Jakość snu wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, a także kondycję psychiczną w ciągu dnia. Czasem wystarczy kilka prostych czynności, aby sprawić, że komfort wypoczynku we własnej sypialni przeniesie się na wyższy poziom.

Zobacz, jak wybrać idealny materac do łóżka i co zrobić, aby wygodnie wypocząć po całym dniu pracy.

Wbrew pozorom nawet tak błahe sprawy, jak prawidłowe ustawienie łóżka w sypialni może znacząco wpływać na komfort snu. Odpowiednio dobrany materac do łóżka to oczywiście podstawa, bez której nie będziesz w stanie utrzymać wysokiego poziomu wygody podczas odpoczynku. Po inwestycji w materac spróbuj innych sposobów na poprawę jakości snu.

Jak spać wygodnie, długo i efektywnie? 5 kroków do komfortowego snu

jak-wybrac-materac-do-lozka

Tak naprawdę nie ma jednej wskazówki, która pozwoliłaby Ci utrzymać wysoki poziom komfortu podczas odpoczynku w sypialni. Musisz zadbać o wiele kwestii. Oczywiście jedną
z nich jest materac do łóżka, który powinien być dopasowany do wagi, indywidualnych preferencji oraz pozycji snu domowników.

Poznaj kilka porad, które pomogą Ci spać komfortowo każdej nocy:

  1. Ogranicz użycie urządzeń elektronicznych przed snem, szczególnie tych, które emitują światło niebieskie.
  2. Przed snem ogranicz aktywność fizyczną – wycisz swój organizm.
  3. Nie spożywaj obfitych posiłków przed snem.
  4. Unikaj alkoholu – wbrew pozorom nie jest to dobry sposób na komfortowy sen.
  5. Staraj się kłaść do łóżka o regularnych porach.

Stosuj się do tych wskazówek, a prawdopodobnie szybko poprawisz jakość snu. Te wskazówki znajdują zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy masz już dobry materac do łóżka,
a wciąż nie jesteś w stanie się wyspać.

Sypialnia małżeńska i małe dziecko – jak spać komfortowo z dzieckiem?

Wielu rodziców w dzisiejszych czasach decyduje się na wspólny sen ze swoim dzieckiem, szczególnie jeśli maluch jest w wieku do 2 lat. To dla rodziców spore obciążenie, nawet przy większych gabarytowo łóżkach.

Kiedy dziecko w łóżku rodziców spędza całą noc, koniecznie musisz zadbać o to, aby kupić komfortowy materac. Najlepiej wybierz wersję hybrydową, która doskonale dopasowuje
się do kształtu i wagi ciała. Dzięki temu dziecko i rodzice nie czują swoich ruchów
na powierzchni całego materaca.

Takie rozwiązanie może przynieść zadowalające efekty, szczególnie jeśli nie wysypiasz
się ze względu na obecność dziecka w łóżku małżeńskim. Na etapie poszukiwania materaca staraj się dopasować odpowiedni: rozmiar, wypełnienie, poziom twardości oraz grubość materaca tak, aby powierzchnia do snu była dla Ciebie maksymalnie komfortowa.

Ustawienie łóżka w sypialni – czy wpływa na jakość snu?

Nie ma żadnych wątpliwości, że prawidłowe ustawienie łóżka w sypialni przekłada się
na jakość snu domowników. Unikaj ustawiania łóżka na wprost drzwi, a także nie stawiaj go w tzw. tunelach powietrznych pomiędzy oknem a drzwiami.

Stosując się do podstawowych zasad poprawnego ustawienia łóżka, zyskasz swobodny przepływ energii, a to w połączeniu z wygodnym materacem jest gwarantem komfortu snu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.