Decydując się na odchudzenie ciała, spodziewamy się samych pozytywnych efektów: smukłej, zgrabnej, zdrowo wyglądającej sylwetki. Tymczasem bardzo często spadkowi masy ciała towarzyszy utrata jędrności skóry.

Czy można ją skutecznie zniwelować? Jakie zabiegi mogą pomóc w ujędrnieniu wiotkiej skóry po odchudzaniu? Podpowiadamy.

Wiotka skóra – częsty efekt uboczny odchudzania

Wiotka skóra po odchudzaniu to częsty problem, zwłaszcza gdy nastąpiła znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie. Skóra człowieka jest przystosowana do rozciągania, ale gwałtowne zmiany temu nie sprzyjają.

Szybkie odchudzanie, restrykcyjna dieta przyczyniająca się do niedoborów pokarmowych, brak odpowiednich ćwiczeń i zabiegów – to wszystko wpływa negatywnie na kondycję skóry. Konsekwencją jest utrata jędrności skóry, wiotkość, a nawet znaczna luźność. Nierzadko towarzyszą temu również rozstępy.

Lifting skóry bez skalpela – czy to możliwe?

jak-ujedrnic-wiotka-skore

Wiotka skóra po odchudzaniu wynika z nadmiernego rozciągnięcia i osłabienia włókien kolagenowych, które ją podtrzymują. Nie trzeba poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym, aby pozbyć się tego defektu.

Jak wyjaśniają specjaliści z Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy i Częstochowy, nowoczesne zabiegi modelowania sylwetki opierają się przede wszystkim na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, które prowadzą do skrócenia włókien kolagenowych i produkcji dużej ilości nowego kolagenu.

Dzięki temu skóra stopniowo zagęszcza się, obkurcza i powraca do prawidłowej kondycji. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na ujędrnienie wiotkiej skóry po odchudzaniu.

Ujędrnianie wiotkiej skóry – z jakich zabiegów warto skorzystać?

Laseroterapia

Jedną z metod ujędrniania ciała jest laseroterapia. Wiązka światła laserowego intensywnie podgrzewa skórę, wprowadzając kontrolowane uszkodzenia, których zadaniem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych. Zabieg laserowy przywraca skórze napięcie i wygładza ją, jest w stanie usunąć nie tylko wiotkość skóry, ale też takie niedoskonałości, jak blizny czy rozstępy.

Lifting HIFU

Technologia HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowana fala ultradźwiękowa, to jedna z najpopularniejszych obecnie metod nieinwazyjnego liftingu. Działa nie tylko na skórę, ale też na tkankę podskórną i powięź mięśniową. Podgrzewa te warstwy i stymuluje odbudowę kolagenu. Efektem jest obkurczenie wiotkiej skóry i jej uniesienie. Jednocześnie można liczyć na redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Termolifting

Kolejnym sposobem na zwiększenie ilości kolagenu w rozciągniętej skórze jest termolifting, czyli zabieg z użyciem głębokiej podczerwieni. Procedura polega na podgrzaniu dolnych warstw skóry, czego efektem jest gwałtowne kurczenie się włókien kolagenowych do pierwotnej długości. Skóra staje się gęstsza, bardziej elastyczna i dobrze napięta.

Radiofrekwencja

Podskórna aplikacja fali radiowej to sposób na intensywne pobudzenie produkcji kolagenu w skórze. Energia dociera do głębokich warstw skóry, tkanki podskórnej i powięzi, dzięki czemu jest w stanie zniwelować nawet znaczną wiotkość skóry.

Radiofrekwencja odbudowuje kolagenowe rusztowanie skóry, poprawiając jej napięcie, gęstość i elastyczność. Dodatkowo metoda ta sprawdza się również w usuwaniu rozstępów.

Lifting nićmi

Innym sposobem na poprawę napięcia i podniesienie wiotkiej skóry jest zastosowanie nici liftingujących. W tym celu znakomicie sprawdzają się silikonowe nici niewchłanialne wyposażone w haczyki, które są w stanie zlikwidować znaczne zwiotczenia i utrzymują się w skórze przez wiele lat. Zaletą zabiegu jest to, że na efekt liftingu nie trzeba czekać – rezultaty pojawiają się niemal od razu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy:

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-czestochowie/

https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.