Rynek obuwia sportowego jest nieco przesycony nowościami, w których się gubisz? Chcesz znaleźć obuwie idealne dla swoich stóp, które ich nie obciąży? Poznaj zasady dobrego zakupu i korzystaj z nich zawsze ilekroć zechcesz zmienić obuwie na nowe!

Markowe czy nie? Oto jest pytanie!

W wielu sklepach online i stacjonarnych można zauważyć pewien trend zakupu markowego obuwia. Od zwykłego jest ono o tyle lepsze, że do jego produkcji wykorzystano specjalną technologię, dzięki czemu tego typu buty posłużą Ci przez dłuższy czas i zapewnią większy poziom bezpieczeństwa.

buty-kobieta

Tego typu obuwie przeznaczone jest do treningów z większym obciążeniem i nie narazi Twoich stóp na deformacje jak w przypadku zwykłych tenisówek. Ale to nie wszystko. Markowe obuwie treningowe często posiada też siateczki wentylacyjne i zapewnia Twoim stopom dostęp do powietrza w trakcie treningu.

To bardzo istotna technologia, dlatego nie należy lekceważyć tego kawałka materiału. Wybierając markowe obuwie zwróć uwagę na: zastosowaną technologię, rodzaj materiału, wentylację, konstrukcję podeszwy zewnętrznej, sposób wykonania cholewki.

5 zasad dobrego zakupu

Pierwszy etat to dokładne poznanie swojego rozmiaru tak, abyś mogła z łatwością kupić buty treningowe online. Stosuj się do zasady, aby kupować buty treningowe o pół rozmiaru większe od rozmiaru Twojej stopy. W ten sposób posłużą Ci dłużej i zapewnią więcej swobody podczas treningu. Druga kwestia dotyczy materiału. Jeśli planujesz ćwiczyć także na zewnątrz – wybierz buty, które są nieprzemakalne, ale zapewnią Ci taką samą wygodę jak obuwie wykorzystywane do ćwiczeń na sali.

Trzecim elementem dobrego zakupu jest rodzaj podeszwy. Idealna to taka, która stopie zapewnia bezpieczeństwo, chroni przed wstrząsami, ale również jest elastyczna na tyle, aby zapewnić wygodę podczas gwałtownych ćwiczeń i nie jest zbyt sztywna.

Czwarty element udanych zakupów to dobranie odpowiednich butów do dyscypliny sportowej. Innych butów potrzebujesz do biegania, a innych do intensywnego treningu fitness, dlatego musisz dobrać je pod względem planowanego treningu. Jeśli lubisz ćwiczyć na zewnątrz to warto wybrać skórzane buty treningowe outdoor Nike Manoa, dzięki którym nie odmówisz sobie treningu w zimie.

Ich atutem jest cholewka wykonana ze skóry, która w połączeniu z technologią chroni Twoje stopy przed zimnem i zapewni im komfort podczas najbardziej ekstremalnych warunków. Piąty czynnik to oczywiście wykonanie obuwia, na które musisz zwrócić szczególną uwagę. Jeśli planujesz regularnie ćwiczyć na świeżym powietrzu to lepszym wyborem będzie skórzane obuwie treningowe.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

2 KOMENTARZE

  1. Grunt to wygoda i lekkość . Zawsze na to patrzę w pierwszej kolejności, w drugiej istotny jest wygląd.

  2. Ale też marka nie jest bez znaczenia. Obuwie takie jak Asics to fason najczęściej wybierany przez maratończyków.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.