Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że włosy dojrzewającej nastolatki wymagają specjalnej pielęgnacji. Burza hormonów często wpływa na wzmożoną pracą gruczołów łojowych, co w efekcie skutkuje nadmiernym przetłuszczaniem się włosów.

Zwykłe szampony w takiej sytuacji mogą wręcz zaszkodzić. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając szampon dla nastolatki.

Pielęgnacja włosów u nastolatki – jak się do tego zabrać?

pielegnacja-wlosow-u-nastolatki

Trzeba podkreślić, że pielęgnacja włosów u dojrzewającej nastolatki to często bardzo wymagające zadanie. Warto opierać ją o działanie naturalnych, odpowiednie wybranych kosmetyków, takich jak choćby szampony wegańskie dla nastolatek. Ich odpowiednio skomponowane składniki korzystnie wpływają na stan włosów i zapobiegają nadmiernemu przetłuszczaniu się fryzury.

Z racji tego, że włosy nastolatki często są podatne na różnego rodzaju zniszczenia i uszkodzenia, w tym okresie życia bardzo istotne jest unikanie inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan włosa. Mowa tutaj między innymi o trwałej ondulacji bądź też koloryzacji włosów.

W pielęgnacji włosów nastolatki warto zwrócić uwagę na codzienne nawyki. Dobrze jest całkowicie zrezygnować z kręcenia lub prostowania włosów, ponieważ wysokie temperatury mogą negatywnie wpływać na ich kondycję.

Jeśli młoda kobieta nie wyobraża sobie życia bez prostownicy, warto zaopatrzyć ją w wysokojakościowe urządzenie, które w czasie prostowania chroni strukturę włosa oraz zadbać o to, by zawsze miała pod ręką kosmetyki chroniące kosmyki przed wysokimi temperaturami.

Jak myć włosy nastolatki?

Przy pielęgnacji włosów nastolatki szczególną uwagę trzeba zwrócić na ich mycie. W przypadku włosów wrażliwych i przetłuszczających się najlepiej sprawdzają się naturalne szampony wegańskie dla nastolatek, które są kosmetykami bezpiecznymi, opierającymi się na wyłącznie naturalnych składnikach.

Uwaga – podczas ich pierwszego zastosowania można się mocno zdziwić. Wszystko dlatego, że szampony wegańskie dla nastolatek nie pienią się tak mocno, jak szampony dostępne w drogeriach.

Nie tylko wybór odpowiedniego kosmetyku do mycia włosów jest tak ważny. Trzeba zwrócić także uwagę na sam sposób mycia. Bardzo ważne jest dokładne spłukiwanie resztek zastosowanego szamponu chłodnym strumieniem wody. Niedokładne oczyszczanie włosów po myciu może doprowadzić do powstania łupieżu suchego lub tłustego.

Poszukując najlepszej metody mycia włosów u nastolatki warto dowiedzieć się nieco więcej na temat metody OMO. Polega ona na nałożeniu na włosy lekkiej odżywki, umyciu głowy naturalnym szamponem, a następnie ponownym nałożeniu odżywki – tym razem cięższej i bardziej odżywczej.

Piękne i zdrowe włosy nastolatki

Młoda kobieta musi stawać sobie sprawę z tego, że na kondycję jej włosa wpływ mają nie tylko stosowane kosmetyki. Równie ważny jest sposób odżywiania. Warto zadbać o to, by dieta dostarczała do organizmu wszystkich potrzebnych pierwiastków i witamin, które konieczne są do prawidłowego wzrostu włosów.

Mowa tutaj między innymi o witaminach z grupy B, a także witaminie E i A oraz cynku, miedzi i selenie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.