Każda kobieta lubi być adorowana przez mężczyzn. Nie da się jednak ukryć, że sytuacje, w których podryw zamiast przyjemnością staje się męczącym atakiem adoratora, na który nie mamy najmniejszej ochoty są częste.

W takiej sytuacji wiele kobiet nie wie, jak powinny się przed tym bronić i co zrobić. Tymczasem sposobów na to, by odrzucić niechciane zaloty jest naprawdę sporo.

Poznajmy najskuteczniejsze sposoby i porady jak zrobić to skutecznie, a jednocześnie bezpiecznie dla siebie.

Cięta riposta na niewybredne zaczepki

zdziwiona-kobieta

Zdarza się, że próby poderwania nas przez adoratora przybierają formę, która podnosi nam ciśnienie. W takiej sytuacji nie warto krzyczeć czy obrażać. Lepiej „zgasić” adoratora ciętą ripostą. Jeśli obawiasz się, że w emocjach nie znajdziesz odpowiednich słów teksty na zgaszenie znajdziesz na KobiecyStyl.pl.

Bądź konsekwentna i nie dawaj nadziei

Nie chcesz kontaktu z adoratorem a jednocześnie nie chcesz ranić czy ironicznie obrażać? Po prostu odmów. Konsekwentne powtarzanie słów „nie jestem zainteresowana, proszę przestać” metodą „zdartej płyty” szybko ostudzi zapędy namolnego podrywacza.

Wykorzystaj pomoc drugiej osoby

Masz problem ze zdecydowanym przerwaniem zalotów drugiej osoby? To zrozumiałe. Wiele kobiet czuje się w takiej sytuacji niezręcznie i nie wiedzą, w jaki sposób przerwać niechciany kontakt. Jeśli w tej sytuacji towarzyszy ci ktokolwiek inny możesz poprosić tę osobę by to ona przerwała twoją rozmowę z niechcianym adoratorem.

Może być to zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Co więcej, nie musi być to wcale osoba, którą znasz. Wystarczy, że wyjdziesz np. do toalety i poprosisz kogoś znajdującego się w tym samym klubie czy barze. Większość osób, w takiej sytuacji nie odmówi pomocy. Udzielić może ci jej również obsługa lokalu.

Przejmij inicjatywę i zakończ kontakt

To bardzo ciekawy sposób, kiedy adorator chce zdobyć twój numer telefonu a ty nie masz ochoty na to, by kontaktował się z tobą w ten sposób a jednocześnie ciężko ci zdobyć się na zdecydowaną odmowę możesz odwrócić inicjatywę i poprosić faceta o to, by to on podał ci swój numer a ty skontaktujesz się z nim jak tylko będziesz mogła. Większość mężczyzn nie przewidzi, że jest to podstęp a ty nigdy nie nawiążesz kontaktu.

Tego unikaj

Jeśli twój rozmówca ma dobre intencje i po prostu nie jesteś zainteresowana jego zalotami nie musisz wcale być niemiła czy opryskliwa. Urażona męska duma może sprawić, że kolejne słowa mężczyzny nie będą już tak miłe.

Nikt z nas nie lubi przecież być obrażany. Unikaj więc wyśmiewania fizyczności, ubioru czy innych cech mężczyzny. Nie obrażaj jego rodziny, jak i jego samego. O wiele lepszym pomysłem jest po prostu zdecydowana, ale kulturalna odmowa.

Podsumowując, niechciane zaloty ze strony mężczyzny to nic miłego i nie musisz się na nie godzić. Pamiętaj również, że w sytuacji, w której zaczynają być natarczywe i rodzić w tobie poczucie zagrożenia masz pełne prawo wzywać pomocy, jak i bronić się bardziej zdecydowanie.

Więcej porad o związkach znajdziecie na portalu KobiecyStyl.pl.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.