Każda przyszła mama zastanawia się, jak obliczyć dzień porodu oraz chce poznać objawy zbliżającego się porodu. Oblicza dokładną datę poczęcia, wyliczając, w którym jest tygodniu ciąży. Analizuje każdy tydzień życia dziecka.

Większość kobiet przegląda strony internetowe poświęcone macierzyństwu, czyta książki i czasopisma dla młodych mam. Poród trwa od kilku do kilkunastu godzin, za to oczekiwanie na maleństwo dla przyszłej mamy może wydawać się całą wiecznością.

Na szczęście istnieją metody, dzięki którym jesteśmy w stanie określić przebyte tygodnie ciąży oraz ustalić przybliżoną datę porodu.

Jeśli chce się obliczyć datę porodu, wystarczy wpisać w wyszukiwarce: data porodu kalkulator. Aby poznać tydzień ciąży, należy zapamiętać, kiedy była ostatnia miesiączka. Kalkulator pokaże, w którym tygodniu jesteś. Dowiesz się, co w danym tygodniu ciąży może być dla ciebie niebezpieczne.

Używanie kalkulatora jest bardzo powszechną formą informacji dla mam. Pozwala poznać, jak zmienia się płód między każdym tygodniem ciąży. Datę ostatniej miesiączki możemy uznać za prawie pewny wyznacznik wyznaczenia terminu porodu. Badania usg w ciąży również wyznaczą datę porodu, datę zapłodnienia i zobrazują stan ciąży.

Co to jest kalkulator ciąży?

Jak obliczyć jak najdokładniejszy termin porodu

Kalkulator ciąży jest coraz bardziej używany do wyliczenia przybliżonej daty poczęcia dziecka. Kalkulator wyliczy, w którym tygodniu ciąży jesteś. Narzędzie to na podstawie reguły Naegelego wyliczy przybliżoną datę porodu. Gdy jesteś w ciąży, pamiętaj, że datę możesz wyliczyć również za pomocą badania usg.

O planowanym terminie poinformuje Cię lekarz, mierząc pęcherzyk ciążowy. Jest on w stanie określić przybliżony wiek dziecka, określić tygodnie życia płodu. Termin porodu wylicza lekarz ginekolog, jest on wpisywany w książeczkę ciąży, którą musi posiadać każda przyszła mama.

Z kalkulatora ciąży możemy skorzystać za darmo. Warto pamiętać, że nie jest on dobrym narzędziem dla kobiet, mających nieregularny cykl miesiączkowy. Długość cyklu jest tu bardzo ważna do ustalenia szacunkowej daty porodu.

Data poczęcia jest przyjęta za datę owulacji. Dlatego oblicz termin porodu jak najszybciej, by być doskonale przygotowaną na wielką chwilę. Kalkulator terminu porodu jest więc idealnym rozwiązaniem, by poród odbył się spokojnie i bez niemiłych niespodzianek, że to właśnie już. Kalkulator ciąży wyliczy wszystko, co dla Ciebie istotne, gdy tylko podasz datę ostatniej miesiączki.

Wyznaczony tydzień ciąży poinformuje Cię, jakie badania powinnaś wykonać. Za pomocą kalkulatora ciąży będziesz mieć możliwość monitorowania przebiegu ciąży, a tym samym poczęcia zdrowego dziecka.

Jak wyliczyć przybliżony czas porodu?

Datę porodu obliczy kalkulator ciąży, który opiera się na metodzie wyliczeń Naegelego. Jest to metoda zakładająca regułę daty porodu: pierwszy dzień ostatniej miesiączki plus siedem dni minus 3 miesiące plus jeden rok.

Reguła kalkulatora opiera się na twierdzeniu, że owulacja pojawia się w 14 dniu cyklu trwającego 28 dni. Możemy wybrać opcje do wyliczeń za pomocą wpisania pierwszego dnia ostatniej miesiączki lub daty zapłodnienia.

Narzędzie to idealnie sprawdzi się w obliczeniach, gdy znamy datę rozpoczęcia ostatniej miesiączki lub wiemy, w którym tygodniu ciąży jesteśmy. Datę porodu możemy poznać również u lekarza na usg. Obliczenia kalkulatorem dadzą nam datę poczęcia tylko przypuszczalną, jednak wysoce prawdopodobną.

Mając wiedzę o planowanym terminie porodu, będziemy mieli czas, by się do niego przygotować. Kalkulator terminu porodu pozwoli kobiecie określić wiek ciąży w każdym trymestrze. Poznanie dokładnej daty poczęcia pozwoli przygotować łóżeczko, wybrać kolor pokoju i zorganizować wyprawkę na czas.

Przybliżony termin porodu ułatwi zakup niezbędnych rzeczy dla maluszka oraz potrzebnych do samego porodu bez zbędnego pośpiechu w ostatnich dniach przed rozwiązaniem. W przypadku kobiet przygotowanie do porodu jest istotną częścią ciąży, by ustalić, czy już nadszedł czas na zasłużony odpoczynek przed porodem i opieką nad noworodkiem.

Co dodatkowo obliczy kalkulator ciąży?

Za pomocą kalkulatora poznamy nie tylko przewidywany termin porodu. Poznamy datę poczęcia oraz co najważniejsze dla każdej przyszłej mamy, otrzymamy informację na temat rzeczywistego wieku płodu.

Znając datę rzeczywistego wieku płodu i tygodnia ciąży, dowiemy się, co w danym tygodniu ciąży powinno się rozwinąć u płodu. Dzięki temu przyszła mama będzie wiedzieć, co powinien zobaczyć lekarz na usg podczas kolejnych badań.

W przypadku kobiet, które pierwszy raz są w ciąży, przydatny jest również kalkulator długości urlopu macierzyńskiego. Urlop macierzyński przysługuje na czas opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach życia niemowlęcia.

Większość kobiet uznaje te informacje za bardzo istotne, gdyż dzięki temu znają datę rozpoczęcia i zakończenia urlopu macierzyńskiego i lepiej planują powrót do aktywności zawodowej.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.