Okres dojrzewania to czas wielu dynamicznych zmian – pierwszych miłości, sekretów, spotkań z przyjaciółmi, godzin spędzanych przy konsoli. W takich momentach młodzi ludzie szczególnie potrzebują prywatności, dostępu do własnej przestrzeni, w której mogą czuć się swobodnie i komfortowo.

Jaki powinien być idealny pokój młodzieżowy?

Ważne jest to, jak urządzimy pokój dla nastolatka. Zanim jednak zabierzemy się za planowanie, zapytajmy dziecko co lubi, co mu się podoba, jak wyobraża sobie idealne cztery kąty. Niektórzy uwielbiają jasne, duże przestrzenie podczas kiedy inni preferują ciemniejszą kolorystykę i intymny klimat.

Jak urządzić pokój młodzieżowy

Nie ma jednego słusznego sposobu, dlatego w ofercie sklepu Meblik znajdują się zarówno meble i aranżacje pokoi personalizowanych, ukierunkowanych na konkretne zainteresowania i pasje, jak i zupełnie uniwersalne, klasyczne i ponadczasowe elementy.

Stylowo, ergonomicznie i bezpiecznie

Ważne, aby przestrzeń, w której nastolatek spędza większość swojego czasu była stylowa, ładna i modna. Natomiast nie można w tym wszystkim zapomnieć o funkcjonalności i ergonomii, która zapewni utrzymanie prawidłowej pozycji podczas godzin spędzonych na nauce.

Pamiętajmy, że poszukiwanie własnego stylu powinno iść w parze z praktycznością przestrzeni. Warto rozważyć podzielenie pokoju młodzieżowego na dwie strefy – jedna przeznaczona do wypoczynku i relaksu, druga natomiast wyłącznie do nauki.

 Zgromadzone w pokoju sprzęty i materiały z których zostały wykonane meble, a nawet farby, użyte do malowania ścian, mają ogromne znaczenie dla wygody, zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Bezpieczeństwo i komfort to najważniejsze o czym należy pamiętać podczas aranżacji przestrzeni dla nastolatka.

Aranżacja przestrzeni

Jeśli strefy aktywności zostały już odpowiednio wydzielone, biurko stoi niedaleko okna, łóżko natomiast w ciemniejszej części pokoju, czas zdecydować w którą stronę pójść, jeśli chodzi o design. Pomysłów i propozycji jest wiele, dlatego tak istotna jest rozmowa z przyszłym mieszkańcem pokoju.

W ofercie sklepu Meblik każdy nastolatek znajdzie coś, co na pewno skradnie jego serce – od aranżacji sportowych, poprzez motoryzację, film, modę czy motywy zwierzęce i podróżnicze.

Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni, czy upodobania naszego dziecka nie zmienią się za miesiąc, rozważmy meble klasyczne lub nowoczesne meble modułowe. Wypełnijmy przestrzeń  pułkami, szufladami, miejscami, w których oprócz książek znajdzie się miejsce na osobiste skarby.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.