Jeśli nie wiesz, jak usunąć tipsy to już jest to sygnał, że warto rozważyć wizytę u manikiurzystki. Zniszczenie naturalnej płytki paznokcia może nastąpić bardzo szybko jeśli nieodpowiednio przygotujesz się do usunięcia tipsów. Tak naprawdę nie ma bezpiecznej metody na usuwanie tipsów.

Zawsze jest ryzyko, że paznokieć ulegnie zniszczeniu, a co za tym idzie, uniemożliwi on założenie nowych tipsów. W dzisiejszym artykule przedstawię jak usunąć tipsy żelowe i akrylowe.

Warto przeczytać:

Jak usunąć tipsy akrylowe?

Zdejmowanie tipsów akrylowych będzie się wiązać z niewielkim podniszczeniem płytki paznokci. W zależności, z jakiego materiału są zrobione tipsy, należy zastosować wybraną metodę.

Jeśli mowa o tipsach akrylowych to najefektywniejszy sposobem jest moczenie paznokci w specjalnym płynie przeznaczonym do ściągania tipsów, moczenie bezpośrednio w zmywaczu, który zawiera aceton.

Uważaj! przez kilka dni paznokcie będą dość wrażliwe na dotyk, jednak to minie. Po takiej kąpieli paznokci na pewno pomoże odżywka wzmacniająca paznokcie.

Jak zdjąć tipsy żelowe?

Najłatwiej proces ściągania tipsów żelowych przebiega jeśli masz pod ręką specjalną frezarkę do paznokci lub pilnik drobnoziarnisty.

Tipsy żelowe trzeba piłować aż do całkowitego pozbycia się masy żelowej wcześniej nałożonej na płytkę paznokcia.

Jest to operacja wymagająca precyzji, nie chcesz przecież spiłować sobie zdrowego paznokcia. Musisz na tyle uważać, aby umieć odróżnić swój paznokieć od tipsa żelowego.

podczas-usuwania-tipsow
Podczas usuwania tipsów

„Pęcherzyk powietrza pod tipsem”

Zdarza się czasem, że podczas nakładania tipsów między paznokieć a tips dostanie się pęcherzyk powietrza. W takim przypadku należy natychmiast usunąć/zmienić tipsa na nowego.

Jeśli zignorujesz pęcherzyk powietrza pod tipsem, możesz nabawić się grzybicy paznokcia, stanu zapalnego lub pleśniaka.

Usuwanie tipsów – cena

W salonach manikiuru można usunąć tipsy w cenie 70-100 zł. Od razu po takim zabiegu warto zamówić sobie manicure japoński, który da energetycznego kopa Twoim paznokciom, bo nic tak nie wyniszcza paznokcia jak właśnie ich ściąganie!

Uważaj na praktykantów w salonach manicure

Jeśli jesteś na zabiegu usuwania tipsów, to upewnij się, że osoba, która będzie piłować

Twoje tipsy specjalną frezarką jest wystarczająco doświadczona i wyszkolona.

Nieodpowiednie obsługiwanie frezarki na paznokci może doprowadzić, do której katastrofy ofiarą będą Twoje paznokcie. Czasem zbytnie frezowanie paznokcia doprowadza go do takiego zniszczenia, że na paznokciu powstają bruzdy i blizny.

Po takim nieudanym zabiegu ściągania tipsów Twoje paznokcie już nigdy nie będą takie same, odbudowa płytki paznokcia może potrwać nawet pół roku, a i tak nigdy nie wróci do poprzedniego stanu w 100%

Jeśli zależy ci na zdrowiu twoich paznokci – nigdy nie zakładaj tipsów!!!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

2 KOMENTARZE

  1. Ściąganie tipsów jest o wiele trudniejsze niż ich zakładanie :D dlatego na usuwanie tipsów chodzę do kosmetyczki…

  2. Mi też nie wychodzi usuwanie tipsów, fajnie jak któraś z koleżanek się na tym zna, można się wtedy jakoś dogadać :P na kawę czy coś :P u mnie w małym mieście usuwanie tipsów kosztuje 50 zł, myślę, że im większe miasto tym robi się drożej, tak samo zakładanie tipsów w większym mieście będzie droższe niż w małym miasteczku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.