Klasyczne bawełniane koszulki to podstawa garderoby damskiej, męskiej i dziecięcej. W dzisiejszych czasach nie zakładamy ich już tylko do typowo casualowych i sportowych stylizacji, lecz równie chętnie łączymy z bardziej eleganckimi elementami ubioru, nadając outfitowi bardziej luźnego, modowego charakteru.

Każda osoba, która dba o swój codzienny wizerunek, powinna mieć w szafie kilka dobrej jakości t-shirtów. Aby służyły nam jak najdłużej, należy wiedzieć się, jak prawidłowo o nie dbać.

Pranie bawełnianych koszulek. Jakich zasad przestrzegać?

Jak-prać-i-dbać-o-bawełniane-t-shirty

Klasyczne t-shirty są zazwyczaj produkowane z czystej bawełny, z niewielkimi domieszkami syntetyków (najczęściej poliestru i elastanu). Poliester jest dodawany w celu ogólnego wzmocnienia koszulki i utrzymania jej fasonu w trakcie użytkowania.

Elastan najczęściej występuje natomiast w dopasowanych modelach t-shirtów, zapewniając im odpowiednie przyleganie do sylwetki. Bawełna, zwłaszcza ta wysokiej jakości, jest bardzo cenionym i chętnie wybieranym materiałem, o który jednak trzeba umieć odpowiednio zadbać.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku tak często użytkowanych elementów garderoby, do których bez wątpienia zaliczają się t-shirty.

Każda koszulka posiada wszytą metkę, na której podany jest nie tylko jej skład, ale także zalecenia odnośnie prania. Warto zapoznać się z nimi przed wrzuceniem koszulki do pralki, aby wiedzieć, jak prawidłowo przeprowadzić cały proces.

Bawełniane koszulki zaleca się prać w dość chłodnej wodzie – optymalna temperatura wynosi 30-40 stopni Celsjusza. Oprócz temperatury istotna jest także prędkość wirowania – aby nasze ubrania długo zachowały swój pierwotny fason i dobry stan, warto ustawiać wirowanie na 400-800 obrotów.

Kolejną, istotną kwestią jest sortowanie prania – białe koszulki należy prać wyłącznie z białymi rzeczami, a kolorowe i czarne z podobnymi kolorami. W celu utrzymania intensywności koloru warto stosować także odpowiednie detergenty.

Jak prać kolorowe koszulki?

Zarówno gładkie, jak i posiadające logo t-shirty mogą być bezpiecznie prane w pralce w temperaturze 40 stopni Celsjusza, prasowane, a także suszone w niskich temperaturach w suszarkach bębnowych, co znacząco ułatwia ich regularną konserwację.

Szczególną popularnością w ostatnich latach cieszą się t-shirty amerykańskiej marki Fruit of the Loom, z charakterystycznym logo przedstawiającym kolorowe owoce. Współcześni użytkownicy doceniają je nie tylko za doskonałą jakość, ale także wysoką trwałość nadruków i kolorów.

Są wykonane z wysokiej jakości bawełny z dbałością o każdy detal. W efekcie, koszulki marki Fruit of the Loom mogą być noszone i prane według zaleceń tak często, jak chcemy i potrzebujemy – bez obaw, że po zaledwie kilku praniach będą nadawały się tylko do noszenia po domu.

Można je kupić w przystępnych cenach online – szeroki wybór kolorów, fasonów oraz wzorów oferuje polski sklep Fruit of the Loom.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.