TikTok jest aplikacją, która zyskuje coraz większe znaczenie wśród użytkowników, szczególnie młodzieży. Jak pokazują badania to właśnie osoby do 16 roku życia stanowią ogromną większość użytkowników, co niesie ze sobą także zagrożenie.
Czym tak naprawdę jest TikTok? Jak zacząć z niego korzystać oraz jak nagrywać ciekawe filmiki? Sprawdzimy!
TikTok – jak zacząć korzystać z aplikacji?
Spis treści
Korzystanie z TikToka wymaga od użytkownika pobrania aplikacji oraz założenia indywidualnego konta w serwisie. Dopiero wtedy możliwe będzie przeglądanie dostępnych zasobów oraz zamieszczanie własnych.
Aplikację pobrać należy wyłącznie ze sprawdzonego źródła, czyli Google Play lub App Store, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że została ona zweryfikowana i jest bezpieczna dla naszego urządzenia.
Zarówno instalacja, jak i zakładanie konta nie należą do najtrudniejszych, wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie urządzenia, a instalator pomoże sprawnie wykonać cały proces.
TikTok – pierwsze kroki w aplikacji
Gdy całość jest już odpowiednio skonfigurowana można zacząć korzystać. Aplikacja może być wykorzystywana wyłącznie do tego, aby korzystać z zasobów lub można aktywnie współtworzyć treści. O tym jak nagrywać swoje własne materiały więcej przeczytać można tutaj. Jeśli wolisz najpierw dowiedzieć się więcej o samej aplikacji to koniecznie przeczytaj ten artykuł.
W Internecie znaleźć można sporo materiałów, które krok po kroku pokazują, jak korzystać z aplikacji. Szczególnie wiele uwagi warto zwrócić na przygotowywanie własnych materiałów i ich publikację.
Jak nagrywać filmy na TikToka?
Zanim zaczniemy publikacje materiałów na naszym koncie warto dokładnie poznać możliwości aplikacji. Na szczęście w Internecie jest sporo poradników, które mogą pomóc rozpocząć przygodę z nową aplikacją. Trzeba podkreślić, że TikTok ma całkiem sporo funkcji.
O ile sama obsługa aplikacji jest dość prosta i intuicyjna, bo interfejs zaprojektowany został tak, aby był wygodny dla użytkownika, to ilość możliwości osobom początkującym może stwarzać trochę trudności.
Aby rozpocząć nagrywanie swojego filmu wystarczy kliknąć na plusik, który znajduje się u dołu ekranu. Ale co dalej? Dużo filtrów, dużo funkcji, które pozwalają poprawić swój wygląd i jeszcze efekty – jest ich tyle, że poznanie wszystkich dostępnych możliwości jest wręcz niemożliwe!
TikTok porady praktyczne
W nagrywaniu filmików oczywiście korzystać będziesz z efektów, ale nie wszystkie one będą Ci potrzebne. Zamiast poznawać kolejne, lepiej skupić się na kwestiach bardziej praktycznych, jak dopasowanie muzyki, wykonanie napisów czy przygotowanie opisu filmu.
Muzyka i napisy to podstawa, bez której nie masz szans przygotować dobrego materiału. Jak dodać dźwięk? Odpowiedni przycisk funkcyjny znajduje się u góry ekranu.
Korzystając z zakładki “viral” możesz szybko i łatwo znaleźć najpopularniejsze wśród użytkowników utwory. Ale to nie jedyna możliwość. Możesz też poszukać dłużej i znaleźć coś, co nie było często wykorzystywane.
Mając muzykę możesz przystąpić do nagrywania. Zastanawiasz się co z napisami? Otóż one dodawane są dopiero po nagraniu przez Ciebie materiału. Jeśli filmik jest już gotowy, to napisy dodać możesz dzięki odpowiedniej funkcji znajdującej się u dołu ekranu.
Przygotowując filmik TikTok stwarza pewne możliwości, które możesz wykorzystać manipulując czasem w nagraniu. To bardzo ważne, jeśli chcesz stworzyć coś, co ma szansę zyskać popularność. I właściwie gotowe. Materiał już jest, ale o czym pamiętać podczas publikacji?
O czym jeszcze pamiętać?
Jeśli przy pomocy TikToka chcesz zyskać trochę sławy, to z całą pewnością świetnym rozwiązaniem będzie używanie hashtagów. Obecnie chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym są hashtagi, bo są one znane i wykorzystywane również na innych portalach.
Pozwolą one dotrzeć do większego grona odbiorców, ale tylko wtedy, gdy zostaną umiejętnie wykorzystane. Liczy się odpowiednie dopasowanie hashtagów, ale aplikacja sama podpowiada, jakich warto użyć.
Ponadto powinieneś jeszcze pamiętać o stworzeniu odpowiedniego opisu swojego dzieła. Nie musisz tu tworzyć wypracowania, wystarczy krótki, ale treściwy opis, który przyciągnie uwagę użytkownika.