Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Perfekcyjną biel zębów bardzo trudno jednak utrzymać, ponieważ negatywnie wpływają na nią, w mniejszym lub większym stopniu, niemal wszystkie spożywane przez nas pokarmy i napoje, a jedzenia i picia nie da się przecież uniknąć.

Na szczęście problemowi przebarwionych zębów można łatwo zaradzić – wystarczy zdecydować się na profesjonalne wybielanie, które przywróci im utracony koloryt.

Wybielanie zębów

Gabinety stomatologiczne oferują dwie szybkie i skuteczne metody rozjaśniania szkliwa zębów. Pierwsza to zabieg wykonywany przy użyciu światła lampy halogenowej, do drugiej natomiast używa się wiązki lasera. W obu przypadkach procedura wygląda podobnie.

Jak szybko i skutecznie wybielić zęby
Jak szybko i skutecznie wybielić zęby

Najpierw stomatolog pokrywa powierzchnię zębów pacjenta żelem wybielającym, a następnie kieruje na nią światło lampy lub wiązkę lasera, które aktywują zawarte w jego składzie substancje czynne, intensyfikując i przyspieszając proces wybielania. Wszystko trwa około godziny i pozwala rozjaśnić uśmiech o kilka do kilkunastu w skali VITA.

Ogromną zaletą takiego zabiegu jest też bezpieczeństwo – ani lampa, ani laser nie niszczą zębów, ponieważ proces utleniania nadtlenku wodoru, który zachodzi w trakcie wybielania, pozwala na dogłębną penetrację szkliwa bez naruszania jego struktury.

Pacjent poddający się takim zabiegom nie musi się też obawiać bólu – są one całkowicie bezbolesne i przeprowadzane zawsze w optymalnie komfortowych warunkach.

A co z domowymi metodami wybielania zębów?

Wybielanie zębów domowymi sposobami nie jest zalecane, z jednym wyjątkiem: wybielania nakładkowego. To jedyna profesjonalna metoda rozjaśniania szkliwa, którą można stosować w domu, ponieważ używa się do niej nakładek wykonywanych na zamówienie przez technika stomatologicznego.

Mają one postać wypełnionych żelem szyn, które pacjent zakłada na łuki zębowe i nosi kilka godzin dziennie przez okres 2 – 3 tygodni. Po tym czasie znikają wszystkie przebarwienia i szkliwo odzyskuje pierwotny odcień.

Wybielanie zębów tym sposobem zalecane jest pacjentom, których nie stać na dużo bardziej kosztowny jednoseansowy zabieg w gabinecie stomatologicznym, a którym bardzo zależy na skutecznej i bezpiecznej poprawie estetyki uśmiechu. Więcej porad znajdziesz na Declinic.pl.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.