Chyba każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają idealnie dobrane perfumy. Nie tylko dodają pewności siebie, ale także otaczają przepięknym zapachem, który zachowuje trwałość przez wiele godzin.

Z uwagi na to, że na rynku dostępnych są tysiące perfum, wybór jednego, konkretnego flakonu, wcale nie jest taki łatwy. Jak wybrać idealne perfumy?

Perfumy na każdej osobie pachną inaczej

Mnóstwo kobiet spotkało się z sytuacją, kiedy poczuły od swojej koleżanki obłędny zapach perfum i zdecydowały się na ich zakup. Rozczarowanie, kiedy okazało się, że pachną one zupełnie inaczej, było niesamowite. Wszystko dlatego, że nawet wysokojakościowe perfumy, takie jak YSL Black Opium – woda perfumowana, na każdej osobie mogą pachnieć nieco inaczej.

Jak kupować perfumy

Nic więc dziwnego, że wybór perfum określa się jako indywidualną kwestię. Właśnie po to w drogeriach wystawione są testery – eksperymentowanie i testowanie perfum na własnej skórze to klucz do sukcesu.

Konstrukcja perfum ma znaczenie

Kobiety, które chcą kupić dopasowane do swoich oczekiwań perfumy damskie, muszą zwrócić uwagę na ich kompozycję, nazywaną również piramidą zapachu. Nuty zapachowe wpływają na to, jak rozwija się aromat perfum po upływie pewnego czasu. Każde wysokojakościowe perfumy zaraz po aplikacji będą pachnieć nieco inaczej niż po kilku godzinach.

Po rozpyleniu perfum można wyczuć w nich nuty głowy. Dopiero po upłynięciu kilkunastu minut wyczuwalne stają się nuty serca, zwane również środkowymi. Pozornie niewyczuwalne przy pierwszym kontakcie są nuty bazy, które na skórze utrzymują się najdłużej – uznaje się, że są one tłem dla innych aromatów. Dlatego perfum nigdy nie powinno oceniać się po pierwszym kontakcie z nimi.

Co z wyglądem flakonika?

Producenci perfum zdają sobie sprawę z tego, że klientki bardzo często zwracają uwagę na wygląd flakonu. Oczywiście, jest on bardzo ważny, jednak nie powinien być czynnikiem decydującym przy podejmowaniu decyzji. Sam atrakcyjny wygląd to nie wszystko – o wiele ważniejsza jest jakość zawartości. W przypadku perfum to na zapach i jego trwałość należy zwrócić największą uwagę.

Jak unikać podróbek?

O ile w przypadku zakupu w renomowanych drogeriach i perfumeriach, ma się pewność, że kupuje się produkty oryginalne, o tyle zakupy w internecie obarczone są sporym ryzykiem. Zwłaszcza markowe, popularne zapachy są często podrabiane. Różnice między oryginalnym, a fałszywym produktem, są bardzo trudne do wyłapania.

Przy zakupie perfum przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich cenę. Jeśli jest ona podejrzanie niska, może stanowić to sygnał, że w flakonie mieszczą się podrobione perfumy. Zresztą, sam wygląd flakonu może stanowić pewną wskazówkę – jeśli różni się on od oryginalnego, lepiej zrezygnować z zakupu.

Nie bez powodu mówi się, że żadna kobieca stylizacja nie jest kompletna bez dobranych do niej perfum. Na szczęście wybór zapachów na rynku jest tak szeroki, że każda kobieta znajdzie taki, który będzie w pełni odzwierciedlał jej charakter, osobowość i podejście do życia.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.