Coraz więcej osób dostrzega u siebie problem polegający na wypadaniu włosów. Dotyczy to zarówno mężczyzn, ale bardzo często również kobiet i to niezależnie od wieku.

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, dlatego warto przyjrzeć się temu nieco bliżej i zastanowić nad tym, jak skutecznie powstrzymać wypadanie włosów. Zachęcamy do lektury naszego krótkiego poradnika!

Wypadanie włosów jest oczywiście stanem naturalnym, który nie powinien nikogo dziwić. Przyjmuje się, że dziennie każdy z nas może tracić nawet 100 czy 200 włosów, co nie powinno nas w żadnym wypadku niepokoić.

Problem zaczyna się jednak wówczas, gdy liczba ta jest o wiele większa, a sytuacja tylko się pogarsza. Podpowiadamy, co można zrobić, aby sobie z tym poradzić!

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Spis treści

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów jest wiele, a wśród nich ogromną rolę odgrywają kwestie genetyczne. Bardzo często jednak problem ten wynika głównie z niedoborów w naszym organizmie lub po prostu złej pielęgnacji skóry głowy oraz samych włosów.

W praktyce wypadające włosy to kompleks wielu osób, dlatego im szybciej znajdziemy źródło tego problemu, tym lepiej, ponieważ będziemy mogli wdrożyć skuteczne sposoby na jego powstrzymanie. Jeśli powodem jest niedobór witamin, powinniśmy zastosować odpowiednią suplementację, a przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Pomocne może być również wprowadzenie do codziennego życia aktywności fizycznej oraz zadbanie o dobry jakościowo sen.

Wypadające włosy – jakich produktów używać?

Kluczem do sukcesu jest najczęściej prawidłowa pielęgnacja skóry, w tym wybór odpowiedniego szamponu, ale też stosowanie odżywek czy masek, które zapewniają dodatkową ochronę i wzmacniają włosy. Istotne jest ponadto nie tylko to, jakich produktów używamy, ale również – jak to robimy.

W przypadku wypadających włosów bardzo ważne jest optymalne ukrwienie głowy, co można osiągnąć poprzez delikatny masaż, np. podczas mycia włosów. Warto także zrezygnować z suszenia włosów, lecz pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko ich osłabienia.

Jeśli włosy są już suche, można zaaplikować na nie naturalne odżywki lub olejki, które nie tylko zadbają o ich dobrą kondycję, ale też sprawią, że będą wyglądać pięknie i zdrowo.

Gdzie kupić kosmetyki do włosów?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w produkty wysokiej jakości od renomowanych i polecanych producentów. Pamiętajmy, aby zwracać szczególną uwagę na skład danego kosmetyku, a dokładniej na to, aby był on w pełni naturalny, przyjazny środowisku i przede wszystkim bezpieczny dla skóry.

Warto w tym miejscu zapoznać się z asortymentem Hairlust, gdzie znajdziemy zarówno produkty dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Oferta jest bardzo szeroka i spełnia nawet najbardziej wygórowane oczekiwania, a wszystko to w przystępnej cenie, z szybką dostawą do domu.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.