Chcesz w najbliższym czasie zdecydować się na zakup takiego sprzętu treningowego? Co zatem należy wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiednią ławkę do ćwiczeń? W niniejszym artykule podpowiemy, jakie rodzaje ławek treningowych warto wziąć pod uwagę.

Jakie są rodzaje ławek co ćwiczeń?

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne sklepy sportowe online. Można tam bowiem szybko kupić m.in. dobrej jakości akcesoria treningowe. Co mieć na uwadze, aby zdecydować się na odpowiednią ławkę do ćwiczeń?

Na pewno spore znaczenie ma rodzaj wykonywanych treningów. W związku z tym dostępny asortyment można podzielić na kilka wariantów. Na co mogą zdecydować się zainteresowani klienci?

Jak wybrać odpowiednią ławkę treningową

Są to np. proste ławki do ćwiczeń. Takie klasyczne modele świetnie sprawdzają się do wykonywania rozmaitych treningów. Co istotne, przypominają one ławki do wyciskania, ale nie są jednak wyposażone w stojaki do odkładania ciężarów.

W ofercie sklepów internetowych znajdują się także ławki właśnie do wyciskania, które są wyposażone w odpowiednie stojaki. Można je dodatkowo podzielić na nachylone oraz płaskie.

Bardzo popularne są ławki do ćwiczeń do przeprowadzania treningów mięśni pleców. Takie akcesoria charakteryzują się przede wszystkim blokadą stóp i nachyloną konstrukcją.

Jeśli chcesz trenować mięśnie brzucha, to zdecyduj się na ławki do robienia brzuszków. Dzięki temu będziesz realizować jednostki treningowe precyzyjnie i przede wszystkim bezpiecznie.

W ofercie znajdują się także specjalne ławki do ćwiczeń głową w dół. Są one zaś dedykowane m.in. dla osób, które skarżą się na kłopoty z kręgosłupem w czasie wykonywania ćwiczeń na standardowych sprzętach.

Wybór ławki do treningów: na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że w sklepach online znajdziesz ławki do ćwiczeń rozmaitego typu. Muszą być one dopasowane nie tylko do rodzaju treningu, ale także do wagi trenującego. Jest to szczególnie ważne np. w czasie wyciskania na ławeczce. Przed zakupem sprawdź zatem maksymalne możliwe obciążenie dla własnego bezpieczeństwa.

Należy zwracać uwagę także na rozmiary. Szczególnie jeśli w Twojej domowej siłownie masz ograniczoną ilość wolnego miejsca do zagospodarowania. Przed zakupem dobrze byłoby dowiedzieć się o to, jak można zamontować ławkę do ćwiczeń. Na szczęście producenci dokładają wszelkich starań, by wszystko odbywało się szybko i sprawnie.

Bardzo ważna jest także Twoja wygoda i bezpieczeństwo. Popularne są zatem regulowane ławki, które mają odpowiednio szerokie oparcie.

W co mogą być dodatkowo wyposażone ławki do ćwiczeń?

Aby Twój trening był bardziej urozmaicony, możesz zdecydować się na dodatkowe akcesoria. Ławki do wykonywania ćwiczeń są zaś wyposażone np. w drążki do podciągania, wyciągi, przyrządy z systemem elastycznego oporu, specjalne poręcze do tricepsów, czy wspomniane już stojaki na sztangi.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.