębie całego organizmu. Stosowany w postaci doustnego preparatu, rozkładany jest przez kwas żołądkowy i bakterie jelitowe, wchłaniany przez błonę śluzową jelita, by w dalszej kolejności przedostać się do osocza krwi, a wraz z nią dotrzeć do komórek tkanki łącznej – między innymi fibroblastów czy keratynocytów.

Choć ścieżka metaboliczna kwasu hialuronowego do picia wiąże się z częściowym jego spożytkowaniem energetycznym przez wątrobę, zastosowany w odpowiedniej formie, wciąż w dużych ilościach dociera do głębokich tkanek organizmu – stawów czy skóry.

Kwas hialuronowy do picia – efekty

Kwas hialuronowy do picia może być doskonałym sposobem na skuteczne podniesienie jego poziomu w organizmie. Pierwsze efekty można dostrzec nawet już po kilku tygodniach jego stosowania.

Jak działa kwas hialuronowy? Korzyści, jakie może przynieść, to:

  • poprawa nawilżenia całego organizmu,
  • wzrost elastyczności i sprężystości skóry,
  • wygładzenie zmarszczek, rozstępów, blizn,
  • wzmocnienie stawów,
  • złagodzenie objawów chorób narządu ruchu,
  • poprawa nawilżenia oczu,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • wzmocnienie paznokci i włosów
  • stymulacja włosów do wzrostu.

Należy przy tym pamiętać, że efekty zależą w dużej mierze od tego, jaki kwas hialuronowy do picia stosujemy. Płynna forma HA zapewnia lepszą przyswajalność niż sproszkowana, jednak ogromne znaczenie ma dla rezultatów ma także struktura molekularna.

Jak pokazują badania, zdecydowanie najkorzystniejsze efekty daje wykorzystanie różnych wielkości cząsteczek HA w suplemencie – czyli tak, jak występuje to naturalnie w organizmie.

Kwas hialuronowy do picia w takiej formie znajdziecie w ofercie Proceanis – marki będącej prekursorem stosowania płynnej formy kwasu hialuronowego w suplementach. Oryginalne produkty Proceanis dostępne są w sklepie 4SKIN: https://www.4skin.pl/sklep/marki/proceanis/.

Kwas hialuronowy do picia – dla kogo?

Kwas hialuronowy do picia polecany jest w szczególności dla osób, u których naturalna synteza tego związku uległa spowolnieniu. Jedną z głównych przyczyn obniżonej produkcji HA jest starzenie się organizmu. Z tego też powodu, kwas hialuronowy do picia warto włączyć już w granicach 25–30 roku życia.

Z racji faktu, że to właśnie skóra jest głównym magazynem kwasu hialuronowego w organizmie, jego ubytki najbardziej odczuwalne są przede wszystkim w jej obrębie. Kwas hialuronowy do picia stosować warto zarówno prewencyjne, jak i terapeutycznie – m.in. przy występowaniu nadmiernej suchości skóry, widocznych zmarszczek, utraty owalu, jędrności i elastyczności.

Jego włączenie pozwoli w sposób holistyczny zadbać o stan skóry – włącznie z odpowiednią pielęgnacją. Kwas hialuronowy do picia wspomoże organizm również przy innych problemach – bolesności czy schorzeniach w obrębie układu ruchu, suchości oczu czy w przypadku osłabionej kondycji włosów i paznokci.

Jeśli szukacie wysokiej jakości produktów z kwasem hialuronowym, zajrzyjcie koniecznie do 4skin.pl. Możecie tam liczyć nie tylko na obszerną ofertę produktów, ale także darmową poradę profesjonalnego kosmetologa.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.