Koloryzacja włosów to idealny sposób na szybką zmianę wyglądu. Dzięki niej w naprawdę krótkim czasie możemy cieszyć się zupełnie nowym kolorem włosów, podkreślić swoją urodę czy zmienić styl.

Decydując się na zmianę koloru, warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy odcień farby będzie równie bezproblemowy w aplikacji. Przykładem może być farba do włosów blond. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do takiej koloryzacji.

Farba do włosów blond – co warto wiedzieć?

Jak przygotować się do koloryzacji farbą do włosów blond

Farba do włosów blond to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety odcieni. Subtelnie podkreśla urodę i jest w stanie zmienić nasz wygląd o 180 stopni. To świetnie rozwiązanie dla tych kobiet, które potrzebują dużej zmiany w swoim życiu lub wyglądzie.

Farba do włosów blond to także bardzo dobry wybór dla osób, które chcą ukryć swoje pierwsze siwe odrosty i sprawić, aby cała fryzura prezentowała się bardziej naturalnie.

Jeśli jesteś posiadaczką ciemnych włosów i chcesz przefarbować je na blond, powinnaś pamiętać, że nie obędzie się bez ich wcześniejszego rozjaśnienia. Nakładając farbę do włosów blond bezpośrednio na ciemne pasma, nie uzyskasz efektu, na jakim Ci zależy, a możesz niepotrzebnie uszkodzić swoje włosy.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób używać rozjaśniacza, skorzystaj z pomocy doświadczonego fryzjera. Niewłaściwe użycie tego produktu może skończyć się nawet spaleniem włosów.

Farba do włosów blond – aplikacja

O czym należy pamiętać w przypadku aplikacji farby do włosów blond? Bardzo ważne, aby odpowiednio wcześnie przygotować niezbędne akcesoria, żeby w trakcie koloryzacji nie tracić czasu na ich poszukiwania.

Należy pamiętać także o wcześniejszym wykonaniu próby uczuleniowej – dzięki temu upewnimy się, że zawarte w farbie do włosów blond substancje nie wywołają na naszych włosach reakcji alergicznej, której skutki mogą okazać się katastrofalne dla naszej skóry.

Oprócz tego bardzo ważne jest przestrzeganie wszelkich wskazówek, jakie zostały zawarte w instrukcji. Szczególnie ważny jest czas, przez jaki mieszanka powinna pozostawać na włosach.

Z reguły farba na odrostach powinna pozostawać przez około 20 minut, natomiast na pozostałej części pasm – 10.  Jeśli pozostawisz farbę na włosach zbyt długo lub za krótko, efekt końcowy nie będzie zadowalający.

Farba do włosów blond a pielęgnacja

Jak pielęgnować włosy po koloryzacji farbą do włosów blond? Przede wszystkim powinnaś zadbać o ich wzmocnienie i regenerację. Rozjaśnianie, jak i farbowanie włosów dość mocno je osłabia, sprawia, że mogą stać się matowe i szorstkie, co może wpłynąć także na trwałość koloru.

Aby temu zapobiec, dobrze jest sięgnąć po szampon, odżywkę i maskę do włosów farbowanych, najlepiej z tej samej gamy. Dzięki nim kolor na włosach pozostanie znacznie dłużej, a pasma będą mogły się odpowiednio zregenerować.

W przypadku włosów blond częstym problemem okazują się żółte refleksy. Aby się ich pozbyć, do swojej pielęgnacji warto wprowadzić kosmetyki (szampony, odżywki czy płukanki), które eliminują nieestetyczny żółty odcień oraz ochładzają kolor.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.