Przed każdym wydarzeniem takim jak wesele, bankiet lub kolacja w restauracji, warto przykuć uwagę do swojego stroju. W takich sytuacjach wyjątkowo ważne jest, by kreacja była dostosowana do nadchodzącej okazji.

Warto wówczas wiedzieć, jak dobierać konkretne elementy stylizacji. Jak zrobić to, by wyglądać najlepiej?

Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki?

Dobór odpowiednich rajstop do sukienki to kluczowy element w tworzeniu całej kreacji. Jak więc zrobić to najlepiej?

Rajstopy do czarnej sukienki

Czarna sukienka to bez wątpienia obowiązkowy element kobiecej garderoby. Zawsze jest to bezpieczny wybór. W zależności od jej uzupełnienia uzyskać można różne efekty. W takim razie, jaki kolor rajstop do czarnej sukienki pasuje najlepiej? Wszystko zależy od tego co chce się uzyskać.

W danych sytuacjach najlepiej sprawdzą się następujące barwy:

  • czarny — spotkanie,
  • cielisty — uroczystość (najlepiej przy długiej sukni),
  • kolorowy lub ze wzorami — randka.

Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki

Pomimo swobody, na którą pozwalają czarne sukienki, warto dopasować kreację do konkretnej okazji.

Rajstopy do beżowej sukienki

Jakie rajstopy do beżowej sukienki pasują najlepiej? Barwa ta pomimo jej spokojnego charakteru może doskonale zgrać się z dołem, który wizualnie nie przebija się ponad górę, ale też z tym, który będzie grał główną rolę. Z tego powodu w tonację beżowej sukienki świetnie wtopią się rajstopy w barwach cielistych.

Jednakże dla tych, które chcą, by to dół odgrywał główną rolę idealnym wyborem będą kolory, które bardziej się wybijają, takie jak pomarańczowy. Przy takim założeniu również świetnie sprawdzą się różnego rodzaju wzory na rajstopach.

Jakie rajstopy do czerwonej sukienki?

Wybór rajstop do czerwonej sukienki, mimo wszystko nie jest wcale taki oczywisty. W tej sytuacji wszystko zależy od jej konkretnej tonacji. W przypadku sukienki posiadającej kolor ciemnej głębokiej czerwieni, najlepszym wyborem będzie ubranie do niej czarnych rajstop.

Jednakże, kiedy do czynienia ma się z jaśniejszym, lżejszym odcieniem, znacznie lepszym wyborem będzie cielisty dół. Wówczas istotną kwestią jest to, aby kolor rajstop był jak najbardziej zbliżony do swojej karnacji.

Jakie rajstopy do granatowej sukienki?

Granatowy kolor sukienki pozwala na dużą swobodę w kwestii doboru do niej rajstop. W tym przypadku wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Do konkretnych założeń pasują następujące kolory rajstop:

  • czarny (kryjący) — styl casualowy,
  • czarny (satynowy) — nadanie charakteru (sprawdzają się obcisłe, jak i luźniejsze sukienki),
  • bordowy — styl casualowy,
  • cielisty — wyeksponowanie nóg (najlepiej przy długiej sukni z rozcięciem).

W tym przypadku wszystko zależy od tego co, chce się daną stylizacją osiągnąć.

Jakie rajstopy do sukienki w kwiaty?

W przypadku sukienek w kwiaty zdecydowanie najlepszym wyborem zawsze będą rajstopy w kolorze cielistym (jak najbardziej zbliżonym do karnacji) i gładkie. Takie dopasowanie stylizacji najskuteczniej pomoże w dodatkowym wydłużeniu nóg.

Rajstopy antystatyczne — prawdziwa rewolucja

W kwestii doboru stylizacji warto, również przyjrzeć się rozwiązaniu, z którym wychodzi Gatta. Brak niechcianego elektryzowania się dołu do sukienki, nie tylko wpływa na zachowanie świetnego wyglądu, ale też i na komfort przez cały wieczór.

W tym celu zaprojektowane zostały rajstopy antystatyczne Gatta Be Free. Takie uzupełnienie stylizacji pomoże czuć się wyjątkowo!

Pończochy do sukienki

Sprawa odnośnie pończoch ma się nieco inaczej niż rajstop. Ubrania te potrafią wyjątkowo podkreślić kobiecą nogę i sprawić ją jeszcze bardziej smukłą. Jednakże jak dobierać je do sukienki?

Jaki kolor pończoch do czarnej sukienki?

Jaka sukienka do pończoch jest pewnym wyborem? Czarny kolor pozwala na całkowitą wolność w tej kwestii. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę w tym przypadku to ich dopasowanie do sytuacji.

Przy okazji bardziej uroczystego wyjścia najlepszym wyborem będzie postawienie na czarne pończochy posiadające symetryczne desenie. Jednakże najbezpieczniejszym wyborem jest kolor cielisty. Sprawdzi się w każdej kreacji.

Pończochy samonośne do sukienki

Przy ubieraniu pończoch samonośnych warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jedną kwestię — długość sukienki. Powinna być dopasowana tak, aby nie odsłaniać manszetów. Dlatego też najlepiej do pończoch samonośnych sprawdzają się dłuższe sukienki.

Pończochy z pasem do sukienki

Pończochy z pasem tak, jak w przypadku samonośnych najlepiej sprawdzają się z dłuższymi sukienkami. Tutaj warto skupić swoją uwagę na jednym dodatkowym detalu, czyli grubości materiału góry.

Przez sukienki uszyte z cieńszych tkanin takich jak bawełna, len lub wiskoza, pas pończoch będzie prześwitywać. Zdecydowanie pewniejszym rozwiązaniem będą tutaj te, które wykonane zostały z:

  • weluru,
  • jeansu,
  • dzianiny żakardowej.

Wówczas pas nie będzie wyróżniać się pod spodem.

Jak dopasować kabaretki do sukienki?

W kwestii dopasowania kabaretek do sukienki najważniejsze jest to, że wybierane są one jedynie do zwyczajnych spotkań. Ubranie tego rodzaju pończoch może zostać uznane za zbyt wyzywające na uroczystych okazjach. Z tego też powodu kabaretki najlepiej ubierać do sukienek bardziej casualowych — na co dzień. Częstym rozwiązaniem jest tutaj kolor granatowy. Sukienki o tej barwie mogą być zarówno obcisłe, jak i luźniejsze.

 

Rajstopy jak pończochy

Warto również postawić na rajstopy jak pończochy. W chłodniejsze dni jest to pewny wybór. Pomimo że wyglądają jak pończochy, w praktyce są rajstopami. Ze względu na ich wykonanie, utrzymują ciepło w większym stopniu.

Dobór konkretnych elementów stylizacji powinien być zależny przede wszystkim od tego, na jaką okazję się ją ubiera oraz jaki cel chce się nią uzyskać. Przy następnym wybieraniu kreacji przekonaj się sama, że wcale nie jest to takie trudne!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.